استقلال یک بار به دلیل عدم ارسال لیست خود از لیگ قهرمانان حذف شد.
به گزارش خبرآنلاین، یکی از عجیب ترین محرومیت ها، زمانی بود که امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی بود اما رد پایش در حذف استقلال دیده شد.
در سال ۸۵، تیم فوتبال استقلال به دلیل ارسال دیر هنگام و خارج از موعد لیست آسیایی خود به کنفدراسیون فوتبال آسیا، از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد. ماجرا از این قرار بود که استقلال می بایست لیست بازیکنان آسیایی خود را تا تاریخ ۲۲ بهمن ۸۵  برابر با ۱۱فوریه ۲۰۰۷، به AFC ارسال کند. این باشگاه اما تا آن تاریخ لیستی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال نکرد و از آسیا کنار گذاشته شد.
استقلال در آن سال در گروه B با پاختاکور ازبکستان، کویت اسپورت کلاب کویت و الهلال عربستان هم گروه بود که با حذف آبی ها، این گروه با سه تیم به کار خود ادامه داد. آن زمان قلعه نویی که به عنوان رئیس سازمان فوتبال استقلال فعالیت می کرد و رد پایش در این موضوع دیده می شد، در اظهار نظری عجیب گفت: باشگاه استقلال فهرست خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده اما شاید این فهرست در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا گم شده است!
او ادعا کرده بود که لیست استقلال روز ۲۱ بهمن ارسال شده و اهمال کاری از سوی استقلال نبوده اما به هر دلیل لیست به دست مسئولان آسیا نرسیده. با این حال، استقلالی ها باوجود تحمل هزینه‌های گزاف دادرسی و گرفتن وکیل، در آن فصل از لیگ قهرمانان آسیا حذف شوند و این نقطه تاریک تا ابد در باشگاه استقلال به نام قلعه نویی ثبت شود.
 
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari