علی شجاعی درباره شادی عجیبش پس از گلزنی در جام حذفی گفت: اگر اشتباه نکنم داور چهارم ۴ دقیقه وقت اضافی نشان داد و من هم دقیقه ۹۴ گل زدم و یک لحظه فکر کردم بازی تمام شد و داور سوت زده است!
به گزارش خبرورزشی، یکی از بهترین (شاید هم بهترین) بازیکن بازی حذفی پرسپولیس و ویستا توربین علی شجاعی بود. هافبک چپ پای پرسپولیس در این دیدار در پُست غیر تخصصی دفاع چپ بازی کرد و نشان داد در این پُست هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. نفوذ و ارسال‌های مواج شجاعی چپ پا کادرفنی پرسپولیس را امیدوار کرد که یک مدافع چپ ایده آل پیدا کرده اند. او از دقیقه ۶۹ با ورود سعید آقایی در زمین به خط حمله منتقل شد و توانست گل چهارم و پایانی تیمش را هم بزند. شاید یکی از اتفاقات جالب این دیدار حذفی هم شادی پس از گل طولانی علی شجاعی بود که خودش این چنین در این رابطه توضیح می‌دهد.
برای دومین بازی متوالی گل زدی و تبریک می‌گوییم اما چرا این قدر شادی پس از گل تو طولانی بود؟!
(می‌خندد) باورتان نمی‌شود، وقتی گل چهارم را برای پرسپولیس زدم فکر کردم داور سوت پایان بازی را زد و …
واقعا؟! چرا فکر کردی بازی تمام شده است؟
اگر اشتباه نکنم داور چهارم ۴ دقیقه وقت اضافی نشان داد و من هم دقیقه ۹۴ گل زدم و یک لحظه فکر کردم بازی تمام شد و داور سوت زده است!
پس به همین خاطر با کل نیمکت پرسپولیس خوشحالی کردی؟
دقیقا همین طور است. اول سراغ آقا حمید مطهری رفتم که از پایه‌های سایپا مربی ام بوده است و بعد هم آقا یحیی، آقا افشین، آقا حمید، آقای عسگری و …
به نظر می‌رسید مظاهر رحیم پور مربی بدنساز پرسپولیس به تو یادآوری کرد برگردی وسط زمین وگرنه کارت می‌گیری. درست است؟
بله، بله! آقا مظاهر یادآوری کرد و من اصلا متوجه نشده بودم هنوز داور سوت پایان را نزده است.
چرا بعد از گلزنی سمت حمید مطهری رفتی؟
قبل از آن که وارد زمین شویم در رختکن پرسپولیس، آقا حمید به من گفت علی امروز خودت باشی گل می‌زنی و موفق می‌شوی و… خیلی به من روحیه داد. به همین خاطر برای تشکر نزد او رفتم.
امید عالیشاه هم یک شوخی با تو کرد. درست است؟
بله، آقا امید گفت کجا می‌روی؟! برگرد توی زمین!
انصافا گل قشنگی هم زدی. روی این ضربات تمرین می‌کنی؟
زحمت اصلی را عیسی آل کثیر و قبل از او آقا امید (عالیشاه) و آقا کمال (کامیابی نیا) کشیده بودند. من فقط ضربه نهایی را زدم. البته خودم این گل‌های دیبالایی را خیلی دوست دارم.
شادی‌های دیبالایی را اما به نظر می‌رسد بیشتر دوست داشته باشی؟
پائولو دیبالا یک الگوی فنی در چند سال گذشته برای من بوده است. پاس‌هایش، گل‌هایش و ضربات به چارچوب حریفانش در یوونتوس فوق العاده بوده است. البته شادی پس از گل‌هایش هم که دیگر جای خود دارد.
از استقلال پیشنهاد داشتم؛ به خاطر یک نفر پرسپولیسی شدم/ شادی طولانی؟؛ فکر کردم داور سوت پایان بازی را زد/ بازیکن پرسپولیس باید گلادیاتور باشد
می‌دانی چرا دیبالا این گونه شادی می‌کند؟
بله حتی هواداران پرسپولیس هم معنی آن را می‌دانند. پائولو دیبالا درمصاحبه‌هایش هم گفته است که می‌خواهد به سبک گلادیاتورها به تیم حریف نشان بدهد اهل مبارزه است و به تیم خودش هم روحیه ببخشد. من هم دوست دارم همیشه این طور و یک بازیکن جنگجو و مبارز باشم.
گلادیاتورترین بازیکن پرسپولیس به نظر خودت چه کسی است؟
بازیکنان پرسپولیس خدا را شکر همه گلادیاتور و با تعصب هستند اما اگر بخواهم اسم یک نفر را بیاورم باید از آقا سید (جلال حسینی) بگویم. یک الگوی بزرگ و یک بازیکن جنگنده است که در ۴۰ سالگی هم مثل یک جوان ۲۰ ساله تمرین می‌کند و مسابقه می‌دهد. باید همبازی آقا سید باشید تا متوجه بزرگی و عظمت کار او شوید.
