ب‌ام‌و در حال توسعهٔ یک شاسی‌بلند پرچم‌دار جدید است که تا چندی پیش هنوز نام دقیق آن‌را نمی‌دانستیم اما ب‌ام‌و با انتشار تیزری از نسخهٔ کانسپت این خودرو که قرار است فردا رونمایی شود، رسماً نام XM را برای این ماشین تأیید کرده است. انتخاب این نام اما عجیب به نظر می‌رسد زیرا سیتروئن در دههٔ ۹۰ میلادی از نام XM برای سدان پرچم‌دار خود استفاده می‌کرد. هرچند مطمئناً کسی یک شاسی‌بلند اسپرت ۷۰۰ اسب بخاری را با یک سدان لوکس فرانسوی اشتباه نخواهد گرفت اما اینکه خودروسازی مستقیماً از نام محصول خودروساز دیگری استفاده کند غیرعادی است.

بااین‌حال، به گفتهٔ سیتروئن، این دو شرکت به توافقی رسیده‌اند که به هرکدام از آن‌ها اجازه می‌دهد مستقیماً از نام محصولات دیگری استفاده کند یا نامی نزدیک به آن‌را برای محصولات خود انتخاب کند. سیتروئن در این رابطه به کاراسکوپ گفته است:
استفادهٔ [ب‌ام‌و] از نام XM نتیجهٔ گفتگویی سازنده بین سیتروئن و ب‌ام‌و است و این موضوع به‌خوبی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. طبق این توافق، سیتروئن می‌تواند مدل جدیدی با نامی که ترکیب X و یک عدد مثل C5 X (مشابه X5) است معرفی کند و ب‌ام‌و هم می‌خواهد نام X خود را به بخش موتوراسپرت خود که با M شناخته می‌شود مرتبط کند. البته سیتروئن حق استفاده از X در نام‌هایی مثل CX، AX، ZX، زانتیا، سارا و XM را حفظ می‌کند

این یعنی سیتروئن به ب‌ام‌و اجازهٔ استفاده از نام XM را می‌دهد اما همچنان حق استفاده از این نام در محصولات خود را هم حفظ می‌کند که البته با توجه به استراتژی نام‌گذاری کنونی سیتروئن بعید است این اتفاق رخ دهد. این در حالی است که از لحاظ فنی، شاسی‌بلند هیبریدی پرچم‌دار ب‌ام‌و باید MX نام داشته باشد زیرا در خودروهای سواری پرفورمنس این شرکت یعنی M2، M3 و M5 حرف M در ابتدای نام می‌آید. دقیقاً به همین دلیل، خودرویی مثل X5 M هم باید M X5 نام داشته باشد اما در این صورت نام این ماشین شبیه به مزدا MX-5 می‌شود!
میثم
جلو‌پنجره رو 😖😖😖😖😖
نتیجه برخورد شاخ به شاخ بی‌ام‌و با شخصیت خوک بازی انگری بردز
Khosrow
ولی بهتر از بقیشون شده ..
AMG GT R
فرانسوی فن ها ناراحت نشین ولی خدایی سیتروئن در حدی هست که با BMW مخالفت کنه ؟
Porsche 911
😂😂😂👌
ولی منتظرم تصاویر و اطلاعات کامل این کانسپت در بیاد به نظرم چه نسخه اصلی و چه نسخه کانسپت خیلی خوب میشن(طراحی رو کاری ندارم چون سلیقه ای هست و نصف بیشتری مخالفن)
از نظر فنی که ب ام و همیشه گل کاشته و واقعا منتظرم تا ببینیم فردا چی میشه
مهردادکمال
فراموش نکنیم بوگاتی هم فرانسویه
AMG GT R
البته با مهندسی آلمانی
Porsche 911
ولی موتورش آلمانیه 🙂😂😂😂
جواد
😂😂
پرهام رهام
با اون جلو پنجره واقعا نام نشون Mزیر سوال می‌ره میتونید در مدل هایی مثل M4……….
درکل مبارکشان باشه
Kf
من ک نفهمیدم چیکار کردن اصلا فایدش چیه
datsun
سیتروئن قدیم بهترن فرانسه بود مخصوصا مدل ds تنها فرانسوی که قبولش دارم سیتروئنه البته قدیم
Mad.z.Max
یا حضرت جلوپنجره
Khosrow
یه توافق ریز هم با مرسدس کنه میشه XMG ..
Aboalfazl demon
باید میومد از زانتیا سوارای ایران مجوز میگرفت
Clean energy (بر باعث بانیش…)
اگه اون طراحی باشه….واقعا آدم نمیدونه چی بگه! خیلییییییییییی عالییههههها من خودم طرفدار طراحی سری جدید بی ام و و این طراحی ها هستم…. خیلی خوبن
” Swedish Arrogant Tiger “
قشنگ مشخصه سیتروئن یه امتیاز الکی گرفته که حتی معلوم نیست استفاده بشه یا نه. انگار فقط خواسته یه چیزی بگیره.
محمد امین
همین x6m داشت همه ی suv های بازار رو زجر کش می‌کرد، حالا یه نسخه بهتر ….💪
AMG GT R
Big like👍👍
X6M واقعا شاهکار هست
جواد
سیتروئن باید به bmw ی چیزی میداد تا از اسم xm استفاده کنه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari