بالاخره اولین تصاویر رسمی از نسل جدید سدان پرچم‌ دار جنسیس یعنی G90 منتشر شد.
این خودرو از همان زبان طراحی آشنای جنسیس بهره می‌برد که جلوپنجره تاجی‌شکل و چندضلعی به همراه چراغ ‌های جلوی دوخطی از ویژگی‌ های بارز آن است. با نگاهی به پروفیل کناری خودرو، دو چراغ راهنمای LED  خطی که به‌موازات چراغ‌های جلو روی گلگیر جلو امتداد یافته اند، جلب‌ توجه می‌نمایند. دستگیره‌ های در مخفی هستند که ما را به یاد نسل جدید مرسدس اس کلاس می‌اندازند، رینگ‌های ۲۰ اینچی جدید و طراحی خاص و زیبای ستون C هم از دیگر ویژگی‌های چشم نواز نمای کناری جنسیس جدید است.
به نمای عقب می‌رسیم؛ نکته عجیب آن که در نسل جدید جنسیس G90 از چراغ‌های عقب دوخطی دیگر محصولات جنسیس خبری نیست. در عوض، طراحان در این قسمت دو نوار ال ای دی  باریک را در کل عرض خودرو کشیده و در دو سر انتهایی نوار بالایی چراغ ‌های اصلی را به شکلی شارپ و صد البته متفاوت با تمامی محصولات این سگمنت طراحی نموده اند.
اگر منتظر دیدن نمای داخلی خودرو هستید باید خدمت‌تان عرض کنیم که جنسیس متأسفانه هنوز طراحی داخلی این سدان مجلل و باشکوه خود را فاش نکرده است؛ با این حال، فقط یک تصویر جاسوسی یا همان اسپای شات از پنل میانی داشبورد و غربیلک فرمان موجود است که به ما نشان می‌دهد مانند ظاهر بیرونی خودرو، شاهد یک طراحی و استایل خاص و متفاوت نیز برای درون کابین آن خواهیم بود و دقیقاً مانند نمای بیرونی که منحصربه‌فرد است، داخل کابین هم ما را به یاد هیچ یک از محصولات این رده همچون بنز اس کلاس، آئودی A8  و بیمر سری ۷ نخواهد انداخت.
لازم به ذکر است که مانند طراحی داخلی، تا به این لحظه از مشخصات فنی و پیشرانه ‌های این خودرو هم اطلاعاتی منتشر نشده است. با این‌ حال، به گفته جنسیس، نسل جدید G90  در بازار ایالات‌ متحده آمریکا با مدل ۲۰۲۳ و در دیگر بازارها مثل کره جنوبی با مدل ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد.
رضا صفرآبادی فراهانی
پایگاه خبری اسب بخار
اگر طرح اصلی خودرو همین باشه از نمای پشت خودرو کاملا از سرس اس جدید بنز کپی شده.در قسمت هشتم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی کراس اوور KMC K7 کرمان موتور رفته ایم. همچنین در بخش تست موتورسیکلت ها، بررسی اسکوتر هیبریدی یاماها گرندفیلانو را انجام داده ایم و در آیتم خودروچی نیز، تویوتا یاریس و هیوندای i20 مونتاژ آپشنال را با هم مقایسه نموده ایم.
تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]
اگر طرح اصلی خودرو همین باشه از نمای پشت خودرو کاملا از سرس اس جدید بنز کپی شده.


source

توسط autokhabari