سیستم‌های صوتی حرفه‌ای برای ماشین طرفداران زیادی دارند که نسبت به خرید و نصب این سیستم‌ها در خودروی خود اقدام می‌کنند.
اغلب این افراد کسانی هستند که دوست دارند در زمان حضور در خودرو به موسیقی دلخواه و مورد علاقه خود با بالاترین صدا و کیفیت ممکن گوش دهند و از لحظه لحظه این موسیقی لذت ببرند. سیستم صوتی حرفه‌ای برای ماشین از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی دارند تا بتوانند موسیقی در حال پخش را به بالاترین کیفیت ممکن برسانند.
بدون شک با این صحنه مواجه شده‌اید که در هنگام پخش یک موسیقی از سیستم پخش، با بالابردن میزان صدا، کیفیت به شدت افت پیدا کرده و به اصطلاح صدا دارای نویز شده است. در سیستم‌های صوتی حرفه‌ای، برای مواجه نشدن با همچین صحنه‌ای،‌ آمپلی فایر ماشین وارد عمل می‌شود و صدای در حال پخش از سیستم را تقویت می‌کند.
به طور کلی به دستگاهی که وظیفه آن افزایش کیفیت صدای خروجی از اسپیکر ماشین است. آمپ که خلاصه شده آمپلی‌ فایر است سیگنال‌های ضعیف صوتی در حال پخش را تقویت می‌کند. آمپلی فایرها در مدل‌ها و انواع مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام درجه تقویت کنندگی متفاوتی دارند و این معیاری برای دسته‌بندی انواع مدل‌های آمپلی فایر است. در صورتی که به دنبال قیمت آمپلی فایر ماشین و قیمت اسپیکر ماشین هستید می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی آدیوکلاب انواع مدل‌های این دستگاه را با توان‌های مختلف مشاهده کرده و با بررسی مشخصات فنی آن‌ها نسبت به خرید بهترین نوع آن اقدام نمایید.
همانطور که گفته شد آمپلی فایر ماشین این وظیفه را بر عهده دارد که صدای خروجی از سیستم صوتی را تقویت کند. به عنوان مثال شما یک موسیقی در فلش ذخیره کرده و قصد پخش آن از سیستم صوتی ماشین را دارید. با متصل کردن فلش به ضبط و پخش ماشین ابتدا اطلاعات مربوط به آهنگ‌ها توسط سیستم از روی حافظه خوانده می‌شود. در مرحله دوم این اطلاعات توسط سیستم از حالت دیجیتال به آنالوگ تغییر پیدا می‌کند. در نهایت در آخرین مرحله به وسیله ابزارها و فیلترهای صدا تقویت شده و به صورت بهینه درآمده تا از سیستم صوتی ماشین پخش شود.
اما در بسیاری از موارد شاهد این هستیم که با تمام تقویت‌هایی که توسط ابزارها و فیلترهای سیستم انجام شده است، باز هم اطلاعات موسیقی مورد نظر برای پخش با کیفیت عالی، همچنان ضعیف بوده و با مقداری بالا بردن حجم صدای در حال پخش شاهد افت کیفیت و به اصطلاح ایجاد نویز هستیم. این مرحله جایی است که ابزارهای تقویت کننده صدا مانند آمپلی فایر ماشین باید وارد عمل شده و با تقویت کردن سیگنال‌های صوتی که از اسپیکر ماشین پخش می‌شود، کیفیت صدا را افزایش دهند.
آمپلی فایرها بر اساس ۳ ویژگی به دسته‌بندی‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند که محصولات ارائه شده در فروشگاه اینترنتی آدیوکلاب نیز بر این اساس دسته‌بندی شده و مورد نقد و بررسی قرار گرفته‌اند تا خریداران بتوانند با بررسی دقیق مشخصات هر یک، بر حسب نیاز نسبت به خرید مدل مورد نظر خود اقدام کنند. آمپلی فایرها بر اساس تعداد کانال‌های صوتی، کلاس و توان خروجی دسته‌بندی می‌شوند.
آمپلی فایر ماشین از نظر کلاس به کلاس A، کلاس AB، کلاس C، کلاس D، کلاس F، کلاس G، کلاس T و کلاس S تقسیم ‌بندی می‌شوند. اما یکی از مهم‌ترین دسته‌بندی‌های آمپلی‌فایرها بر اساس توان خروجی آن‌هاست که
برای اینکه در سیستم صوتی ماشین موسیقی در حال پخش با بالاترین کیفیت و بدون افت و ایجاد نویز در صداهای زیاد پخش شود باید سیگنال‌های ضعیف آن به خوبی تقویت شوند تا صدای خروجی به بالاترین کیفیت ممکن برسد. برای این منظور باید از آمپلی فایر ماشین استفاده کرد که در انواع مختلفی بسته به نوع سیستم و نیاز آن وجود دارد. فروشگاه اینترنتی آدیوکلاب شرایطی را فراهم کرده است تا خریداران آمپلی فایر بتوانند با بررسی مشخصات فنی انواع آن از برندهای مطرح دنیا و مقایسه آن‌ها، بهترین گزینه را برای سیستم صوتی ماشین خود انتخاب نمایند.در قسمت هشتم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی کراس اوور KMC K7 کرمان موتور رفته ایم. همچنین در بخش تست موتورسیکلت ها، بررسی اسکوتر هیبریدی یاماها گرندفیلانو را انجام داده ایم و در آیتم خودروچی نیز، تویوتا یاریس و هیوندای i20 مونتاژ آپشنال را با هم مقایسه نموده ایم.
تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari