سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای این کمیسیون با واردات ۵۰ هزار خودرو سواری و ۱۰ هزار دستگاه ماشین آلات سنگین به کشور، خبر دارد.
حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ کل کشور از موافقت نمایندگان با پیشنهاد خود در خصوص واردات ۵۰ هزار عدد خودرو سواری و ۱۰ هزار عدد ماشین آلات سنگین به کشور در سال آینده در نشست امروز کمیسیون تلفیق خبر داد و گفت:
میزان تعرفه وارداتی برعهده دولت قرار داده شد و ۶۰ هزار میلیارد تومان از این محل صرف توسعه حمل و نقل ریلی و توسعه راه‌ها خواهد شد.
به موجب این مصوبه، به دولت اجازه داده می شود به منظور تامین مالی شبکه راه آهن کشور و ایجاد خطوط ریلی مورد نیاز اعم از قطار عادی، برقی، سریع‌السیر، قطار شهری و تکمیل پروژه های نیمه تمام در خطوط ریلی، بخش راه‌سازی و توسعه فرهنگ حمل و نقل با اولویت مناطق محروم و روستایی و اصلاح نقاط حادثه خیز در جاده ها و ارتقا مدیریت عبور و مرور ناوگان حمل و نقل نسبت به واردات خودرو سواری با رعایت سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی، از محل ارز غیر صادراتی(خود یا دیگران) با نظارت بانک مرکزی اقدام کند.
همچنین این کار توسط بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی در سال ۱۴۰۱ به تعداد ۵۰ هزار عدد خودرو سواری و ۱۰ هزار عدد ماشین آلات سنگین معادن و راه سازی، کامیون، اتوبوس بیرون و درون شهری، تریلی، تریلی یخچال دار، واگن و واگن یخچال دار با تعرفه ورودی که به تصویب هیات وزیران می رسد، اقدام کند، سقف درآمدی این بند تا ۶۰۰ هزار میلیارد ریال تعیین می شود.
ماکان
سلام . ببخشید این سواری هایی که در اینجا گفته اند ، اگر که انجام شود ، آیا شامل وارد کردن خودرو های بالای ۲۵۰۰سی سی و با قیمت بیش از ۴۰۰۰۰دلار هم می شود ؟
Behnam1012
نه با همون محدودیت های قبلی
امروز هم اعلام کردن از سال ۱۴۰۱ واردات موبایل بالای ۶۰۰ دلار ممنوعه
ماکان
ممنون ‌.
NAVID۰۰۹۸
گوشی بالای ۶۰۰ دلار ممنوع نیست ، بلکه حدود ۱۲٪ گمرکی باید بدهند برای موبایل و خبرگزاری‌ها شیطونی میکنند و جو میدهند !
سامورایی | 武士 | قاتل تسلا
چی میخوای وارد کنی شیطون
ماکان
من می خواستم که دوتا از بهترین ماشین های عشقم را اگر که شرایط انشاالله کامل فراهم بود بخرم .
محمدرضا اشتری – دبیر سایت پدال
احتمالا خیر
حالا فرض کنید، چندتا پورشه و لندکروزر هم اون وسط ها وارد بشه؛ آیا تاثیری در بازار ایران و شرایط مردم داره؟ برای من و شما فرقی می کنه؟
ماکان
درسته که فرق کلی به حال کشور ندارد ، ولی حد اقل اگر که اجازه دهند همه جور ماشینی وارد شود ، در این صورت هرکس که توانایی خرید همه جور ماشینی را داشته باشد ، راحت می تواند به خودروی دلخواه خودش در ایران دست پیدا کند .
ناشناس
خودرو آقازاده ها قدیمی شده گفتن چنتا ماشین به روز براشون وارد کنن. بقیه مردم هم که پراید هست دیگه.
ممد ژانگولر
۵۰۰۰۰خودرو خوراک نیم ساعت ایرانه
احتمالا برای نوه هاشون سفارش گذاشتن
بقیه هم که یا پولشو ندارن یا بهشون نمیرسه
سامورایی | 武士 | قاتل تسلا
وقتی اقا زاده هاشون هوس ماشین جدید میکنن اینطوری میشه
Kf
هر چند سال (۸) یکی میاد یکی میره هیچکدوم هم به فکر مردم نیستن
بخور بخوریع
Arman
این جدیده که دیگه رو قبلی هارو سفید کرده! حداقل قبلیا ۴ سال اولشون قابل تحمل بود این که ۴٠ روز اولشم قابل تحمل نبود اینقدر خراب کرد
sorena330
خیلی جالبه روی هر خودرو به طور متوسط یک میلیارد تومان درآمد برای دولت پیش‌بینی کردند.
جالبتر زمانی میشه که بفهمیم این تعداد محدود توسط چه ارگان و اشخاصی وارد میشه.
درود بر سید محرومان
ارین صاحب جمعی
خیلی چیزا تو مجلس تصویب میشه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari