بدون تردید یکی از عواملی که موجب شد بالاخره پراید از خط تولید سایپا حذف شود ، روشنگری ها و پافشاری های پلیس راهور در خصوص استاندارد نبود این خودرو بود. حالا یک بار دیگر ایمن نبود خودروها موجب شده تا صدای بالاترین مقام پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در خصوص تولید خودروهای غیر ایمن به گوش برسد.
به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی کشور با انتقاد از کیفیت خودروهای داخلی گفت: در حادثه بهبهان ایربگ هیچ خودرویی باز نشده بود.
 سردار سیدکمال هادیانفر در ششمین رزمایش ارتقای توان و تحرک عملیاتی پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی کشور با اشاره به تصادفات اخیر در جاده‌های کشور، اظهار کرد: ما در شرایط زمستانی ابلاغ کردیم هرجا همکاران احساس نگرانی در تردد کردند، مسیر را به‌سرعت مسدود کنند و اجازه تردد ندهند اما بعضاً شرایط جوی پایدار است و کمتر از نیم ساعت یا 20 دقیقه شرایط جوی نامساعد می‌شود.
رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی کشور افزود: عدم رعایت فاصله طولی منجر به تصادف می‌شود.
این مقام انتظامی ادامه داد: در همین حادثه بهبهان که بسیار دلخراش بود، ایربگ هیچ خودرویی باز نشد.
وی تصریح کرد: چرا ارابه مرگ تولید می‌کنیم؟ چرا استانداردها کنترل نمی‌شود؟ چرا وزارت صمت کنترل نمی‌کند؟ حتماً باید خودروسازها در این حادثه به مراجع قضائی معرفی شوند. این‌که بگوییم رانندگان در حادثه بهبهان دقت نداشته‌اند درست است اما سازمان‌های مربوط چه نقشی داشتند؟
وی خاطرنشان کرد: پلیس بارها نسبت به شرایط جوی، استفاده از زنجیر چرخ و دید کافی اطلاع‌رسانی می‌کند اما ما نمی‌توانیم به‌ازای 37 میلیون وسیله نقلیه 37 میلیون پلیس برای کنترل بگذاریم.
هادیانفر عنوان کرد: چرا رانندگان تریلی و کامیون حین خستگی رانندگی و از جاده فرعی استفاده می‌کنند‌ تا به‌طور مثال در سنندج سانحه ایجاد شود. شرکت‌های اتوبوسرانی مسئول کنترل رانندگان خود هستند و رانندگان نیز باید به مسافران تذکر دهند از کمربند استفاده کنند.
 
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari