نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس با انتقاد از عملکرد وزیر صمت در زمینه اصلاح قیمت خودرو گفت: ۸۵ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی خبرگزاری خانه ملت از طرح ساماندهی بازار خودرو حمایت کردند.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از خانه ملت، سیداحمد رسولی نژاد در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۸ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: در ساماندهی وضعیت نهاده های دامی که موجب نارضایتی مردم شده است، باید شاهد سرعت عمل بیشتری باشیم، به نظر می رسد که لازم است تا رئیس جمهور به این موضوع ورود کند.
نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه ۸۵ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی خبرگزاری خانه ملت از طرح ساماندهی بازار خودرو حمایت کردند، ادامه داد: براساس اصل ۱۱۲ قانون اساسی، مجمع تشخیص مصلحت نظام تنها در موارد اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان حق ورود دارد و نمی تواند اساساً اقدام به قانونگذاری کند و جایگزین شورای نگهبان شود.
وی با اشاره به اینکه طرحی که با رأی اکثریت قاطع نمایندگان به تصویب رسید توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام به صورت غیرقانونی رد شد، افزود: همزمان با عدم تایید طرح مذکور شاهد افزایش جهشی و ناگهانی قیمت خودروهای تولیدی دو شرکت خودروساز داخلی بودیم.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه وزیر صمت قبل از دریافت رأی اعتماد اظهار کرد که قیمت خودروهای داخلی منطقی نیست و باید اصلاح و کاهش داده شود، عنوان کرد: وی با چرخشی ۱۸۰ درجه ای پس از افزایش قیمت خودروها، اعلام کرد که قیمت ها را اصلاح کرده اند. مردم از ما به عنوان نمایندگان خود سوال می کنند که چرا یک بار قیمت به سمت مردم اصلاح نمی شود!؟
رسولی نژاد با بیان اینکه پس از حضور وزیر صمت و مدیران دو شرکت خودروساز داخلی در کمیسیون صنایع و معادن و قانع نشدن اعضا از توضیحات آنها، عصر روز گذشته با معاون اول رئیس جمهور درخصوص بخش های مختلف صنعت، معدن و تجارت، نشستی را برگزار کرده و در این نشست اعتراض شدید خود را نسبت به افزایش قیمت خودرو ابراز کردیم.
وی ادامه داد: در نشست با معاون اول رئیس جمهور درخواست کردیم تا در زمینه مباحث مذکور با رئیس جمهور دیدار کنیم که مورد موافقت قرار گرفت و در آینده نزدیک این نشست برگزار می شود.
در قسمت هشتم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی کراس اوور KMC K7 کرمان موتور رفته ایم. همچنین در بخش تست موتورسیکلت ها، بررسی اسکوتر هیبریدی یاماها گرندفیلانو را انجام داده ایم و در آیتم خودروچی نیز، تویوتا یاریس و هیوندای i20 مونتاژ آپشنال را با هم مقایسه نموده ایم.
تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari