رودی ژستد با گلی که وارد دروازه پدیده کرد، به بیست و ششمین گلزن خارجی استقلال در تاریخ لیگ برتر تبدیل شد.
به گزارش "ورزش سه"، بازیکن فرانسوی الاصلی که تابعیت کشور بنین را پذیرفت، در هفته چهارم رقابت های لیگ برتر به استقلال اضافه شد و در این مدت نتوانسته بود برای تیمش گلزنی کند.
با وجود 2 پاس گلی که ژستد برابر پیکان و سپاهان داد، اما همگان در انتظار باز شدن پای این بازیکن به گل بودند که سرانجام این اتفاق در مشهد رخ داد و مهاجم بلند قامت آبی ها توانست دروازه شهرخودرو را باز کند.
رودی ژستد با گلی که وارد دروازه میلاد فراهانی کرد، نام خود را به لیست بازیکنان خارجی که در لیگ برتر برای استقلال موفق به گلزنی شده اند، اضافه کرد. با این گل، مهاجم اهل کشور بنین به بیست و ششمین بازیکنی تبدیل شد که توانسته است در رقابت های لیگ برتر برای آبی های پایتخت گلزنی کند.
 

در صدر بهترین گلزنان خارجی استقلال در 21 دوره رقابت های لیگ برتر، نام شیخ دیاباته با اختلاف در صدر جدول دیده می شود. بازیکنی که طی دو فصل توانست 17 بار در لیگ برتر گلزنی کرده و به نخستین بازیکن خارجی تاریخ استقلال تبدیل شود که عنوان آقای گلی لیگ برتر را از آن خود کرده است.
 

رأفت قلی اف بازیکن آذربایجانی است که در آخرین دوره لیگ آزادگان و اولین دوره لیگ برتر لباس استقلال را بر تن کرد و موفق شد به عنوان نخستین بازیکن خارجی برای آبی های پایتخت گلزنی کند. حالا رودی ژستد به عنوان آخرین و بیست و ششمین بازیکن خارجی که در لیگ برتر موفق به گلزنی شده، نامش را به ثبت رساند.
البته استقلال بازیکنان خارجی دیگری نیز در اختیار داشته که در جام های دیگری گل زده اند ولی در لیگ برتر در این امر ناکام بوده اند. بازیکنانی نظیر الحاجی گرو، آوسنتی گیلائوری و آنتونیو کاروالیو از جمله آنها محسوب می شوند.
 
 

به طور کلی 26 بازیکنی که تاکنون در رقابت های لیگ برتر برای استقلال گلزنی کرده اند، شامل این اسامی می شوند: شیخ دیاباته، مامه تیام، جی لوید ساموئل، گوران یرکوویچ، فابیو جانواریو، کرار جاسم، سرور جپاروف، پروپئیچ، هوار ملا محمد، رأفت قلی اف، آیاندا پاتوسی، جوئلسون داسیلوا، ویسنته آرزه، بوبکر کبه، اسماعیل گونکالوس، هروویه میلیچ، راجر فابریتسیو، رینالدو کروزادو، لئوناردو پادووانی، سردا اورسویچ، ولید علی، رودریگو توزی، همام طارق، گادوین منشا، کوین یامگا و رودی ژستد.
 

 

 
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari