ژان تاد پس از ۱۲ سال ریاست فیا (FIA) از این سمت کناره‌گیری کرد و محمد بن سُلَیِم، متولد امارات به عنوان رئیس جدید بدنه بزرگ‌ترین نهاد موتور اسپورت جهان انتخاب شد؛ اما او کیست؟ محمد بن سلیم در مجمع عمومی سالانه در پاریس به این سمت انتخاب شد. این مجمع دسامبر سال پیش و درست چهار روز پس از پایان فصل ۲۰۲۱ فرمول ۱ برگزار شد. محمد بن سلیم با گراهام استوکری رقابت می‌کرد که ۳۶.۶۱ درصد آرا را به دست آورد. این در حالی است که بن سلیم توانست ۶۱.۲ درصد آرا را به خود اختصاص دهد.

اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها شاید آشنایی چندانی با قهرمان اسبق رالی متولد امارات متحده عربی نداشته باشند اما او یکی از نام‌آشناترین چهره‌های موتور اسپورت عرب محسوب می‌شود. بن سلیم ۴ بار قهرمان رالی خاورمیانه فیا بین سال‌های ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ شده است. او در سال ۲۰۰۸ به عنوان نایب‌رئیس عرب فیا انتخاب شد. بن سلیم همچنین اولین فردی است که به سمت شورای موتور اسپورت فیا انتخاب شده است. بن سلیم یکی از افرادی است که با تلاش‌های خود گرندپری فرمول ۱ را به امارات آورده است. به خاطر تلاش‌های این فرد است که ابوظبی میزبان مسابقات فرمول ۱ است.

بن سلیم ۶۰ ساله در دوبی به دنیا آمده است و به مدت چهار سال سکان هدایت فیا را به دست می‌گیرد. او اولین رئیس غیر اروپایی فیا محسوب می‌شود. بن سلیم قول داده است شرکت‌کنندگان در موتور اسپورت را دو برابر کند و تنوع زیادی به مسابقات خودرویی ببخشد.
بن سلیم گفته است:
من بسیار خوشحالم. مایلم از ژان تاد به خاطر تمام دستاوردهایی که در طول ۱۲ سال گذشته به دست آورده است تشکر کنم
تاد در سال ۲۰۰۹ به سمت ریاست فیا انتخاب شد. این مدیر فرانسوی اظهار داشته است:
فصل ریاست من بر فیا به پایان رسیده است. ما می‌توانیم از دستاوردهای خود در موتوراسپورت و حمل‌ونقل پایدار در طول ۱۲ سال گذشته رضایت داشته باشیم
استفانو دومنیکالی، مدیرعامل فرمول ۱ گفته است:
دل ما برای او تنگ خواهد شد. من آرزوی بهترین‌ها را برای تاد دارم
محمد امین
به نظر آدم کاردرستی میاد
Khosrow
این بزرگوار ۱۰ سال قبل ۱۳ میلیارد دلار بود ثروتش و یه تیم از – ا ام گ – مرسدس توی قصر ایشون همیشه بودن و برای اقا ماشین سرو میکردن 😁 ..
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari