فراری‌های زیادی وجود ندارند که بتوان آن‌ها را زشت توصیف کرد اما این میرا S ممکن است شایستهٔ این توصیف باشد. این فراری منحصربه‌فرد و عجیب در ۲ فوریه توسط RM ساتبیز در پاریس به حراج گذاشته خواهد شد. ظاهر عجیب میرا S توسط طراح افسانه‌ای «جیووانی میچلوتی» طراحی شده است. وی در طول حضور خود در فراری خودروهای زیادی را برای این شرکت طراحی کرد که میرا S آخرین آن‌ها بوده است. میچلوتی در آلفارومئو، لانچیا، مازراتی و تریومف هم کار می‌کرد.

در دههٔ ۸۰ میلادی یکی از پادشاهان عربستان سعودی به میچلوتی سفارش طراحی این فراری منحصربه‌فرد را داد. این خودرو بر اساس فراری ۴۰۰i ساخته شده اما در ظاهر میرا S نمی‌توان اثر چندانی از آن فراری را مشاهده کرد. میرا S در نمای جانبی خود فرمی گوه‌ای شکل دارد و گلگیرهای جعبه‌ای شکل آن به شکلی بیرون زده طراحی شده‌اند. عقب خودرو اما طراحی عجیب‌تری دارد زیرا انتهای بدنه به سمت بالا متمایل شده است.

میرا S بسیار به میتسوبیشی استاریون شبیه به نظر می‌رسد که آن‌هم در دههٔ ۸۰ ساخته می‌شد. سقف و پنجره‌های عقب این دو خودرو شباهت زیادی باهم دارند و هردو از چراغ‌های جلوی مخفی استفاده می‌کنند. یکی دیگر از ویژگی‌های جالب و شاید عجیب میرا S هم برخورداری از برف‌پاک‌کن در پنجره‌های جانبی است. البته این برف‌پاک‌کن‌ها در تصاویر ساتبیز دیده نمی‌شوند ولی در تصویر زیر می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. وجود سیستم تهویهٔ دوقلو در این فراری نیز آن را جذاب‌تر کرده است.

به گفتهٔ ساتبیز، میرا S در سال ۲۰۲۰ توسط بخش فراری کلاسیک بازسازی شده است. طبق گزارش‌ها، این کار که ۲۵۲ هزار یورو هزینه داشته است، شامل بازسازی پیشرانه، تجهیز به اگزوز جدید، کارهای برقی و موارد دیگر بوده است. فراری ۴۰۰i به یک پیشرانهٔ ۴.۸ لیتری V12 با انژکتورهای ساخت بوش مجهز بود که همین موتور در سینهٔ میرا S هم قرار دارد. خریداران می‌توانستند برای ۴۰۰i از بین گیربکس‌های پنج سرعتهٔ دستی یا سه سرعتهٔ اتوماتیک یکی را انتخاب کنند که میرا S به نمونهٔ اتوماتیک مجهز است. فراری این گیربکس را از جنرال موتورز گرفته بود.

حمید
داخلش چقدر کلاسیک و شیک ،
بیرونش ولی انگار نقاشی یه بچه است !
امین
داخلشم زیاد خوب نیست بیرون هم که طراحی زیر خط فقر😂😂😂
Nima
گیربکسش ۳۵۰ هایدراماتیک جى ام باید باشه.
خیلى خوب معکوس میکشه خدایى.
توان تحمل بالایى هم داره به شرط سلامت .
و خیلى هم دوام خوبى داره.
یادش بخیر . سیم سبقت به قول مکانیکا!
Aboalfazl demon
هیچوقت فکر نمیکردم فراری زشت ببینم
Arman
پدال لطفا امارهای فروش رو بزار!!!!
محمد امین
طراحی این ماشین سفارشی بوده ، لطفا دوستان بیش از حد جدی نگیرید و خودتون رو عزیت نکنید
هرچند به نظر من خوبه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari