رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن با انتقاد از اینکه پروسه قیمت گذاری لاستیک باید کارشناسی شود،گفت: تولیدکننده ضمن محاسبه قیمت تمام شده در نهایت قیمت بالایی را برای محصولات خود تعیین می کند.
به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، داود سعادتی نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار خرید و فروش لاستیک در رکود قرار دارد، گفت: در مقطعی شکاف قیمتی بالایی میان کارخانه و بازار وجود داشت و همین موضوع فضا را برای رانت فراهم کرده بود که این موضوع در حال حاضر اصلاح شده و این شکاف قیمتی وجود ندارد.
وی با اعلام اینکه فروشندگان امروز حتی پایین تر از قیمت کارخانجات اقدام به فروش محصول می کنند، افزود: به عنوان نمونه لاستیک پراید ۸۲۰ هزار تومان است اما در نهایت فروشندگان آن را ارزانتر می فروشند تا معامله ای در بازار صورت گیرد.
در دسته محصولات پژو نیز قیمت کارخانه یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان است اما این لاستیک ها در بازار یک میلیون و ۴۰ هزار تومان به فروش می رسد.
لاستیک پراید و پژو چند قیمت خورد؟
رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک با انتقاد از اینکه پروسه قیمت گذاری لاستیک باید کارشناسی شود، تصریح کرد: به اعتقاد ما تولیدکننده ضمن محاسبه قیمت تمام شده در نهایت قیمت بالایی را برای محصولات خود تعیین می کند که همین امر عاملی شده تا فروشندگان در فروش محصولات با چالشهای جدی روبرو شوند. از آن طرف مصرف کنندگان نیز با مشاهده قیمت ها ترجیح می دهند دست از خرید کشیده و یا لاستیک های دست دوم خریداری کنند.
سعادتی تصریح کرد: در لاستیکهای باری وسنگین نیز فروش در قالب سامانه انجام می شود که همین امر باعث شده تا خریداران رغبتی به خرید لاستیک نداشته باشند زیرا پیش از این لاستیکها به صورت شرایطی خریداری می‌شد اما امروز باید نقدی نسبت به خرید لاستیک اقدام کنند.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari