وین‌فست نخستین برند ویتنامی فعال در زمینه تولید خودروهای سواری محسوب می شود که طی مدت زمان بی سابقه ای موفق شده از صفر به مرحله تولید انبوه خودرو برسد.
به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران – وین‌فست ، خودروساز ویتنامی، قصد دارد خط تولید خودروهای الکتریکی خود را به پنج مدل افزایش دهد و افتتاح کارخانه های جدید در آمریکا و آلمان را برنامه‌ریزی کرده است که در کنار کارخانه عظیم این شرکت در ویتنام فعالیت خواهند کرد.
عرضه مدل های وی‌اف8 و وی‌اف9 به بازار آمریکا در سال 2022 برنامه ریزی شده است. قیمت پایه این دو مدل در نمایشگاه سی‌ئی‌اس امسال اعلام شد که 41 هزار دلار برای مدل وی‌اف8 و 56 هزار دلار برای مدل وی‌اف9 است.
بنابر اعلام وین‌فست، مدل های وی‌اف8 و وی‌اف9 با پیشرانه ای مجهز به دو موتور الکتریکی که توانایی تولید 402 اسب بخار نیرو و 472 پوند-فوت گشتاور را دارد، عرضه خواهند شد. برد حرکت هدف گذاری شده با یک بار شارژ کامل باتری برای مدل وی‌اف8 برابر با 300 مایل (483 کیلومتر) و برای مدل وی‌اف9 برابر با 400 مایل (644 کیلومتر) اعلام شده است.
در شرایطی که وین‌فست احداث کارخانه های جدید خود در آمریکا و آلمان را برنامه‌ریزی کرده است، در حال حاضر محصولات آن در کارخانه عظیم و پیشرفته ای واقع در شهر های‌فونگ، ویتنام تولید می شوند.
در واقع، وین‌فست نخستین برند ویتنامی فعال در زمینه تولید خودروهای سواری محسوب می شود که طی مدت زمان بی سابقه ای موفق شده از صفر به مرحله تولید انبوه خودرو برسد. به عنوان زیرمجموعه ای از وینگروپ، یکی از بزرگ‌ترین شرکت های خصوصی ویتنام، وین‌فست طی همکاری با شرکت های خودروسازی آمریکا و اروپا و شرکت زیمنس ساخت و عملیاتی کردن کارخانه خود را تنها طی 21 ماه انجام داد.
وین‌فست اهداف بزرگی را دنبال می کند و توجه خود را نه فقط بر بازار داخلی، بلکه بر بازارهای بین المللی معطوف کرده است. برای تحقق اهداف خود، این شرکت جدیدترین فناوری ها را در کارخانه خود بکار گرفته است. این کارخانه کاملا دیجیتالی همانگونه که پیشتر اشاره شد طی 21 ماه ساخته شده که 50 درصد سریع‌تر از حد معمول محسوب می شود و به گونه ای طراحی شده تا توسعه آن در آینده نیز به راحتی صورت بگیرد.  
تا پیش از ساخت کارخانه 335 هکتاری وین‌فست در شهر های‌فونگ، هیچ برند ویتنامی در زمینه تولید خودروهای سواری فعالیت نمی کرد.
این کارخانه تولید خودرو مطابق با استانداردهای صنعت 4.0 و با سرمایه گذاری کلی 5.4 میلیارد دلار آمریکا ساخته شده است و یکی از بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین کارخانه ها در جنوب شرقی آسیا محسوب می شود.
وین‌فست در کارخانه خود تولید خودرو و اسکوترهای الکتریکی را دنبال می کند. در فاز یک، تولید 250 هزار خودرو الکتریکی و 500 هزار اسکوتر الکتریکی در سال و در فاز دو، تولید 500 هزار خودرو الکتریکی و 750 هزار اسکوتر الکتریکی در سال برنامه ریزی شده است.
بخش قالب‌سازی و پرس‌کاری کارخانه وین‌فست بزرگ‌ترین نمونه در جنوب شرقی آسیا و 100 درصد اتوماتیک است. در بخش تمام اتوماتیک ساخت بدنه کارخانه نیز از 1200 ربات برای انجام امور مختلف استفاده می شود.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari