تیم تحریریه
سرانجام بعد از نارضایتی های فراوان از سمت مردم، کارشناسان و برخی از نمایندگان مجلس در خصوص قیمت بالای خودروهای داخلی در قبال کیفیت بسیار پایین آنها، وزیر صمت هم پذیرفت و به مشکلات عدیده ای که این دو خودروساز دارند اشاره کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: متاسفانه صنعت خودرو سازی ایران در طول سال های گذشته از نظر کیفیت و قیمت عملکرد و روند مناسبی نداشته است.
سیدرضا فاطمی امین جمعه در جریان بازدید از خودروهای آسیب دیده از حادثه تصادف زنجیره ای بهبهان – اهواز با ابراز تاسف از وقوع این حادثه تلخ افزود: 58 خودرو در این حادثه آسیب دیدند که تنها  17 خودرو کیسه هوا داشتند و از این 17 خودرو کیسه هوای یک خودرو فعال شده است.
وی گفت: باید دیدکه از این 17 خودرو چند خودرو کیسه هوای روشن داشتند چون معمولا ناآگاهی وجود دارد و دربعضی از خودروها کیسه هوا خاموش است.
وزیر صنعت، معدن وتجارت ادامه داد: در مورد الزامات ایمنی و کیفیت خودرو باید بیشتر دقت کنیم.فاطمی امین ادامه داد: وزارت صمت تاکید ویژه در افزایش تولید و متعادل شدن قیمت خودرو در کشور دارد ضمن اینکه کیفیت خودروها باید قابل قبول باشد.
وی افزود: در خصوص تصادف زنجیره ای جاده بهبهان – اهواز مکاتبه ای با وزیر راه و شهرسازی انجام شده تا در کمیسیون ایمنی راه ها  این حادثه رانندگی به دلیل تعدادبالای خودرو ها به دقت بررسی شده و عوامل این حادثه کارشناسی شود.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت با تاکید بر بررسی کیفیت خودروهای آسیب دیده در این حادثه همچنین پیگیری تخلفات صورت گرفته ادامه داد: درخصوص کیفیت خودروهای تولید داخل و یا خودروهای وارداتی بی کیفیت نیز بیشتر از گذشته توجه خواهیم کرد.
20 دی ماه امسال در تصادف زنجیره ای جاده بهبهان- اهواز  پنج نفر جان باختند و 41 نفر مصدوم شدند.
وزیر صمت در دومین روز از سفر خود به خوزستان از محل پارک خودروهای آسیب دیده در این حادثه در شهرستان بهبهان دیدن کرد.
فاطمی امین روز گذشته نیز از برخی صنایع شهرستان آبادان، خرمشهر و آبادان بازدید نمود و با فعالان اقتصادی به گفت و گو نشست.
منبع: ایرنا
در ادامه بخوانید:
اعلام شرایط فروش نقدی وانت نیسان بدون قرعه کشی با سند آزاد – بهمن 1400 + جدول
پلیس راهور: “تست تصادف” و “ایربگ” در ایران اصلا وجود ندارد!
سرانجام ایران خودرو به حواشی تصادف زنجیره ای بهبهان واکنش نشان داد
۲۰ دی ماه یک تصادف زنجیره ای در بهبهان رخ داد؛ ابتدا مه گرفتگی علت بروز حادثه اعلام شد اما در ادامه شاهد موج انتقادات نسبت به کیفیت خودروهای داخل…
اوضاع صنعت خودرو ، بازار و همچنین خودروسازان خیلی روبراه نیست. با افزایش قیمت خودرو در کارخانه و همچنین با کاهش قیمت ارز در این روزها، باز هم شاهد هستیم…
تصادف زنجیره ای در بهبهان و عدم باز شدن حتی یک ایربگ در خودروهای حاضر در این تصادف کم کم صدای اعتراض همه سازمانها و ارگانها را در خصوص کیفیت…
مدت هاست که کیفیت پایین خودروهای مونتاژی در کشور باعث نارضایتی مالکان این خودروها شده است. وقتی هم به جدول کیفی خودروهای داخلی مراجعه می کنیم می بینیم کمتر خودرویی…
داستان خودروهای ناقص و عدم افزایش عرضه خودرو به بازار از طرف خودروسازان کم کم دارد مسئله ساز می شود و پای ارگانهای قضایی و حقوقی را به این ماجرا…
در چند روز گذشته قیمت انواع خودروهای داخلی در بازار رشد داشتند.  ولی نکته ای که به چشم می آمد این بود همه خودروهای دوگانه سوز در بازار افزایش قیمت…
زنوناوی… کی بود؟ کی بود؟ ما نبودیم!
کیفیت ماشین افتضاح رسیدگی به شکایات افتضاح دانش نمایندگی افتضاح ماشین صفر رو با مشکل…
یه تعدادی مسئولین بالاخره ماشین میخوان دیگه
اینم قصه داره پلاک نکنید
تا بوده توی خودرو سازی به خودمون اینجوری جواب دادیم وتوجیه کردیم و چشمامون رو…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.

source

توسط autokhabari