جلسه هیئت عمومی دیوان‌عالی کشور روز (سه‌شنبه) شروع شد؛ اما گزارش رسیدگی به انتقال خودرو را از دستور کار امروز خود خارج کرد.
به گزارش خودروتک به نقل از از تسنیم؛ طبق اعلام قبلی، هیئت عمومی دیوان‌عالی کشور مقرر کرده بود در جلسه امروز خود گزارش رسیدگی به نقل و انتقال خودرو را بررسی و برای آن رأی وحدت رویه صادر کند؛ اما با اعلام اینکه قرار است در رابطه با انتقال خودرو طرحی دوفوریتی در مجلس مطرح شود، این موضوع موقتاً از دستور کار هیئت عمومی دیوان‌عالی کشور خارج شد.
گفتنی است؛ بررسی مرجع صدور سند رسمی خودرو بر اساس گزارش معاون قضائی دیوان‌عالی کشور در امور هیئت عمومی به حجت‌الاسلام مرتضوی‌مقدم، رئیس دیوان‌‌عالی کشور در دستور کار امروز هیئت عمومی این دیوان بود.
در این گزارش اختلاف آرای صادره از محاکم مختلف در سراسر کشور در خصوص سند مالکیت خودرو که در برخی راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی و در برخی هم دفاتر اسناد رسمی را به‌عنوان مرجع صدور سند خودرو شناخته‌اند، مورد اشاره قرار گرفته بود.
این اختلاف نظر که همگی برگرفته از متن قوانین موضوعه متعدد هستند، دیوان‌‌عالی کشور را بر آن داشته بود که در جلسه امروز خود رأی وحدت رویه خود با موضوع مرجع صالح برای صدور سند مالکیت خودرو را اعلام کند که موقتاً از دستورکار هیئت عمومی دیوان خارج شد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari