کمبود ادامه‌دار نیمه‌رساناها که به شدت روی صنعت خودرو اثر گذاشته، استفاده زیاد از تکنولوژی‌های مدرن در خودروها را یادآوری می‌کند. خودروهای جدید پر از حسگرها، نمایشگرها، مودم‌ها و… بوده و اکثر این تکنولوژی‌ها از جایی خارج از صنعت خودرو تأمین می‌شوند. گروه فولکس واگن حق انحصاری تکنولوژی موبایل ۲G و ۳G را از کمپانی تایوانی ایسر دریافت کرده اما ایسر هم‌اکنون از این خودروساز به خاطر نقض برخی از حقوق انحصاری خود شکایت کرده است.

ایسر می‌گوید گروه فولکس واگن چیپ های موبایل ۴G را روی خودروهای خود نصب کرده است. ظاهراً ژرمن‌ها اجازه انجام چنین کاری را نداشته‌اند. در این شکایت آمده که تکنولوژی موردبحث در خودروهای ID.4 الکتریکی، اطلس، گلف، تیگوان و مدل‌های دیگر نصب شده و ایسر اطلاعات زیادی دراین‌باره ندارد. این کمپانی سازنده کامپیوترها که شهرت زیادی هم دارد به دنبال دریافت غرامت از فولکس واگن به خاطر نقض حقوق انحصاری خود است.
گروه فولکس واگن اظهار داشته در حال بررسی این شکایت پیش از تصمیم‌گیری درباره چگونگی پاسخ به آن است. البته این خودروساز همچنین اظهار داشته گمانه‌زنی‌ها دراین‌باره بی‌پایه و اساس بوده و فولکس واگن از جایگاه خود دفاع خواهد کرد. این گروه خودروسازی چند ماه پیش یک توافق دریافت لیسانس تکنولوژی ۴G را با هواوی امضا کرد هرچند شکایت ایسر از این خودروساز به دو سال قبل اشاره دارد.

احتمالاً در سال‌های آینده شکایاتی از این دست بیشتر دیده خواهند شد زیرا توافق‌های دریافت لیسانس تکنولوژی‌های مختلف توسط خودروسازان بیشتر خواهد شد. سو تفاهم‌ها و سو برداشت‌های زیادی دراین‌باره رخ خواهد داد و این امر می‌تواند برای خودروسازان هزینه‌بر باشد. چند ماه پیش نیز از جنرال موتورز، تویوتا و هوندا به خاطر نقض حقوق تجاری و تکنولوژی شکایت شده بود. موفقیت احتمالی ایسر در دریافت غرامت از فولکس واگن می‌تواند باعث جلب‌توجه دیگر تأمین‌کنندگان تکنولوژی‌های مدرن برای دریافت حقوق خود از خودروسازان شود.
سید جواد روحانی . طرفدار بنز
برای اعتراض به این حرکت ناجوانمردانه ایسر ، اون طلق شفاف روی صفحه مانیتورمو بعد ۱۰ سال در میارم تا بهشون نشون بدم اگر گردوخاک نشست رو صفحه نمایش ایسر ذره ای برام اهمیت نداره
مردیم از خوشی
آخه اول با فولکس واگن در میان مزاشتی شاید پولش را بهت میداد (حق استفاده ) بعد شکایت می کردی
Nima
فولکس واگن تا وقتى ازش شکایت نشه غرامت نمیده . اینو قبلا نشون داده . اصلا به روى خودش نمیاره همچین چیزى هست.
البته بقیه خودروسازها ها هم همینطورن ولى نه به این شدت.
یوسف
کلا فولکس واگن دزد خوبیه و هر سال یه چیز رنگی داره که رو کنه
Moon
این فولکس واگن چرا اینجوری ؟
کلا دوست داره غرامت بده 😂
خب عین یک انسان متشخص بیا یا سرویس بخر یا یه جوری با یه پولی دهنشون رو ببند که شکایت نکنند ازت
ALIREZA
فولکس از چینیا خجالت بکش یه زمانی دروغ می گفتی الان دزدی هم می کنی ( از قدیم گفتن تخم مرغ دزد …….. ) طرفدارای بی منطق و سن پایین طرفدار فولکس چیزی نگن چون ریپلای نمی کنم 😂😂😂😂😂
میثم
من تا حالا فکر میکردم ایسر ژاپنیه
کمپانی قدیمیی هستش و خیلی هم با کیفیت
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari