ب ام و سری ۲ منهارت برای عاشقان کوپه های اسپرت آلمانی طراحی شده است.
ب ام و سری ۲ مدل ۲۰۲۲، به ویژه در نسخه M240i، طراحی بحث برانگیزی دارد. با این که جلوپنجره این خودرو به سبک خودروهای قدیم ب ام و، از نوع سایز کوچک، است اما باز هم نقدهای زیادی به چهره ظاهری آن وارد می کنند. اگر شما هم با طراحی این خودرو مشکل دارید، باید صحبت های طراح ب ام و را بشنوید که شدیداً از طرح خود دفاع می کند. به هر حال، تا زمانی که سر و کله M2 جدید پیدا شود، باید سعی کنیم از همین مدل های فعلی سری ۲ لذت ببریم، اما چنان‌چه ۳۸۲ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور برای شما کافی نیست، بد نیست بدانید که منهارت در جدیدترین پروژه خود، سری ۲ کوپه، را تقویت کرده است. ب ام و سری ۲ منهارت با کد MH2 450 شناخته می شود.
ب ام و سری ۲ منهارت با پکیج قدرتی MHtronic و سیستم اگزوز ساخته‌شده از استیل ضد زنگ متمایز شده است. منهارت قدرت اسمی خودرو را به ۴۵۰ اسب بخار رسانده و گشتاور موتور آن را نیز تا ۶۵۰ نیوتن متر افزایش داده است. با این حساب، ب ام و سری ۲ منهارت تقریباً از نظر بازدهی، ب ام و M4 را هم پشت سر می گذارد، چراکه M4 استاندارد در بهترین حالت، ۴۷۳ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. جالب این جاست که MH2 450 حتا از M4 Competition هم قوی تر شده است! از دیگر تغییرات مربوط به پرفورمنس در این پروژه می توان به نصب کمک فنرهای کوتاه اسپرت و سیستم صداساز اگزوز اشاره کرد. لوله های اگزوز نیز با نوع OPF-Delete تعویض شده اند. در اگزوزهای OPF/GPF Deleter، کاتالیزور اصلی با نمونه ۲۰۰ سلولی جایگزین می گردد.
همان طور که احتمالاً انتظار دارید، منهارت تنها به تغییرات پرفورمنسی اکتفا نکرده است. ب ام و سری ۲ منهارت از رینگ های ۲۰٫۰ اینچی Concave One بهره می برد که خطوط تزیینی منهارت را هم بر روی خود دارند. طیف گسترده ای از قطعات فیبرکربنی نیز در بخش جلو و عقب خودرو به چشم می خورند که ظاهر آن را متمایز کرده اند. منهارت هنوز قیمت نهایی MH2 450 را اعلام نکرده است، اما با توجه به حجم زیاد تغییرات ایجادشده در خودرو بعید است که قیمت پایینی داشته باشد.
سپهر عظیمی
پایگاه خبری اسب بخار
منبع: موتور وان 
منهارت قدرت اسمی خودرو را به ۴۵۰ اسب بخار رسانده و گشتاور موتور آن را نیز تا ۶۵۰ نیوتن متر افزایش داده است. با این حساب، ب ام و سری ۲ منهارت تقریباً از نظر بازدهی، ب ام و M4 را هم پشت سر می گذارد.
ب ام و سری ۲ منهارت از رینگ های ۲۰٫۰ اینچی Concave One بهره می برد که خطوط تزیینی منهارت را هم بر روی خود دارند. طیف گسترده ای از قطعات فیبرکربنی نیز در بخش جلو و عقب خودرو به چشم می خورند که ظاهر آن را متمایز کرده اند.
منهارت هنوز قیمت نهایی MH2 450 را اعلام نکرده است، اما با توجه به حجم زیاد تغییرات ایجادشده در خودرو بعید است که قیمت پایینی داشته باشد.تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari