به دنبال آغاز تحقیقات اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا درباره ایجاد اختلال در رانندگی توسط ویژگی جدید پسنجر پلی در خودروی الکتریکی تسلا ، این شرکت با ایجاد تغییراتی در ویژگی «Passenger Play» موافقت کرد.
تسلا دیگر اجازه نمی‌دهد مسافران درحالی‌که خودرو در حال حرکت است، روی صفحه‌نمایش سیستم سرگرمی خودروی الکتریکی خود بازی کنند.
سیستم سرگرمی خودروی الکتریکی تسلا / Tesla Electric Car infotainmemnt نمایشگر
به گزارش carscoops، این خودروساز به‌تازگی پسنجر پلی (Passenger Play) را معرفی کرده است؛ عملکردی که نمایشگر مرکزی سیستم سرگرمی خودرو را به صفحه‌ای تقسیم‌شده تبدیل می‌کند که مسافران در آن می‌توانند در حین حرکت ماشین، بازی کنند. ویژگی جدید به سرعت باعث بحث و جدل شد، زیرا می‌توانست به‌راحتی توسط رانندگان مورد استفاده قرار گیرد و اوایل این هفته، اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها (NHTSA) تحقیقاتی را درباره‌ این سیستم آغاز کرد. تسلا هم‌اکنون با تغییر این ویژگی موافقت کرده است.
اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها در بیانیه‌ای به نیویورک تایمز تأیید کرد:
پس از آغاز ارزیابی اولیه «پسنجر پلی»، تسلا به آژانس اطلاع داد که در حال تغییر عملکرد این ویژگی است. در یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید، پسنجر پلی هم‌اکنون قفل می‌شود و زمانی که وسیله نقلیه در حال حرکت است، غیرقابل استفاده خواهد بود.
تنها زمانی می‌توان به سیستم پسنجر پلی تسلا دسترسی پیدا کرد که یکی از سرنشینان هشدار ایمنی را خوانده و تأیید کند که مسافر است. با این حال، سیستم هیچ راهی برای تأیید اینکه بازیکن واقعاً یک مسافر است و نه راننده، نداشت و بنابراین در معرض سوء استفاده قرار داشت.
نمایشگر سیستم سرگرمی خودروی الکتریکی تسلا / Tesla Electric Car infotainmemnt
اخبار مربوط به این سیستم اولین بار در اوایل ماه جاری و زمانی که وینس پاتون، مالک خودروی الکتریکی تسلا مدل ۳ شکایتی را درباره‌ی این ویژگی به NHTSA ارائه کرد، منتشر شد. بازی‌های مختلفی در پسنجر پلی تسلا در دسترس بود که از جمله می‌توان به Solitaire و Sky Force Reloaded اشاره کرد.
اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها اعلام کرد:
قانون ایمنی خودرو، سازندگان را از فروش وسایل نقلیه با نقص‌هایی که خطرات غیرمنطقی برای ایمنی ایجاد می‌کند، منع کرده است؛ از جمله فناوری‌هایی که رانندگان را از رانندگی ایمن منحرف می‌کند.
The man in black
تو یکی از مقاله ها اون کویینزگ واردش نمیشم نمی‌دونم برای چی میزنه خطای ۵۲۰ لطفاً پیگیری کنید با تشکر
جناب ایکس
برای منم همینه
ممد ژانگولر
واقعا بازی کردن در حین رانندگی کار درستی نیست و باعث ضعیفی چشمها میشه
بهترین کار به نظرم کتاب خواندن هست
کتاب یار همیشگی و بهترین هدیست
The man in black
جالبه عکس تیتر اخبار داره بازی ویچر رو نشون میده..
بگذریم خب تسلا داره امکان بازی رو در خودرو های خود بر میداره چون تو مطلب قبلی هم گفته بودین که گزارشاتی عجیب منتشر شده
این یه راه حل خوبی چون امکان تصادف هم کمتر می‌کنه
Hamid
واقعا مردم چی با خودشون فکر میکنن که وسط رانندگی بازی میکنن!!!!
اینقدر معتاد گیم میشن؟!
والا که این بشر هر چی سرش بیاد حقشه …
تا زور بالا سرش نباشه مث آدم رفتار نمیکنه …
این ویژگی بازی توی ماشین با فرمون هم واقعا چیز جالب و باحالیه!
ولی واقعا باید قلف زد ملت نتونن بازی کنن …
یه زمان یادمه جرمی اینا یه برنامه داشتن که مثلا توی ترافیک گیر کردی چطور خودت رو سرگرم کنی با وسایل توی ماشین … مثلا یه کارشون این بود که باید چشمت رو میبستی … و مثلا حالت دکمه ها و … حفظ میکردی … نفر کناریت یه تغییراتی اعمال میکرد و تو باید میگفتی اون چه تغییراتی اعمال کرده … (وای که اینا چ برنامه هایی میساختن!!!) این ویژگی بازی هم که تو ماشینای تسلا هست باعث میشه آدم توی ترافیک حوصله اش سر نره …
NAVID۰۰۹۸
من که تو ترافیک فقط فیلم و مستند میبینم !
واقعاً ترافیک جایی نیست که بشه بازی کرد !
همین بَده ! اینکه در هر شرایطی و در هر زمانی دیگران کنترلتان میکنند و در آینده حریم شخصی وجود ندارد که یا با ماهواره‌ها کنترل میشوید یا با وسایل ضروری زندگی مثل موبایل ماشین و … !
خیلی بده !
خیلی خیلی بَده !
هوش مصنوعی که در آینده‌ی نزدیک از اختیارات تا غرایض انسانی را به کنترل میگیرند ، همیشه یه ترسی از اول تا آخر زندگی با اون انسان میمونه !
فکر میکنم در آینده ، انسان به دست تکنولوژی از بین میرود و انسان‌هایی با ژن برتر در لابراتوارها ساخته میشوند که هیچ فرقی با ربات ندارند و در ظاهر فقط انسان هستند !
انسان‌هایی که همه زیبا هستند بدون نقص ، با ضرایب هوشی بسیار بالا !
این را مطمئن باشید !
در اصل ، روح زندگی معنی ندارد و مجازی میشود ، من که متنفرم از آن زمان و خدا کند که نباشم و مبارک نسل‌های بعد که یا بِرَدپیت میشوند یا آنجلیاجولی ( مثلاً ) !
Clean energy (بر باعث بانیش…)
دقیقا منم از آینده بشدت میترسم
و خدا خدا می کنم یا عقب بیوفته یا اون زمانو نبینم
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari