کانسپت جدید و جسورانه سوبارو STI E-RA پیش نمایش یک خودروی مسابقه ای تمام الکتریکی را نشان می دهد که برای توسعه و نمایش قابلیت های خودروهای تمام الکتریکی فوق سریع این شرکت استفاده خواهد شد.
به گزارش خودروتک به نقل از سیناپرس، شرکت خودروسازی سوبارو از یک نسخه مفهومی خاص خود در نمایشگاه خودرو توکیو رونمایی کرد که بخشی از پروژه چالش برانگیز خانواده STI E-RA محسوب می شود که سوبارو با هدف کسب تجربه و آموزش فناوری‌ های جدید در دنیای موتورهای اسپورت در عصر بدون کربن، آغاز کرده است. مدیران سوبارو با ارائه این خودرو نشان دادند که روی مبارزه با گرمایش جهانی متمرکز شده اند.
این خودرو که با عنوان STI E-RA معرفی شده، مانند اولین خودروی برقی تولیدی این برند، Solterra، از سامانه کنترل کامل چرخ استفاده می کند که طی دو دهه رقابت در مسابقات قهرمانی رالی جهانی با Legacy و Impreza ایجاد کرد.
هدف این کانسپت ترویج «لذت از رانندگی» و «احساس امنیت مطلق» در جاده اعلام شده است نسخه ای با نشان STI از Solterra که در کنار این کانسپت نشان داده شده است، با اسپویلر عقب جدید، کیت بدنه و بخش های برجسته بیرونی قرمز رنگ، نشان می دهد که این خودرو می تواند الهام بخش محصولات بعدی سوبارو باشد.
 

این خودرو در مجموع از چهار موتور مجزا در هر یک از چرخ هایش  استفاده کرده و خروجی ترکیبی آن ۱۰۷۳ اسب ‌بخار است که دقیقاً مشابه مدل مفهومی Mission R است که شرکت آلمانی پورشه در سال گذشته معرفی کرده بود. شرکت سوبارو، این موتورهای مجزا در چرخ های محصول جدیدش را با همکاری شرکت یاماها طراحی کرده است.
به گزارش سیناپرس، خروجی هر یک از موتورهای گشتاور بالای  ارائه شده توسط یاماها، به لطف یک سیستم بردار گشتاور پیشرفته که به طور خاص با تمرکز بر لذت رانندگی تنظیم شده است، می تواند فوراً در صورت نیاز تغییر جهت دهد.

شرکت سوبارو در این رابطه می ‌گوید که به عنوان بخشی از حرکت برای بهبود ویژگی‌ های رانندگی خودروهای جاده ‌ای خود و آماده‌سازی برای آینده در مسابقات موتوراسپرت شرکت خواهد کرد.به گزارش خبرگزاری sinapress، پیش از این سوبارو  اعلام کرده بود که به زودی این خودرو را به پیست به نوربرگ برده و تلاش خواهد کرد تا رکورد  ۶  دقیقه و ۴۰ ثانیه را به دست آورد.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari