در پورشه برنامه‌ای با عنوان «از-رنگ-به-نمونه» تعریف شده که می‌تواند رنگ‌هایی که مشتری می‌بیند و می‌خواهد برای خودروی خود انتخاب کند.
به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، افزایش تقاضا از سمت و سوی خریداران، پورشه را متقاعد ساخته است که برنامه «از-رنگ-به-نمونه» paint-to-sample خود را بسط و گسترش دهد که در نتیجه تعداد گزینه‌های بیشتری به پالت رنگی تایید شده این شرکت می‌افزاید.
این افزایش رنگ فقط به گفتن نیست و نیاز به تجهیزات جدیدی در سالن رنگ این خودروساز دارد.
همان‌طور که می‌دانید، رنگی که حاصل از نور است و برای مثال روی صفحه نمایش کامپیوتر مشاهده می‌شود، به راحتی در ترکیب رنگ‌های خودرو به دست نمی‌آیند.

پورشه دو برنامه متفاوت از-رنگ-به-نمونه دارد.
برنامه اول فهرستی از رنگ‌های از قبل تایید شده هستند که امتحان خود را پس داده‌اند و چون از قبل انجام شده، نمونه آن وجود دارد و خریدار با ریسک پایین می‌تواند از این فهرست انتخاب کند.

این فهرست شامل ۱۶۰ رنگی است که به استاندارد تبدیل شده و برخی از آنها حتی جنبه کلاسیک و تاریخی هم پیدا کرده‌اند. با توجه به امکانات روز، همه رنگ‌ها برای همه مدل‌ها مقدور نیست.
از این ۱۶۰ رنگ، برای پورشه ۹۱۱ و ۷۱۸ فقط ۱۰۰ رنگ با امکانات فعلی مقدور است، برای پانامرا و ماکان و کاین فقط ۵۰ رنگ و برای تایکن ۶۵ رنگ در حال حاضر امکان‌پذیر است.

قیمت‌گذاری برای اکثر مدل‌های ۹۱۱ پورشه ۱۱هزار و ۴۳۰ دلار و جی‌تی۳ رقم ۱۲هزار و ۸۳۰ دلار است. برنامه دوم تحت عنوان Paint-to-Sample Plus برای رنگ‌هایی است که پورشه هنوز امتحان نکرده است.
برای اکثر مدل‌های قیمت آن از ۲۲هزار و ۸۶۰ دلار است. مشتریان می‌توانند رنگ مورد علاقه خود را به کمپانی ارسال کنند و کمپانی بعد از مطالعه امکان‌پذیری، جواب مشتری را می‌دهد. این فرآیند ۱۱ ماه طول می‌کشد و اگر مهندسان پورشه از عهده ساخت این رنگ برنیایند، خسارت می‌پردازد.

این گزینه برای مشتری در همه مدل‌ها امکان‌پذیر است به جز مدل کاین Cayenne.  سالن رنگ کارخانه زوفن هاوزن Zuffenhausen که بیشتر مدل‌های ۹۱۱ و ۷۱۸ تولید می‌کند بانک جدیدی از رنگ را دریافت کرده تا خود را با تقاضای موجود وفق دهد.
امکانات این کارخانه به شکلی تجهیز شده که روزانه می‌تواند تا ۲۰ رنگ مختلف را در مدل‌های ۹۱۱ تولید کند یعنی در واقع روزانه ۵ رنگ به گستره رنگی این کارخانه اضافه شده است. 

ویژگی مهم رنگ در کارخانه‌های پورشه این است که در خصوص رنگ‌هایی که امتحان خود را پس داده‌اند و در بانک پالت رنگی این کمپانی وجود دارند، انتخاب رنگ‌های خاص‌تر، موجب به تاخیر افتادن تولید آن نخواهد شد.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari