پرسپولیس ۵ بار عنوان قهرمانی‌های مهمی را به علت آرای کمیته انضباطی از دست داده است.
به گزارش طرفداری، پرسپولیس در دعوای گل گهر سیرجان ذینفع نیست چرا که بازیکن گابنی مقابل این تیم به میدان نرفت اما پرسپولیس از سه امتیاز اضافه ای که سپاهان به دست آورده و دو امتیاز اضافه ای که نصیب استقلال شده، در جنگ صدرنشینی ضرر می‌کند، البته مرور تاریخ فوتبال ایران می‌گوید پرسپولیس پیش از این ۵ بار از احکام کمیته انضباطی ضربه خورده است
در حالی که مسئولان باشگاه استقلال از جام‌های کسب شده از سوی پرسپولیس به علت ۳-۰‌های انضباطی در ادوار گذشته حرف می‌زنند، پرسپولیس ۵ بار عنوان قهرمانی‌های مهمی را به علت آرای کمیته انضباطی از دست داده است.
پرسپولیس ۵ عنوان قهرمانی شامل ۳ قهرمانی در مسابقات باشگاه‌های تهران و ۲ قهرمانی در مسابقات لیگ را به این شکل از دست داده است:
سال ۱۳۴۹ در نیمه نهایی لیگ ایران پرسپولیس ۳-۰ برابر تاج مغلوب اعلام شد و قهرمانی را از دست داد و تاج در پایان فصل به قهرمانی رسید.
سال ۱۳۶۰ در مسابقات باشگاه‌های تهران پرسپولیس برابر تیم همای تهران ۳-۰ بازنده اعلام شد و قهرمانی را از دست داد و هما در پایان فصل مقام قهرمانی را به دست آورد.
سال ۱۳۶۲ پرسپولیس در حالی که ۵-۲ شاهین را برده بود، در رای انضباطی بازنده شد و عنوان قهرمانی را در مسابقات تهران از دست داد و استقلال در حالی به مقام قهرمانی رسید که اگر بازی پرسپولیس مقابل شاهین ۳ بر ۰ نمی‌شد، قهرمانی با تفاضل گل بهتر به پرسپولیس می‌رسید.
سال ۱۳۶۴، سه بازی تیم پرسپولیس با نتیجه ۳-۰ به نفع حریفانش شد و بر اساس این ۳ نتیجه پرسپولیس به مسابقات نیمه نهایی نرسید و قهرمانی را از دست داد. از گروه پرسپولیس به جای این تیم، تیم‌های هما و پتروشیمی به مرحله نهایی رسیدند و استقلال که از گروه مقابل همراه شاهین به نیمه نهایی رسیده بود، با غلبه بر هما در نیمه نهایی و شاهین در فینال قهرمان شد.
سال ۱۳۷۳، پرسپولیس در نیمه نهایی مسابقات لیگ چهارم آزادگان، در دربی جنجالی، بازی اش مقابل استقلال با نتیجه ۲ بر ۲ نیمه کاره ماند و با حکم انضباطی برابر استقلال ۳-۰ بازنده اعلام شد و از رسیدن به فینال مسابقات لیگ قدس بازماند. استقلال در دربی برگشت که در بندرعباس برگزار شد، با پرسپولیس به مساوی ۰ بر ۰ رسید و راهی فینال شد اما در فینال به دلیل محرومیت بازیکنانش که به خاطر جنجال دربی با محرومیت‌های سه ماهه و شش ماهه مواجه شده بودند، مقابل سایپا شکست خورد تا سایپای دکتر بیژن ذوالفقار نسب قهرمان لیگ شود.
از ۵ دوره مورد اشاره ۳ بار استقلال، یک بار همای تهران و یک بار سایپای تهران عنوان قهرمانی را در مسابقات مختلف به دست آوردند.
اما ۲ بار هم نتایج انضباطی در مسابقات لیگ ۳-۰ به نفع پرسپولیس شده که هر ۲ بار پرسپولیس قهرمان مسابقات شده اما این نتیجه ۳-۰ تاثیری در قهرمانی پرسپولیس نداشته است.
بر این اساس در سال ۱۳۷۷ پرسپولیس بر اساس غیبت فولاد ۳-۰ برنده اعلام شد اما در پایان فصل با برتری ۱۲ امتیازی برابر استقلال قهرمان لیگ شد و سپس در سال ۹۹- ۹۸ پرسپولیس برابر سپاهان به علت غیبت این تیم ۳-۰ برنده اعلام شد اما در پایان فصل به علت برتری ۱۴ امتیازی برابر تیم فوتبال استقلال قهرمان مسابقات فوتبال لیگ کشور شد.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari