«خبرماشین» – مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به دلیل مشکلاتی که به جهت تاخیر در تحویل خودروها، در برخی از مواقع افت کیفیت که دلیل اصلی آن تحریم است، از مردم عذرخواهی و تاکید کرد: در آینده ای بسیار نزدیک نقصان ها برطرف و در در راستای رضایت تمام مشتریان خود گام خواهیم برداشت.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین»؛ علی رغم مشکلات فراوانی که در چند سال اخیر صنعت خودرو ایران با آن روبرو بوده است و خیلی از آنها ریشه خارجی دارد، سیدجواد سلیمانی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه 2 از مشتریان معذرت خواهی کرد و قول برطرف کردن مشکلات را داده است که این حرکت کم سابقه در صنعت خودرو ایران می تواند تا حدودی باعث آرامش خاطر مشتریان شود.
علاوه بر چالش‌ های به‌وجود آمده در اثر تحریم‌ های خصمانه علیه صنعت خودرو کشور، در سال های اخیر این حوزه با موانعی دیگری همچون بالا رفتن قیمت ارز و در پی آن افزایش قیمت مواد اولیه، قیمت گذاری دستوری خودرو مواجه بوده است. علی رغم مشکلات موجود، گروه خودروسازی سایپا به سهم خود اقدامات مناسبی را در صنعت خودرو انجام داده و به موفقیت‌های خوبی رسیده که این امر با توجه به تحریم صنعت خودرو، بسیار مهم و با ارزش است.  برای مثال بخشی از قطعات خاص و استراتژیک صنعت خودرو که از طریق واردات تامین می شد ولی به دلیل تحریم، دیگر امکان واردات آن وجود نداشت لذا شرکت های خودروسازی با همکاری مجموعه های دیگر نظیر دانش بنیان ها به توانایی تولید قطعات دست پیدا کردند.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: یکی از اقداماتی که در اوج تحریم و با تکیه بر توان مهندسان داخلی انجام شده است، حذف خودرو پراید از چرخه تولید بود؛ این خودرو ۵۰ درصد ظرفیت سایپا بود و همواره این نگرانی وجود داشت که ظرفیت پراید خالی بماند اما بدون افت تولید و در کمتر از ۲ ماه این ظرفیت با سایر خودروهای به روز تر جایگزین شد.
سلیمانی درباره توسعه محصول و ورود خودروهای جدید به بازار، اذعان داشت: طی ماه های آینده شاهین اتومات وارد بازار خودرو خواهد شد، این خودرو که توسط مهندسان داخلی طراحی شده از زمستان ۹۹ به تولید انبوه رسیده است، همچنین کراس اور آریا که نمونه های اولیه آن به عنوان تولید شده به زودی تولید انبوه می شود.
وی ادامه داد: در راستای تنوع بخشی به سبد محصولات سایپا، به زودی هاچ بک اطلس و یک سدان جدید وارد بازار خواهد شد، قرار است این خودروی با کیفیت و دارای آپشن بیشتر، جایگزین خانواده تیبا شود. 
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه وانت های جدید سایپا و با قیمت مناسب در راه است، گفت: در حال حاضر گروه خودروسازی سایپا ۸ هزار میلیارد تومان به قطعه سازان کشور بدهی دارد که تمام سعی خود را خواهیم کرد که این بدهی تقلیل پیدا کند.
 
با ما در شبکه های اجتماعی همراه شوید:
نقل مطالب، اخبار و تصاویر، حتی با ذکر منبع، ممنوع بوده و فقط با مجوز کتبی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» مجاز است.
طراحی و تولید: گروه مهندسی رادین سامانه
Copyright©2000-2018 khabarMachine.com

source

توسط autokhabari