دیوید کلمبو ۱۹ ساله که متخصص امنیت آی تی و هکری کلاه‌سفید است و در آلمان زندگی می‌کند به دنبال تأسیس استارت آپ سایبری خود بوده و می‌خواهد دنیا را تغییر دهد. او می‌گوید حفره‌های امنیتی‌ای را پیدا کرده که باعث کنترل کامل خودروهای تسلا می‌شود. او اخیراً گفته کنترل از راه دور کاملی روی بیش از ۲۵ محصول تسلا در سیزده کشور مختلف داشته است. او با تأکید می‌گوید از کلیدهای API و نرم‌افزار متفرقه برای دسترسی به این خودروها استفاده کرده اما این کار را از طریق آسیب‌پذیری زیرساخت نرم‌افزاری تسلا انجام نداده است. کلمبو اظهار می‌دارد مالکان این خودروها تسلا را نه بلکه آسیب‌پذیری محصولات خود را سرزنش می‌کنند.

دیوید جوان در یک پست دیگر می‌گوید کنترل واقعی روی فرمان یا پدال گاز این خودروها نداشته اما خاطرنشان می‌سازد این کنترل از راه دور هنوز هم وضعیت خطرناکی است. این هکر جوان افزوده است:
در مورد اینکه الان می‌توانم با این تسلاها چه‌کار کنم به شما توضیح خواهم داد. این اقدامات شامل غیرفعال سازی حالت نگهبان، باز کردن درب‌ها و شیشه‌ها و حتی شروع به کار رانندگی بدون کلید است
او می‌گوید:
من همچنین توانستم محل دقیق خودرو و اطلاع از حضور یا عدم حضور راننده را به دست بیاورم. در کل لیست من بسیار طولانی است. فکر می‌کنم این وضعیت بسیار خطرناکی است زیرا یک فرد می‌تواند از راه دور موزیک را با صدای بسیار بالا پلی کرده یا شیشه‌ها و درب‌ها را باز نماید. حتی خاموش و روشن کردن بی‌وقفه چراغ‌ها می‌تواند تأثیر خطرناکی روی دیگر رانندگان داشته باشد

دیوید تائید کرده تسلا طی تماس با او خبر از بررسی مشکل توسط تیم امنیتی‌اش داده است. این هکر جوان می‌گوید هرگز به دنبال کارهای غیرقانونی نبوده و پست‌های متعدد او درباره این موضوع هم تائید کننده چیزی است که می‌گوید اما فعلاً باید منتظر ماند و دید که تسلا دراین‌باره چه نظری دارد.
Philipp
یاد فیلم منطقی سریع و خشن ۸ افتادم
گویا با این وضعیت قراره واقعی بشه
امیر
یه مزیتی ک این اتفاق و امثالش داره، اینه که به تسلا و هر خودرو الکتریکی دیگه از هر برندی کمک میکنه که ضعف های امنیتیش بر طرف بشه یا حداقل شناخته بشه!
این اتفاق قطعا اخریش نیست و در اینده هم خواهد بود
A … She just reminds Me of love … A
درود بر شرف ات .
شیر مادر ، نان پدرت حلالت.
RKH7787
تسلا چند وقته خیلی داره آبروریزی میکنه
اون از سایبرتراک
اون از شیشه ی زد گلوله
اونم از بدقولی درباره ی رودستر
اونم از گزارشات درباره ی راننده هتش در حال بازی کردن
اونم که از آبروریزی سیستم خودران
البته هیچکدوم از اینا برای ما ایرانیها مهم نیست 😎
خداوکیلی تاحالا دیدین محصولات سایپا فراخان بشن؟😎
A … She just reminds Me of love … A
دورد بر شرفت.
شیر ما در و نان پ‌در حلالت
Elmiraj
کسانی که حفره های امنیتی یا باگ های نرم افزاری تسلا را پیدا می‌کنند ، همیشه مورد تشویق و پاداش تسلا قرار گرفتن…
یکی از راه های تسلا برای رفع این مشکلات وجود همین افراد هست .
حمید
باز سهام دارای گردن کلفت تسلا اومدن تو کامنت ها شروع کردن به دفاع 😂😂
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari