اروپایی‌ها در آخرین ماه سال ۲۰۲۱ تعداد بیشتری خودروی برقی نسبت به گازوئیلی خریدند و این اولین باری است که برقی‌ها از گازوئیلی‌ها سبقت می‌گیرند.
به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، داده‌های منتشر شده توسط ماتیاس اشمیت از تحلیلگران مستقر در شهر برلین در نیویورک‌تایمز نشان می‌دهد که ۲۰‌درصد از خودروهای نوی فروخته شده در اروپا و بریتانیا با باتری تامین نیرو می‌شوند، در حالی که فروش خودروهای گازوئیلی کمتر از ۱۹‌درصد بوده است.
در سال ۲۰۲۱ تسلا پرفروش‌ترین برند خودروهای برقی و فولکس واگن مقام دوم را کسب کرده است. تسلا برای بازار اروپا از کارخانه چین خود واردات داشته اما در حال ساخت کارخانه خودروسازی در برلین آلمان است. در سال ۲۰۱۵، نیمی از خودروهای نوی فروخته شده در اتحادیه اروپا گازوئیلی بودند. اما حالا محبوبیت خودروهای برقی باتری‌دار در اروپا، ایالات متحده و چین رو به افزایش است.
برخلاف این حقیقت که خودروهای برقی در حال رشد هستند، بازار خودرو رو به بحران است. در اتحادیه اروپا، انجمن سازندگان اتومبیل اروپایی گزارش داده که فروش خودروهای نو در ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ بیش از ۲۰‌درصد کاهش داشته که در گزارش آژانس فرانس‌پرس انعکاس یافته است. این انجمن نوشته است: این افت فروش در بازار اروپا به دلیل کمبود ریزتراشه‌های نیمه‌هادی بوده که تاثیر منفی روی تولید در صنعت خودرو در سال گذشته داشته و شدت آن در نیمه دوم بیشتر بود. محبوبیت خودروهای برقی در ایالات متحده هم رو به افزایش است.
فرماندار ایالات‌های مختلف در این کشور ‌میلیاردها دلار اختصاص داده‌اند تا زیرساخت‌های لازم برای گسترش خودروهای برقی ایجاد شود. در لایحه زیرساختی در ایالات متحده که هر دو حزب از آن پشتیبانی می‌کنند ۵/ ۷میلیارد دلار به توسعه شبکه ملی جایگاه‌های شارژ خودروهای برقی اختصاص یافته است. میلیاردها دلار معافیت مالیاتی و مشوق خرید خودروهای برقی به افزایش مجبوبیت این خودروها منجر شده است.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari