به نظر می‌رسد رایحه‌ای ایتالیایی در مسابقات فرمول E به مشام خواهد رسید. مازراتی برنامه‌های خود برای حضور در این سری مسابقات الکتریکی از فصل ۲۰۲۳ را اعلام کرده است. به این ترتیب مازراتی اولین برندی ایتالیایی خواهد بود که روانه فرمول E خواهد شد.

این خودروساز بیش از ۶۰ سال است که در مسابقات خودرویی تک‌نفره حضور نداشته است. مزراتی در دهه ۵۰ میلادی موفقیت‌های خوبی در فرمول ۱ به دست آورد و خودروی دونفره MC12 هم بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ توانست ۱۴ پیروزی را در مسابقات فیا GT و اسپورت کار کسب کند.
مازراتی می‌خواهد از تجربه به دست آمده در فرمول E برای توسعه محصولاتی الکتریکی استفاده کند. معاون ارشد بخش موتور اسپورت استلانتیس گفته است:
ورای تاریخچه‌ای ارزشمند، حضور مزراتی در فرمول E به منزله بستر تستی است که توسعه قوای محرکه الکتریکی کارا و نرم‌افزارهای هوشمند برای خودروهای جاده‌ای را سرعت می‌بخشد
حضور مزراتی در فرمول E زمانی رخ می‌دهد که تیم‌ها از خودروی Gen3 استفاده می‌کنند. این خودرو سبک‌ترین و سریع‌ترین خودروی مسابقات فرمول E تا به امروز است. فرمول E و فیا گفته‌اند Gen3 کاراترین خودروی مسابقه‌ای جهان خواهد بود. آن‌ها مدعی هستند حداقل ۴۰ درصد انرژی مورد استفاده خودروها در مسابقات از طریق ترمزهای احیا شونده به دست می‌آید.
RKH7787
خودرو فرمول E مگه چراغ پشت داره؟
محمد امین
اگر بتونه رقابتی عمل کنه و قهرمانی رو بگیره ، خیلی میتونه به نام مزراتی کمک بکنه در این اوضاع
سامورایی | 武士
این ماشینی که دیدم….
راننده خوب میخواد
دست هر راننده ای نباید بدی
باید یکی باشه که به صورت دقیق بتونه بلد باشه بیشترین بازدهی رو ازش بگیره
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari