در این رقابت مرسدس عملکرد بسیار مطلوبی را به نمایش می گذارد. با توجه به عدم حضور موتور الکتریکی در مرسدس و اسب بخار کمتر می توان ارزش و کیفیت عملکرد مجموعه پیشرانه را در ثبت رکوردهای مورد اشاره احساس کرد.
به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران- درگ یکی از جذاب ترین مسابقات خودرویی است که در زمان کوتاهی نتیجه را پیش روی مخاطبان خود قرار می دهد! تا کنون درگ های جذابی را در گروه خودروی عصر ایران مورد بررسی قرار داده ایم که جدیدترین آن به رقابت یک بنز 4 سیلندر و ب ام و 6 سیلندر با برتری وزنی برای مرسدس مربوط می شود .
امروز نیز سراغ دو آلمانی دیگر می رویم که یک سمت خط پورشه پانامرا توربو اس ایی-هیبرید اسپرت توریزمو قرار دارد. این پورشه با نام طولانی از پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری در همراهی موتور الکتریکی 134 اسب بخاری با مجموع خروجی 685 اسب بخار و گشتاور 850 نیوتن متر استفاده می کند.
در سمت دیگر خط شروع، نماینده ای از مرسدس بنز قرار گرفته که دقیق تر بگوئیم مدل ایی63 اس 4ماتیک استیت است. در این مرسدس از پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری توربودوقلو با 612 اسب بخار خروجی و گشتاور 850 نیوتن متر استفاده شده است.

همانطور که در فیلم مشاهده می کنید؛ رکورد ثبت شده برای پورشه در درگ 11.1 ثانیه و رکورد مرسدس 11.3 ثانیه است.
شاخص صفر تا 100 کیلومتر برساعت پورشه 3.2 ثانیه و شاخص مذکور برای مرسدس برابر با 3.5 ثانیه است. در این رقابت مرسدس عملکرد بسیار مطلوبی را به نمایش می گذارد.
با توجه به عدم حضور موتور الکتریکی در مرسدس و اسب بخار کمتر می توان ارزش و کیفیت عملکرد مجموعه پیشرانه را در ثبت رکوردهای مورد اشاره احساس کرد.
شاخص مصرف سوخت در حالت ترکیبی برای پورشه برابر با 3 لیتر در هر 100 کیلومتر و برای مرسدس بنز برابر با 13 لیتر است. این تفاوت بسیار زیاد نیز می تواند اهمیت و یا بهتر بگوئیم ارزش یک خودروی هیبریدی را به نمایش بگذارد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari