به تازگی، چند رندر بسیار جذاب با برند پژو منتشر شده است. طراح این رندرهای زیبا و جذاب، شخصی از کشور شیلی است که نام طرح خود را پژو ۶۰۵ پریسنس (Presence) نهاده است.
با نگاه به ظاهر ۶۰۵ پریسنس به سرعت متوجه مواجهه با یک پژو می‌شوید؛ سپر با زوایای شارپ، نوارهای ال ای دی خطی و دی لایت های خشن و عمودی، همگی پارامترهایی هستند که شما را به یاد تک تک محصولات پژو و به طور کل، زبان طراحی این برند می‌اندازند.
در نمای کناری هم فرمی کوپه ای را شاهد هستیم که یادآور نسل جدید پژو ۵۰۸ است. رینگ ها طرحی خاص و مطابق با خودروهای الکتریکی را دارند و جای آینه های کناری به دوربین های کوچک داده شده است.
در این خودرو دستگیره‌ های درِ سنتی دیده نمی‌شود و همین موضوع باعث ایجاد طراحی بسیار یک دست و چشم نواز در بخش ساید خودرو شده است. در قسمت عقب ۶۰۵ پریسنس هم طراحی عضلانی با چراغ‌ های LED سه خط (یادآور پنجه شیر) و سپر با خطوطی تند و تیز (هماهنگ با سپر جلو) را شاهد هستیم. سقف شیشه ای نیز تکمیل کننده بدنه زیبای این خودروست.
درون کابین این کانسپت اغواگر نیز طرحی آینده نگرانه و بسیار چشمگیر را می‌بینیم. پشت آمپرهای دیجیتالی و نمایشگر اطلاعات سرگرمی هولوگرافیک که اطلاعات را بالای داشبورد می‌تاباند از عناصر قابل توجه در کابین به شمار می‌آیند. در طراحی نمای داخلی این خودرو همچنین از نمایشگرهای چندمنظوره روی پنل درها هم استفاده شده است.
طبق اعلام کارلوس ام ام (طراح این کانسپت)، پژو ۶۰۵ براساس پلتفرمی الکتریکی و قابل اجرا با پکیج باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی لیتیوم یونی و دو پیشرانه الکتریکی (روی هر محور یک پیشرانه) طراحی گردیده است.
در پایان، به نظر می‌رسد هر چند این رندرها یک کانسپت شخصی است و توسط یک طراحِ علاقه مند به برند پژو شکل گرفته است، اما در نسل جدید ۵۰۸ به احتمال فراوان شاهد طرحی تهاجمی و فراتر از تصور، همچون ۶۰۵ پریسنس خواهیم بود.
رضا صفرآبادی فراهانی
پایگاه خبری اسب بخاردر قسمت هشتم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی کراس اوور KMC K7 کرمان موتور رفته ایم. همچنین در بخش تست موتورسیکلت ها، بررسی اسکوتر هیبریدی یاماها گرندفیلانو را انجام داده ایم و در آیتم خودروچی نیز، تویوتا یاریس و هیوندای i20 مونتاژ آپشنال را با هم مقایسه نموده ایم.
تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari