اگر یادتان باشد ماه پیش یک دستگاه تسلا مدل S P85D تیون شده را خدمت شما عزیزان معرفی کردیم که در پشت خود سه پیشرانه کوچک جت را قرار داده بود. در واقع مالک این خودرو منتظر نسل جدید تسلا رودستر نمانده و خود دست به کار شده است تا محصولی باب میلش تولید کند.

خودروی موردبحث در خلال تست‌های اولیه و با قدرت کامل پیشرانه‌های جت، رکورد صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۳.۳۲ ثانیه را ثبت کرده است. شایان ذکر است همین خودرو در مسیر مشابه و با خاموش بودن پیشرانه‌های جت شتاب ۴.۳۸ ثانیه‌ای دارد. از ظاهر امر این‌گونه برمی‌آید که پیشرانه‌های جت نقش قابل‌توجهی در بهبود عملکرد تسلا مدل S دارند.
اما آیا مشتاقید بدانید این خودرو در مقابل گل سرسبد خانواده مدل S یعنی پلد چه عملکردی خواهد داشت؟ خب خبر خوب این است که مالک این خودرو با کمپانی AMS پرفورمنس همکاری کرده است تا دو خودرو را با یکدیگر مقایسه نماید. این مسابقه در شرایط آب و هوایی بسیار سرد برگزار شده است و شکی وجود ندارد که لغزندگی مسیر روی شتاب گیری هر دو خودرو تأثیر می‌گذارد.

با این‌ وجود در مسابقه اول تسلای مجهز به پیشرانه‌های جت کاملاً برتر ظاهر شده است و پلد را شکست داده است. البته پلد در مسابقه اول بجای حالت درگ حالت اسپورت را انتخاب کرده بود. استفاده از حالت درگ باعث می‌شود تسلا مدل S پلد شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت زیر ۲.۵ ثانیه داشته باشد. نتایج مسابقه دوم هم کاملاً مشابه بوده‌اند هرچند پلد کمی نزدیک‌تر به برادر تیون شده خود بوده است اما در نهایت نتوانسته است با این خودرو رقابت کند.
اما در مسابقه سوم پلد پیروز میدان لقب می‌گیرد هرچند هنوز از حالت درگ استفاده نکرده است. چندین مسابقه دیگر هم برگزار می‌شود که در آن‌ها شاهد رقابت فشرده‌ای هستیم اما در مسابقه آخر پلد از تسلای مجهز به پیشرانه‌های جت پیش می‌افتد که دلیل آن خاموش شدن یکی از پیشرانه‌های جت P85D است.
تسلا با موتور جت
آیا اگر مدل S پلد حالت درگ را فعال می‌کرد نتایج فرق می‌کرد؟ شاید! اما فعال کردن این حالت به معنی آن است که باتری‌ها برای ۱۰ دقیقه آماده شوند و به همین خاطر شما نمی‌توانید در چندین مسابقه پی‌درپی از چنین حالتی به‌صورت ایده آل استفاده کنید.
تماشا در یوتیوب:

تماشا در آپارات:
جناب ایکس
در کل بنظرم کار بیهوده ای بوده و فقط باحاله تا اینکه کاربردی باشه
🔥A.H MOTORS🔥
اون موتور ها که فقط صدا دارند 😐
سرعت رو هم که زیاد نکرد🤔
شتاب هم که فرقی نکرد😐
فقط صدای گوش خراش تولید کرد…
شاهین
مسخره ها
مثلا اون سه تا موتور سشوار چقدر تاثیر گذارن که میان شوآف میکنن برای بازدید گرفتن
پشت فرمون پلاد هم بچه سال گذاشتن گفتن بد لانچ کن و گازو شل کن بزار اختراع ما با اسپیس ایکس رقابت کنه. مخصوصا توی راند ۴
امیرحسین
واقعا خیلی مزخرف کارشون
آلودگی صوتی زیادی تولید می‌کنه
همین حالا هم ریماک عملکرد بهتری داره
بدون پیشرانه جت صدای کمتری هم داره و شتاب گیری خیلی خوبی هم داراس
هدف از تولید تسلا فقط سرعت نیست بیشتر سوخت پاک و حفظ محیط زیست
انسان های نادان همه جای زمین هستن
فقط می‌خوام بدونم با چه هدفی جز خودنمایی این کارو کرد
اگه حالا هدف ساخت ماشینی باشه بخواد به پرواز درآد یه چی ولی این هیچی نی
ارش
موشکهای قاتل 😅😅
مردیم از خوشی
موتور های جت تو صندوق میبود حداقل به چیزی
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari