معاون اقتصادی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از افزایش ۱۶۳۱ درصدی سهام ایران‌خودرو دیزل با رای سهام داران در مجمع عمومی فوق‌العاده روز گذشته این شرکت خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از ایکوپرس- شهاب‌الدین شمس گفت: برمبنای تصمیم سهام داران ایران‌خودرو دیزل، سرمایه این شرکت از ۴،۹۸۹ میلیارد ریال به ۸۶،۳۶۱ میلیارد ریال افزایش یافت.
وی اضافه کرد: براساس تصمیمات این مجمع، در مرحله نخست از مبلغ ۴،۹۸۹ میلیارد ریال به ۳۶،۳۶۱ میلیارد ریال (حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال) از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و مرحله دوم از ۳۶،۳۶۱ میلیارد ریال به ۸۶،۳۶۱ میلیارد ریال (حدود ۵۰ هزار میلیارد ریال) از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهام داران اجرا خواهد شد.
شمس از آغاز اجرای مرحله نخست این افزایش سرمایه از روز گذشته خبر داد و گفت: پس از دریافت مجوز ثبت از سازمان بورس و اوراق بهادار و ثبت شرکت‌ها، اعمال خواهد شد؛ مرحله دوم نیز بلافاصله پس از ثبت سرمایه با برگزاری جلسه هیات مدیره و انجام تشریفات قانونی اجرایی خواهد شد‌.
معاون اقتصادی ایران‌خودرو این اقدام را عاملی برای اصلاح ساختار مالی و خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت شرکت ایران‌خودرو دیزل دانست و گفت: عملکرد شش ماهه امسال ایران‌خودرو دیزل، حکایت از رشد سودآوری و خروج از زیان‌دهی این شرکت دارد که افزایش سرمایه مصوب نیز عاملی در جهت بهبود و افزایش ارزش بازار و همچنین سودآوری این سهم ارزیابی می‌شود.
وی تصریح کرد: ایران خودرو دیزل در شش ماهه نخست امسال به ۲،۷۶۳ میلیارد سود دست یافته است؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته  در وضعیت زیان ۳،۴۸۹ میلیارد ریال قرار داشته است.
 
 
با ما در شبکه های اجتماعی همراه شوید:
نقل مطالب، اخبار و تصاویر، حتی با ذکر منبع، ممنوع بوده و فقط با مجوز کتبی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» مجاز است.
طراحی و تولید: گروه مهندسی رادین سامانه
Copyright©2000-2018 khabarMachine.com

source

توسط autokhabari