بهترین نصیحتی که در این یکی دو سال سید جلال به تو کرده چه بوده است؟
آقا سید همیشه به جوانترهای تیم کمک می‌کند و من هم سعی کرده ام از نصایح او استفاده کنم… (بعد از کمی‌فکر کردن) اما بهترین جمله ای که به من گفت این بود که "علی شجاعی، همیشه سعی کن خودت را آماده نگه داری برای اولین فرصتی که به تو می‌دهند تا بهترین نمایش را ارائه دهی و…" این جمله در پرسپولیس خیلی به من کمک کرده است.
تو یکی از پنالتی زنان پرسپولیس در بازی معروف نیمه نهایی لیگ قهرمانان سال گذشته آسیا برابر النصر بودی. خودت را برای ایستادن پشت ضربه پنالتی در صورت کشیده شدن بازی با ویستا توربین به ضربات پنالتی آماده کرده بودی؟
ما از قبل هم می‌دانستیم این بازی به پنالتی نخواهد کشید. ویستا توربین تیم قابل احترام و دونده ای بود اما باید کار را در ۹۰ دقیقه تمام می‌کردیم. با این وجود هرگاه آقا یحیی صلاح بداند مشکلی برای پنالتی زدن ندارم.
یکی از چالش‌های این روزهای شما و برخی اسقلالی‌ها شاید بحث قهرمانی‌های سال‌های گذشته پرسپولیس باشد. در این رابطه صحبتی نداری؟
ببینید این صحبت‌ها جنگ روانی است و ما وارد آن نخواهیم شد. خدا را شکر تیم ما مربیان و بزرگترهای خوبی دارد. آقا سید، آقا امید، آقا کمال، آقا وحید و بقیه بزرگان تیم به خوبی این مسائل را جمع می‌کنند و اجازه نمی‌دهند وارد چنین بازی‌هایی شویم. اول فصل حرف از بحران بود و حالا این بحث‌ها مطرح می‌شود. ما عادت کردیم حرف‌های خودمان را در زمین فوتبال بزنیم و جوابی برای صحبت‌های غیر فوتبالی نداریم.
فضای رختکن پرسپولیس این روزها چطور است؟
فوق العاده است. مربیان و بازیکنان با تجربه ای داریم و در رختکن پرسپولیس نظم و انضباط به علاوه ذهنیت برد و قهرمانی موج می‌زند. همه از برد لذت می‌بریم و خدای ناکرده در صورت ناکامی‌همه پشت هم هستیم. فضای رختکن پرسپولیس بی نظیر است.
قبل از پیوستن به پرسپولیس ظاهرا از استقلال هم پیشنهاد داشتی. درست است؟
بله، من پس از پایان قراردادم با نساجی از پرسپولیس و استقلال پیشنهاد داشتم اما به خاطر قولی که به پسر خاله مرحومم داده بودم تصمیم گرفتم پرسپولیسی شوم.
جدا؟ بیشتر توضیح می‌دهی؟
خدابیامرز مهرداد رستمی‌پسرخاله ام در حادثه رانندگی عجیب و در جاده تبریز از روی پُل با ماشین به پایین سقوط کرد و جان باخت. ظاهرا علائمی‌قبل از پُل نگذاشته بودند که این پُل نیمه کاره است و… خیلی رابطه صمیمانه ای با او و خانواده خاله ام داشتم و مهرداد خدابیامرز هم به شدت پرسپولیسی بود. زمانی که در سایپا یا پرسپولیس بازی می‌کردم همیشه از من می‌پرسید که " علی، از پرسپولیس پیشنهاد نداری؟" من هم جواب می‌دادم نه ولی اگر پیشنهاد رسید قول می‌دهم پرسپولیسی شوم. طفلکی خیلی دوست داشت من را با پیراهن پرسپولیس ببیند ولی عمرش کفاف نداد و … هنوز هم در هر بازی به یاد پسرخاله ام هستم.
به عنوان سؤال آخر؛ بازی بعدی شما در لیگ برتر مقابل ذوب آهن اصفهان است. این دیدار را چگونه پیش بینی می‌کنی؟
ذوب آهن یک تیم ریشه دار و باشخصیت است. قطعا بازی سختی پیش روی ماست اما با توجه به دو پیروزی متوالی و خوبی که به دست آوردیم انشالله برای برد و سه امتیاز وارد زمین خواهیم شد. این فصل رقابت در بالای جدول بسیار بسیار سخت است و ما محکوم به پیروزی در این مسابقه هستیم.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari