در اکتبر ۲۰۲۱ بود که بوگاتی به ثروتمندان مختلف درباره باقی ماندن تنها چند دستگاه شیرون برای خرید هشدار داد. در آن زمان کمتر از ۴۰ دستگاه شیرون برای فروش باقی مانده بودند اما دیگر این‌گونه نیست زیرا بوگاتی می‌گوید تمامی آن‌ها را فروخته است. در کل ۱۵۰ مشتری با جیپ‌های پرپول این هیولای ۱۶ سیلندر را در سال ۲۰۲۱ سفارش داده‌اند و جالب آنکه ۶۰ درصد این افراد اولین بار با بوگاتی آشنا شده‌اند. از بین این ۱۵۰ نفر، ۴۰ نفر وحشی‌ترین بوگاتی تاریخ یعنی بولاید را سفارش داده‌اند. با اینکه هیولای پیست محور بوگاتی همین چند ماه پیش در معرض دید عموم قرار گرفته اما برای فروش تمامی آن‌ها تنها چند ماه زمان نیاز بوده است. بولاید قیمت ۴ میلیون یورویی داشته و اولین نمونه‌های آن حداقل تا سال ۲۰۲۴ در دسترس نخواهند بود.

بوگاتی سال شلوغی را پشت سر گذاشت زیرا شروع به تحویل مدل سوپر اسپورت ۳۰۰+ به مشتریان کرد. همچنین تمامی نسخه‌های دیوو در ۱۲ ماه گذشته به دست مشتریان رسیدند و همچنین چهار شوروم هم در توکیو، سنگاپور، ریاض و منچستر افتتاح شد. اما این خودروساز مشهور در سال جاری به دنبال نهایی سازی تولید و تحویل مدل سنتودیچی به مشتریان است. همچنین تحویل مدل سوپر اسپورت ۳۰۰ (بدون +) به مشتریان نیز به زودی شروع خواهد شد و این برند به دنبال تحویل حداقل ۸۰ دستگاه خودرو به مشتریان در سال جاری است.

البته که امسال به خاطر دلایل دیگر هم سال مهمی برای بوگاتی است چراکه شرکت تازه تأسیس بوگاتی ریماک با ۴۳۵ نفر کارمند شروع به کار خواهد کرد. ۳۰۰ نفر در زاگرب و ۱۳۵ نفر در مولشایم مشغول بکار خواهند شد و ۱۸۰ نفر هم از مرکز توسعه گروه فولکس‌واگن در ولفسبورگ به این تیم خواهند پیوست. به عنوان یادآوری باید گفت گروه ریماک ۵۵ درصد سهام این شرکت را در اختیار داشته درحالی‌که ۴۵ درصد باقی مانده نیز متعلق به پورشه است. میت ریماک مؤسس و مدیرعامل ریماک به عنوان مدیرعامل این شرکت تازه تأسیس در کرواسی انجام‌وظیفه خواهد کرد و پورشه هم سهامدار استراتژیک خواهد بود. همچنین اولیور بلوم رئیس پورشه عضو هیئت‌مدیره خواهد بود. هر دو شرکت بوگاتی و ریماک قول تولید خودروهای جداگانه و فوق‌العاده را داده‌اند.

مازیار
حدس میزنم والکری از AMG ONE سریعتر باشه و بولید از هر دو سریعتر
راستی پدال جسارتا، راجع به تلفظ اسمش
شنیدم که وینکلمان در مراسم معرفیش گفت:
“دیس ایز بوگاتی بولید”
GT
قطعا بولید سریعتره، چون محدودیت های یه خودرو جاده ای را نداره. اگر مرسدس هم فقط مختص پیست ساخته می‌شد از بولید سریعتر بود.
فعلا تا زمان معرفی رسمی ONE نمیشه گفت که از والکری سریعتر یا کند تره ولی بنظر من از والکری AMR pro کندتره و شاید با نسخه جاده ای والکری برابر باشه
مهدی موتور
همینکه والکری زودتر اومد با اون طراحی جذابش خودش یه برده
من اصلا نگاهش میکنم ادرنالین خونم میره بالا
Northrop/McDonnell Douglas YF-23
فکر نکنم داخل پیست از AMR PRO والکری سریع تر باشه
RKH7787
ما که نیازی نیست ناراحت شیم 😎
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari