wp-header-logo-1034.png

نوترون NV یکی از جدیدترین خودروهای معرفی شده در بازار چین، یک کراس اوور تمام برقی است که در طراحی آن الهام و یا حتی کپی برداری دیده می شود.
به تازگی، یک خودروساز جدید چینی اولین تصاویر را از محصول جدید خود منتشر کرده است. این خودروساز که نوترون Niutron نام دارد اولین محصول خود را با نام NV معرفی کرده و این کراس اوور تمام برقی قرار است از سپتامبر سال ۲۰۲۲ به خط تولید این کمپانی بیاید و پس از آن به بازارهای هدف ورود کند.
در نمای جلوی این خودرو چراغ های گرد ال ای دی را می بینیم که بسیار شبیه به فورد برانکو است. پیش تر هم علاقه چینی ها را به طراحی جلوی برانکو در محصولی مثل big dog دیده بودیم. علاوه بر این، المان هایی را در طراحی بدنه می بینیم که نوترون NV را بسیار شبیه به لندروور دیفندر می کند. در نمای کناری دستگیره های در به صورت پنهان طراحی شده اند و در مجموع، طراحی بدنه را می توان ترکیبی از طراحی برانکو و دیفندر دانست. اگر چه المان های خاص در آیرودینامیک بدنه باعث می شود که به احتمال زیاد ضریب درگ کم تری را در این خودرو نسبت به دو خودروی ذکرشده داشته باشیم.
در نمای کناری تقریباً اثری از کپی برداری را نمی بینیم، اما در نمای عقب باز هم الهام از طراحی دیده می شود. چراغ های عقب در نوترون NV بسیار شبیه به چیزی است که در پژو ۲۰۰۸ و ۳۰۰۸ جدید داریم. این خودرو از نظر در رده کراس اوورهای متوسط قرار می گیرد و با ۴٫۹ طول، ۱٫۹۵ متر عرض و فاصله محوری ۲٫۹ متر هم اندازه خودرویی مثل فورد اکپلورر است.
دفتر مرکزی این کمپانی در پکن هنوز مشخصات فنی رسمی از نوترون NV را منتشر نکرده است، اما براساس جزییات اندکی که این کمپانی به رسانه های چینی گفته می دانیم با یک کراس اوور چهار چرخ محرک طرف هستیم و این خودرو قرار است در دو نسخه هیبرید و تمام برقی به بازار بیاید. در هر دو نسخه شتابگیری صفر تا صد در ۵٫۹ ثانیه انجام می شود و هنوز اطلاعات و تصاویری از طراحی کابین و امکانات و آپشن های این خودرو در دسترس نیست، اما می دانیم این خودرو در نسخه پنج صندلی به بازار می آید.
کمپانی نوترون یکی از شرکت های چینی است که سرمایه گذاری سنگینی را در بحث تولید خودروهای هوشمند و تمام برقی انجام داده است و به همین دلیل، احتمال آن می رود که این خودرو برای بازار آمریکا آماده شود. اگر چه ورود به بازار آمریکا یک هدف دست نیافتنی برای بسیاری از چینی ها محسوب می شود، اما یادمان نرود که به زودی خودروهای دو برند نیو و اکسپنگ از چین به مهم ترین بازار دنیا خواهند آمد. اگر روزی نوترون NV در در بازار آمریکا ببینیم این خودرو رقیب خودروهایی مثل تسلا مدل X، کیا EV6 و آیونیک ۵ خواهد بود و احتمالاً قیمت پایین تر آن نسبت به رقبا باعث می شود یک گزینه به صرفه و جذاب باشد.
محمدرضا پاداش
پایگاه خبری اسب بخار
نوترون NV را می توان ترکیبی از طراحی فورد برانکو، لندروور دیفندر و پژو ۲۰۰۸ و ۳۰۰۸ دانست.
هنوز کمپانی مشخصات رسمی این خودرو را منتشر نکرده است، اما می دانیم این خودرو در دو نسخه هیبرید و تمام برقی به بازار می آید و در هر دو نسخه شتابگیری در ۵٫۹ ثانیه انجام می شود.
در حال حاضر، می توان رقبای این خودرو را تسلا مدل X، کیا EV6 و هیوندای آیونیک ۵ دانست.در قسمت هشتم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی کراس اوور KMC K7 کرمان موتور رفته ایم. همچنین در بخش تست موتورسیکلت ها، بررسی اسکوتر هیبریدی یاماها گرندفیلانو را انجام داده ایم و در آیتم خودروچی نیز، تویوتا یاریس و هیوندای i20 مونتاژ آپشنال را با هم مقایسه نموده ایم.
تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari