تیم تحریریه
موتور خودرو برای اینکه بتواند صحیح کار کند نیازمند مواردی است که هم در درست کار کردن موثر است و در سلامت موتور و عمر مفید آن. برای موارد ذکر شده می توان به بنزین مناسب ، هوای سالم و بدون گرد غبار اشاره کرد.
برای  اینکه کیفیت ورودی به موتور این آیتم ها کم نشود فیلترهایی در مسیر ورودی این موارد به موتور تعبیه شده است که شامل فیلتر بنزین و فیلتر هوا می باشد. در عملکرد صحیح موتور خودرو این دو فیلتر از اهمیت بسزایی برخوردار می باشند. در این مطلب سعی شده است به بررسی و توضیح هر آنچه که درباره فیلتر هوا نیاز است که بدانید اشاره می شود.
دو فیلتر مهم برای ورود هوا، در خودرو وجود دارد که هر راننده ای باید اطلاعاتی از آن داشته باشد. این فیلتر‌ها باعث می شود اطمینان حاصل کنیم که موتور به خوبی کار می کند. 
فیلتر کابین چه کاری انجام می‌دهد؟: فیلتر هوا از ورود آلاینده‌های بیرونی مانند گرده، گرد و غبار، دود، خاک و سایر مواد از طریق دریچه‌های تهویه مطبوع و گرمایش به داخل خودرو جلوگیری می‌کند. این فیلتر عمل فیلترینگ را برای از بین بردن مه دود و سایر بخار‌هایی که ممکن است از بیرون وارد ماشین شود، بسیار مهم است.
فیلتر هوا برای تمیز، تازه و ایمن نگه داشتن هوای عبوری از دریچه‌های خودرو بسیار مهم است. بدون فیلتر هوا، سواری با ماشین  به خصوص هنگام رانندگی در ترافیک یا در میان انبوهی از آلاینده ها بدبو خواهد بود.
فیلتر هوا چه می‌کند: 
فیلتر هوای موتور تضمین می‌کند که هیچ زباله یا گرد و غباری وارد سیستم ورود نشده است. وسایل نقلیه به سوخت و هوا نیاز دارند تا ماشین را به درستی روشن و راه اندازی کنند. در نتیجه، سیستم ورودی باید هوا را از بیرون بمکد و آن را به داخل موتور وارد کند. فیلتر هوای موتور به عنوان مانعی برای فیلتر کردن هرگونه آلاینده یا زباله‌ای که ممکن است در سیستم ورودی جمع شده باشد عمل می‌کند.
فیلتر هوا تضمین می‌کند که هیچ زباله یا آلودگی به موتور نرسیده است. این فیلتر از دریافت هوای زیادی سیستم ورودی برای عملکرد صحیح خودرو جلوگیری می‌کند. 
شباهت بین فیلتر هوای موتور و فیلتر هوای کابین: 
شباهت اصلی فیلتر هوای موتور و فیلتر هوای کابین این است که وظیفه اصلی آن‌ها اطمینان از تمیز ماندن هوای ورودی به خودرو است.
هر دو فیلتر هوا برای اطمینان از عملکرد روان و راحت خودرو بسیار مهم هستند. این فیلتر‌ها از ورود گرد و غبار، زباله و آلاینده‌ها به خودرو جلوگیری می‌کنند. بدون این فیلتر‌های هوا، خودرو دچار فرسودگی و آسیب احتمالی به موتور می‌شود.
تفاوت اصلی فیلتر هوای موتور و فیلتر هوای کابین این است که بدون فیلتر هوا، موتور به درستی کار نمی‌کند همچنین ممکن است خودرو به درستی روشن نشود یا کار نکند.
زمان مناسب برای تعویض فیلتر هوا: بازه زمانی تعویض فیلتر هوای خودرو به عواملی مانند اینکه خودرو در چه محیط‌هایی کار کرده است و چند کیلومتر کار کرده است و در چه محیط‌هایی پارک بوده است بستگی دارد بنابراین زمان تعویض فیلتر هوا در خودرو با توجه به این شرایط متفاوت است.
بیشتر علاقه مندان به خرید خودرو در کشور ما تمایل زیادی به خرید خودروهای شاسی بلند و یا کراس اوور پیدا کرده اند و همین امر باعث شده است که…
وقتی با بیشتر مالکان خودرو صحبت می کنیم درخصوص نگهداری درست و صحیح خودرو، نکات بسیاری را متوجه می شویم که در نحوه نگهداری و سرویس خودروی خود به اشتباه…
با سنگین تر شدن ترافیک در خیابانها و جاده های کشور های مختلف تمایل به رانندگی با خودروهای اتوماتیک هر روزه در حال افزایش است و دلیل اصلی آن راحتی…
قصد داریم در این مطلب به‌سراغ بررسی یک هاچ‌بک جذاب واقعا ایتالیایی برویم و مشخصات این خودرو را به‌چالش بکشیم.  خودرویی که چندسالی در بازار کشور ما عرضه شد و…
گاهی پیش می‌آید حین رانندگی متوجه شویم فرمان خودرو می‌لرزد. به گفته بسیاری از تعمیرکاران خودرو این یک علامتی است که نشان می‌دهد مشکلی در وسیله نقلیه وجود دارد و…
دینام، یکی از اجزای حیاتی سیستم شارژ برق خودرو است. این قطعه به همراه باتری، این اطمینان را ایجاد می کند که خودرو  به درستی کار می کند و مشکلی…
منم تیبا ۱ ثبت نام کردبا۳۵و ۶۰۰تومانی که قبلا دادم الان گفته ۷۷ و ۴۰۰…
هیچ کس بجز خود مردم نمیتونن به این وضعیت پایان بدن ” نه به خرید…
سلام روز به روز این شرکت سایپا پررو تر از ازقبل میشه اصلا انگار خودش…
با سلام بیشتر از دوماهه که برای نوسازی تاکسی پول واریز کردیم و خبری از…
سلام همش دروغ و سرکاری هیچ ماشینی درکار نیست قبلش دادن به دلالان اصلا سایت…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمام حقوق این وبسایت برای بانک اطلاعات خودرو محفوظ است.
طراحی و برنامه نویسی توسط : Car.ir

source

توسط autokhabari