در این مطلب به معرفی کراس اوور بستیون B70S می پردازیم. بستیون در اصل همان بسترن است، زیرشاخه گروه خودروسازی FAW (First Auto Works) که محصولاتی از آن همچون B30 در ایران شناخته شده است.
کراس اوور B70S پرچم‌دار جدید بستیون است که از طرحی جذاب توأم با شاخصه های یک خودروی کوپه و اسپرت بهره می گیرد.
در نمای جلوی خودرو، ورودی های هوای غول آسا و متعدد را شاهد هستیم که در ترکیب با چراغ های جلو، ما را تا حدودی به یاد سبک طراحی محصولات سیتروئن می اندازد.
در نمای کناری، دستگیره های درها جدید و اصطلاحاً مخفی‌شونده هستند و قسمت انتهایی خودرو حالتی کوپه ای دارد.
در نمای عقب نیز مانند اکثریت خودروهای امروزی شاهد چراغ های به هم پیوسته هستیم. در کل، باید گفت در سرتاسر بدنه بستیون B70S شاهد طرحی یکدست و هماهنگ هستیم.
در قسمت داخل خودرو نیز مانند بخش ظاهری با طرحی به‌روز و تکنولوژی های جذاب مواجه هستیم.
دو مانیتور ۱۲.۳ اینچی یکی برای بخش مالتی مدیا و دیگری برای کلاستر دیجیتال خودرو استفاده شده است. همچنین یک نمایشگر ۷ اینچی هم برای بخش سیستم تهویه در نظر گرفته شده است.
در بستیون B70S یک دستیار ۳ بعدی مجازی استفاده شده است که دارای فیگورهای متفاوت از جمله حالت نواختن پیانو است.
فضای پا در ردیف دوم نیز قابل قبول و راضی کننده است.
برای بستیون از دو نوع پیشرانه ۱.۵ لیتری و ۲ لیتری توربو استفاده شده است. پیشرانه ۱.۵ توربوشارژ این خودرو قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۶۶ اسب بخار و گشتاور ۲۵۸ نیوتن متر است و یک گیربکس ۶ سرعته دستی و یا ۷ سرعته دوکلاچه وظیفه انتقال قدرت را برعهده دارد.
نمونه ۲ لیتری توربو هم قدرت ۲۲۱ اسب بخار و گشتاور ۳۴۰ نیوتن متر را ارائه می دهد و یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک قدرت تولیدی را به چرخ های جلو می رساند.
شتاب صفر تا صد نمونه ۱.۵ لیتری با گیربکس دستی ۶.۱ ثانیه و با گیربکس دوکلاچه ۶.۴ ثانیه اعلام شده است و این عدد برای نمونه ۲ لیتری به ۷ ثانیه افزایش می یابد.
این خودرو در سه ماهه نخست ۲۰۲۲ در چین عرضه خواهد شد و قیمتی بین ۱۵۷۰۰ تا ۲۳ هزار دلار دارد.
رضا صفرآبادی فراهانی
پایگاه خبری اسب بخار
بستیون در اصل همان بسترن است، زیرشاخه گروه خودروسازی FAW (First Auto Works) که محصولاتی از آن همچون B30 در ایران شناخه شده است.
برای بستیون از دو نوع پیشرانه ۱.۵ لیتری و ۲ لیتری توربو به همراه گیربکس های ۶ سرعته دستی و اتوماتیک و ۷ سرعته دوکلاچه استفاده شده است.
این خودرو در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲ در چین عرضه خواهد شد و قیمتی بین ۱۵۷۰۰ تا ۲۳ هزار دلار دارد.در قسمت هشتم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی کراس اوور KMC K7 کرمان موتور رفته ایم. همچنین در بخش تست موتورسیکلت ها، بررسی اسکوتر هیبریدی یاماها گرندفیلانو را انجام داده ایم و در آیتم خودروچی نیز، تویوتا یاریس و هیوندای i20 مونتاژ آپشنال را با هم مقایسه نموده ایم.
تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari