ما در پدال همواره رندرهای طراحان خودرویی مستقل را پوشش داده‌ایم و این خودروی ویژه که Nio ترای اتلون کانسپت نام دارد به خوبی می‌تواند جزو برجسته‌ترین پروژه‌های چند سال اخیر لقب گیرد. این طرح مطالعاتی کار گیلائوم مازروله است که در حال حاضر کارآموز طراحی ظاهری محصولات Nio می‌باشد. این طراح تازه‌کار خودرویی را تجسم کردن که می‌تواند به سادگی و با اندکی تغییر به شکل خودروی مسابقه‌ای الهام گرفته از فرمول ۱، آفرودر مسابقات Extreme E و حتی یک ابر قایق پرفورمنس بدل شود.

زیرساخت ترای اتلون کانسپت مونوکوک پیچیده‌ای است که کابینی در مرکز را پذیرا شده است. زمانی که این خودرو در حالت اسپرینت قرار بگیرد به خودرویی الهام گرفته از فرمول ۱ و مسابقات ایندی تبدیل خواهد شد و از قطعات آئرودینامیک پیچیده شامل بال عقب بزرگ، بال جلوی پیشرفته، پوشش چرخ ها و دیفیوزری پیچیده استفاده خواهد کرد. این قطعات آئرودینامیک سپس می‌توانند از خودرو جدا شوند تا یک محصول آفرود پدید آید. در این حالت چرخ های بزرگ مشابه مدل‌های مسابقه‌ای آفرود زیر خودرو نصب خواهند شد. همچنین برای محافظت از خودرو نیز قطعات جدیدی در نظر گرفته خواهد شد.

اما سومین و آخرین شکل این وسیله مفهومی حالت آکواتیک است که باعث می‌شود شکل نهایی یک قایق با سرعت بالا حاصل شود. این کانسپت با قوای محرکه تمام الکتریکی تصور شده تا بتواند در پیست‌های ویژه شامل پیست بزرگ نسکار و مسیرهای آفرود و سپس دریا مانور دهد. باید اذعان کرد این سناریو بسیار غیرمحتمل بوده هرچند اگر آینده مسابقات موتور اسپورت الکتریکی چنین چیزی باشد ما به شدت از آن استقبال خواهیم کرد.

Northrop/McDonnell Douglas YF-23
اون آخری مسخره و آشغال هست ولی بقیه معقول هستن
جناب ایکس
🤔 Interesting…
ARMAN
خیلی غیر معمول بود
ممد هلکت سوار
خودرویی برای آینده…
[email protected]@DRZ
اقا شاهین ببخشید خط دوم زیر تصویر دوم به اشتباه نوشتید قابل به جای قایق ( باعث می‌شود شکل نهایی یک قابل با سرعت بالا حاصل شود . )
بازم ممنون از شما بابت این مقاله .
[email protected]@DRZ
طرح جالبیه و واقعا اون آیرودینامیک طرح اول ( خودروی الهام گرفته فرمول یک ) خیلی پیچیده و سنگینه گرچه که خب فعلا یه طرح کانسپت هست .
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari