محمد عسگری
قیمت محصولات ایران خودرو از طرف این شرکت گران شد. اینکه مجوز داشتند و یا خیر بحث فعلی ما نیست. نکته ای که می خواهیم بررسی کنیم در این مطلب درصد افزایش قیمت هر یک از این محصولات است. طبق جدولی که تهیه شده است و در ادامه مشاهده می کنید که درصد رشد قیمت در این محصولات یکسان نیست ولی بطور متوسط حدود 15 الی 17 درصد افزایش قیمت داشته اند. دنا پلاس توربو اتومات با 5 میلیون تومان و با حدود 1.3 درصد کمترین میزان رشد را دارد و پژو 206 تیپ 2 با 56.8 میلیون تومان و با حدود 44.8 درصد بیشترین میزان رشد را در بین محصولات ایران شرکت به خود اختصاص داده است.
رشد قیمت بسیار زیاد پژو 206 سوالات زیادی را در ذهن ایجاد می کند. مهمترین سوال این است که این خودرو که از بدو تولید در ایران خودرو همیشه قیمت کمتری نسبت به خودروهایی نظیر پژو پارس و سمند ال ایکس داشته است و با خودرویی مثل پژو 405 تقریبا هم قیمت یوده است، چگونه می شود که یکباره این مقدار رشد قیمت را داشته باشد؟ ولی چه اتفاقی افتاده است که اکنون این خودرو با رشد چشمگیری در قیمت فاصله زیادی را با این خودروها ایجاد کرده است. آیا امکانات خاصی به این خودرو اضافه شده است، که اصلا بعید است این اتفاق بیفتد چون تمرکز ایران خودرو برای نصب آپشن و امکانات جدید و بیشتر بر روی خودروهای پژو 207 معطوف شده است. آیا مواد اولیه و قطعات مورد استفاده در تولید این خودرو جهش قیمتی داشته اند که قیمت تمام شده این خودرو به این شدت رشد داشته است؟ این موضوع هم قطعا نمی تواند درست باشد زیرا این خودرو هم مانند سایر محصولات این شرکت درصد زیادی ایرانیزه و داخلی سازی شده است پس نمی شود که تنها یک محصول رشد قیمت زیادی را تجربه کند.
تا زمانی که شرکت نسبت به دلایل افزایش قیمت این خودرو، شفاف سازی نکند این شایبه ها و ابهامات همچنان ادامه خواهد داشت. در جدول زیر می توانید میزان رشد قیمت همه محصولات مونتاژی در شرکت ایران خودرو را مشاهده نمایید:
ایران خودرو در جدیدترین طرح فوروش فوق العاده 4 محصول خود بعد از افزایش قیمت محصولات خود اقدام کرد. برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر بر روی آن کلیک نمایید.
بلافاصله بعد از افزایش قیمت محصولات ایران خودرو که هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد این شرکت نسبت به اعلام طرح فروش فوق العاده محصولات خود اقدام کرد….
بعد از گروه خودروسازی سایپا بلافاصله ایران خودرو هم نسبت به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کرد. هنوز شورای رقابت بطور رسمی اطلاعیه ای در خصوص مجوز خودروسازان برای افزایش…
سال پیش در شهریور ماه موفق به ثبت نام در طرح پیش فروش محصولات سایپا شدم و یک دستگاه خودرو تیبا 2 به اسم بنده در قرعه کشی برنده شدم….
کار از کار گذشته است و دیگر با شنیدن قیمت های بسیار عجیب برای برخی از خودروای داخلی نباید روی سرمان شاخ سبز بشود. با توخالی از آب درآمدن یک…
این روزها در خیلی از سایت های خبری ، مطلبی دست به دست می شود مبنی بر اینکه قیمت پراید از 170 میلیون تومان رد شده است. ولی اصل ماجرا…
قیمت لاستیک خودرو در بازار اندکی افزایش یافت. به دنبال تقاضای تایر سازان مبنی بر اینکه به دلیل بالا رفتن قیمت اولیه و رشد قیمت تمام شده تولید محصولات خود،…
حتی نای وتوانی برای نفرین شما نداریم شگفت اورترین رخدادها دربازار ماشین ایران درحال رخ…
تجربتون بخوره تو سرتون وقتی نمی تونید ایراد صدای تسمه تایر دناپلاس و رفع کنید…
ماشین ۱۴ روز تو نمایندگی خواب بوده تازه نفر بیمه طلایی برای بازدید اومده .چرا…
لامصابا این همه هزینه این همه پول موفت میگیرین خوب حداقل دریچه ورودی هوارو به…
موتور تیپ 5 TU5 هستش که 16 سوپاپ هستش ولی تیپ 2 TU3 هستش و…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمام حقوق این وبسایت برای بانک اطلاعات خودرو محفوظ است.
طراحی و برنامه نویسی توسط : Car.ir

source

توسط autokhabari