معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت از تشخیص صحنه‌سازی و تصادف‌های ساختگی به واسطه استعلام‌های هوشمند پلیسی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از فارس: سرهنگ علی همه‌خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ به موضوع تصادفات اشاره کرد و گفت: موقعی که تصادفی رخ می‌دهد افسر پلیس با استعلام‌هایی که از سیستم هوشمند می‌گیرد همه اطلاعات مربوط به راننده و خودرو را دریافت می‌کند و می‌تواند متوجه این نکته بشود که آیا خسارتی که به خودرو وارد شده مربوط به همین تصادف بوده یا خیر. با این امکان از سوءاستفاده افراد متخلف برای دریافت حق بیمه هم جلوگیری می‌شود.
او درباره تاثیر امکانات و نرم‌افزارهای هوشمند بر نحوه عمل پلیس در شناسایی عوامل تصادف بیان کرد: شناسایی و تعیین علت وقوع یک تصادف ارتباط چندانی با هوشمند شدن سیستم ترسیم کروکی‌ها یا دیگر امکانات هوشمندی که در اختیار پلیس قرار گرفته ندارد، در مساله شناسایی علت وقوع یک تصادف این کارشناس پلیس راهور است که باید عوامل منجر به حادثه رانندگی را مشخص کند چراکه آن افسر پلیسی که کارشناس تصادفات محسوب می‌شود علت روی دادن تصادف رانندگی را بررسی و مشخص می‌کند و بر اساس تشخیصی که در این زمینه دارد و اینکه چه کسی مقصر رخ دادن این تصادف است اطلاعات را وارد سیستم می‌کند.
سرهنگ همه‌خانی افزود: افسر کارشناس بعد از بررسی و تشخیص علت بروز حادثه و وارد کردن اطلاعات به سیستم شکل کروکی تصادف را هم به شکل طراحی شده و سیستمی ترسیم می‌کند و بعد تحویل بیمه و دیگر مراکز مرتبط می‌دهد.
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ درمورد نقش و تاثیر هوشمندسازی سیستم تصادفات پلیس راهور بر چگونگی شناسایی تصادفات ساختگی توضیح داد: مساله هوشمندسازی سیستم‌های پلیس راهور در موضوع شناسایی تصادفات ساختگی نقش بسیار زیادی خواهد داشت. نکته‌ای که در این رابطه وجود دارد این است که برای تشخیص ساختگی بودن یک تصادف افسر پلیس راهور استعلام می‌گیرد تا معلوم شود در گذشته چه نوع استفاده‌هایی از خدمات بیمه صورت گرفته و اینکه آیا فرد از بیمه استفاده کرده یا خودرو؟ بنابراین کارشناسان پلیس راهور هنگام بروز حادثه‌ رانندگی هم درباره فرد راننده و هم خود خودرو استعلام‌های مورد نیاز را می‌گیرند و همین باعث می‌شود تا در زمینه تشخیص صحنه‌سازی‌ها در تصادفات وضع مطلوبی را شاهد باشیم.
او گفت: قدر مسلم این است که هوشمند شدن سیستم تصادفات پلیس راهور باعث خواهد شد تا تصادفات ساختگی به شکل بهتری مورد شناسایی قرار بگیرند و با کاهش قابل توجهی همراه بشوند.
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ درباره سازوکار تشخیص تصادفات ساختگی اظهار کرد: کارشناس راهور از طریق همین سیستم هوشمند تصادفات برای این کار وارد عمل می‌شود. درواقع موقعی که تصادفی رخ می‌دهد افسر پلیس با استعلام‌هایی که از این سیستم هوشمند می‌گیرد همه اطلاعات مربوط به فرد راننده و خودرو را دریافت می‌کند و می‌تواند متوجه این نکته بشود که آیا خسارتی که به خودرو وارد شده مربوط به همین تصادف بوده یا خیر. با این امکان از سوء استفاده افراد متخلف برای دریافت حق بیمه هم جلوگیری می‌شود.
سرهنگ همه‌خانی در واکنش به اینکه تغییر ندادن صحنه تصادف مشکلاتی را برای رفت و آمدها و وضع ترافیک ایجاد می‌کند، گفت: در تصادفات خسارتی طبق آنچه در آیین‌نامه آمده رانندگان مکلف هستند وسیله نقلیه را به محل امنی در منتهی‌الیه سمت راست مسیر منتقل کنند. در تصادفات جرحی و منجر به فوت رانندگان نباید صحنه تصادف را تغییر بدهند. صحنه تصادف باید دست‌نخورده باقی بماند تا افسر پلیس خود را به محل حادثه برساند و به بررسی علت‌های بروز تصادف بپردازد.
او افزود: اما درباره انتقال خودرو به منتهی‌الیه سمت راست در تصادفات خسارتی قانون چنین چیزی را وضع کرده است. البته در این نوع تصادفات رانندگان برای اینکه شبهه‌ای پیش نیاید و اگر فکر می‌کنند ممکن است حقی از آن‌ها پایمال شود می‌توانند سریع از خودرو پیاده شوند و از صحنه تصادف عکس بگیرند و بعد خودروها را به سمت راست جاده هدایت کنند.
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: زمانی که افسر پلیس راهور به محل حادثه آمد رانندگان می‌توانند عکس و فیلمی را که از صحنه تصادف گرفته‌اند به وی نشان بدهند. افسر پلیس هم این عکس‌ها و تصاویر را بررسی می‌کند و نظریه‌اش را ارائه خواهد داد.در قسمت هشتم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی کراس اوور KMC K7 کرمان موتور رفته ایم. همچنین در بخش تست موتورسیکلت ها، بررسی اسکوتر هیبریدی یاماها گرندفیلانو را انجام داده ایم و در آیتم خودروچی نیز، تویوتا یاریس و هیوندای i20 مونتاژ آپشنال را با هم مقایسه نموده ایم.
تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari