همکاری مشترک جیلی و رنو خبری است که چندی است به گوش می رسد و براساس شایعات، این دو خودروساز به توافق نهایی برای همکاری مشترک رسیده اند.
براساس اطلاعات منتشرشده غیررسمی جیلی و رنو به زودی و در ابتدای سال میلادی جدید بیانیه ای برای همکاری مشترک خود منتشر می کنند. این همکاری مشترک قطعاً یک سرمایه گذاری سنگین از سوی دو کمپانی را می طلبد و جزییات آن به زودی اعلام خواهد شد. براساس گزارش رویترز، این همکاری مشترک جیلی و رنو برای تأسیس یک برند جدید خودرویی با تمرکز بر تولید خودروهای پلاگین هیبرید شکل می گیرد و بر این اساس، جیلی قرار است در خودروهای تولیدی این نشان از ساختار CMA استفاده کند. این همان ساختار و پلتفرمی است که محصولات جدید جیلی و ولوو براساس آن ساخته شده اند و ویژگی های مدرنی دارد. از سوی دیگر، رنو قرار است تمرکز را بر طراحی و بازاریابی برند جدید بگذارد و فروش این نشان تازه وارد در بازار بزرگ چین را پشتیبانی کند.
این قرارداد همکاری مشترک جیلی و رنو به دو نشان دستاوردهای بسیار خوبی خواهد داد. با این قرارداد رنو می تواند ورودی دوباره به بازار چین داشته باشد. این نشان فرانسوی یک سال پیش با کنار رفتن قرارداد همکاری مشترکش با دانگ فنگ مجبور به ترک چین شده بود و حالا دوباره می تواند به بزرگ ترین بازار دنیا ورود کند. علاوه بر این، پیش بینی می شود که این همکاری سکوی پرتابی برای این نشان فرانسوی باشد و حضور رنو را در دیگر بازارهای آسیا پررنگ تر کند. از سوی دیگر، این همکاری مشترک جیلی و رنو دسترسی جیلی را به خط تولیدهای رنو باز می کند و به نظر می رسد هدف اصلی جیلی دستیابی به خط تولید رنو در بوسان کره باشد؛ جایی که احتمالاً جیلی برنامه دارد مدل ۰۱ از Lynk & Co را تولید کند. البته دیگر محصولات جیلی هم می توانند در این خط تولید به تولید برسند و احتمالاً این محصولات با نشان رنو سامسونگ روانه بازار کره خواهند شد.
در کنار تمام مزایای ذکرشده برای دو طرف این همکاری مشترک، یک برگ برنده به خصوص برای جیلی با این همکاری رقم می خورد و آن هم ورود به بازار آمریکاست. همان طور که می دانید روابط آمریکا و چین سردترین دوران خود در ادوار گذشته را سپری می کند و ورود به بازار آمریکا حتا برای برترین نشان های چینی تبدیل به آرزویی محال شده است. بازار آمریکا جذاب ترین بازار خودرو در دنیاست و حضور در این بازار بالا بودن سطح تولیدات یک کمپانی را نشان می دهد. همکاری مشترک جیلی و رنو و تولید خودرو در کره به جیلی این امکان را می دهد تا این نشان بتواند بدون پرداخت عوارض گمرکی مرسوم از چین به آمریکا، به این بازار ورود کند. توافق های تجاری آمریکا با کره این اجازه را به محصولات تولیدشده در کره می دهد تا ورودی آسان به بازار ایالات متحده داشته باشد و این ورود احتمالاً با نشان لینک اند کو خواهد بود.
هنوز زمان مشخصی برای اعلام جزییات این قرارداد همکاری مشترک اعلام نشده است،‌اما انعقاد این قراداد حتمی به نظر می رسد. باید دید همکاری مشترک جیلی و رنو در چه چهارچوب و با چه جزییاتی به امضا می رسد و باید دید که آیا این همکاری به اتحاد رنو – نیسان هم مربوط می شود یا یک قرارداد مجزا و انحصاری برای رنوست.
محمدرضا پاداش
پایگاه خبری اسب بخاردر قسمت هشتم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی کراس اوور KMC K7 کرمان موتور رفته ایم. همچنین در بخش تست موتورسیکلت ها، بررسی اسکوتر هیبریدی یاماها گرندفیلانو را انجام داده ایم و در آیتم خودروچی نیز، تویوتا یاریس و هیوندای i20 مونتاژ آپشنال را با هم مقایسه نموده ایم.
تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari