به سختی می‌توان گفت هر خودرویی که در امریکا ساخته می‌شود، محصولی امریکا است؛ چراکه در خاک آمریکا خودروسازان مختلفی از برندهای اروپایی، ژاپنی و کره‌ای نیز حضور دارند.
برای روشن شدن موضوع، یک گروه متخصص تجارت در دانشگاه واشنگتن دی‌سی، سالانه به بررسی صنعت خودرو آمریکا می‌پردازد و فهرستی از برترین خودروهای آمریکایی تهیه می‌کند. این گروه مختصص تنها به بررسی قطعات خودروها نمی‌پردازد، بلکه به شرکت و کشور سازنده و در واقع صاحب امتیاز و توسعه‌دهنده تمام قطعات در جزئی‌ترین حالت اهمیت می‌دهد. همچنین این گروه به محل مونتاژ خودرو و اجزای اصلی مثل موتور و گیربکس نیز توجه می‌کنند.
در سال ۲۰۱۸ هم این گروه متخصص فهرست خودروهای “ساخت آمریکا” را منتشر کرده است.
۱۰- شورولت کامارو  با موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری

 
فهرست را با یک کلاسیک آمریکایی شروع می‌کنیم که عجیب، غول‌پیکر و ۸ سیلندر نیست بلکه یک مدل ۴ سیلندر ۲ لیتری با توربوشارژ است. نمره‌ی ساخت آمریکا بودن (داخلی بودن) کامارو ۲ لیتری توربوشارژ ۷۸.۵٪ است. که به لحاظ فنی با خودروی بعدی فهرست، شباهت‌های فنی زیادی دارد. همچنین GMC آکادیا که نتواست نمره‌ی بهتری نسبت به کامارو کسب کند و در رتبه پایین‌تری قرار گرفت، هرچند که از پیشرانه مشابه استفاده می‌کند.
۹- کادیلاک ATS

 
کادیلاک ATS پلتفرمی مشترک با کامارو چهار سیلندر دارد و موتورش با آن مشترک است. البته کادیلاک ATS یک سدان چهار درب و فضای داخلی بزرگ است. کادیلاک ATS از سال قبل بهتر شده و مدل تک دیفرانسیل (دو چرخ متحرک) از مدل دو دیفرانسیل (چهار چرخ متحرک) امتیاز بالاتری کسب کرده است. کادیلاک ATS دارای رنگ‌های قرمز، سفید و یک رنگ خاص اشرافی است و ویژگی‌های اسپرت زیادی دارد و از هندلینگ مناسبی بهره می‌برد و در کل ترکیبی خوب، با موتور سرحال است. فقط امیدواریم که کادیلاک سیستم اطلاعات وسرگرمی ATS را بهبود ببخشد.
۸-  فورد اکسپلورر

بعد از محصولات شورولت و کادیلاک، نوبت به محصولی از کمپانی فورد می‌رسد که Explorer نام دارد. اکسپلورر در واقع با دو خودروی قبلی مرتبط است. چون Explorer دارای مدل‌های مختلفی است  و هر کدام امتیاز متفاوتی گرفته‌اند، ما میانگین آن‌ها را در نظر گرفته و آن را مبنا قرار می‌دهیم. اکسپلورر چند سالی است که یک تغیر اساسی را تجربه نکرده و تمام تغییرات جزئی و کوچک بوده‌اند، اما فورد طرح‌های بزرگی برای‌ آن در سر دارد. اکسپلورر دارای یک نسخه به نام ST است که فورد احتمالا قسمت انتهایی پلتفرم اکسپلورر را با کمک پلتفرم lincoln Aviator بهبود ببخشد. فورد همچنین یک نسخه‌ی هیبریدی را در قالب خودروی پلیس تولید کرده است.
۷- لینکلن MKC

لینکلن MKC کوچکتر، لوکس‌تر و خانوادگی‌تر از اکسپلورر است. مدل پایه تفاوت فنی خاصی با فورد اسکیپ ندارد و توانسته ۸۰.۵٪ ساخت آمریکا باشد. البته لینکلن MKC اشتراک زیادی با دو خودرو دیگر در فهرست دارد. تجربه نشان می‌دهد که لینکلن MKC خودرویی آرام و راحت است و به نظر می‌رسد با موتوری که از توربوهای مدرن فورد استفاده می‌کند، به فروش خوبی دست پیدا کند.
۶- فورد تاروس

فورد تاروس بزرگترین سدان فورد و و آمریکایی‌ترین سدان فهرست است. با امتیاز ۸۰.۵، فورد تاروس از جایگاه ۹ در پارسال، به جایگاه ۶ ام رسیده‌است. تاروس با این که پلتفرم خود را با اکسپلورر به اشتراک گذاشته است، از آن آمریکایی‌تر است. البته تاروس به واسطه‌ اکسپلورر، پلتفرم خود را با لینکلن MKC و چند خودروی دیگر به اشترک گذاشته است.
تاروس با وجود این بزرگ و آمریکایی است، اما خیلی قدیمی به نظر می‌رسد. فورد از زمان رونمایی از تاروس در ۷ سال پیش تا به حال، تنها یک بار آن را فیس لیفت کرده است و این تغییرات در داخل و خارج تاروس مشهود است. فورد برای پیش راندن تاروس، از یک مجوعه‌ی شش سیلندر خورجینی توربو دوقلو به قدرت ۳۶۵ اسب‌بخار بهره می‌برد. اگر به تاروس علاقه‌مند شده‌اید و می‌خواهید یکی از آن‌ها را داشته باشید، باید برای خرید کمی عجله به خرج بدهید؛ چون فورد از تولید سدان‌ها به سمت کراس‌اورها تغییر رویه داده است.
۵-  جیپ رنگلر

این خودرو به واقع یک خودرو‌ی آمریکایی است. غیر از این است؟ خیر. جیپ رنگلر از ظاهری که از روی جیپ‌های ارتشی جنگ جهانی دوم طراحی شده‌است، بهره می‌برد. سیستم چهار چرخ متحرک و اکسل محکم شما را کمک خواهند کرد که از هر شرایطی بتوانید خلاص شوید و در اصل بتوانید همه‌ جا بروید و از هر شرایط محیطی (جاده، کوه، دشت، بیابان و …) گذر کنید. سقف پارچه‌ای (در برخی مدل‌ها و برخی قسمت‌ها) و تمام ویژگی‌هایی که ذکر شد، شما را در داشتن رفتار یک آمریکایی اصیل یاری خواهد کرد. همان طور که می‌شود از موقعیت در جدول حدس زد، هنوز خودروهای آمریکایی‌تری وجود دارد. به دلیل این که بخشی از کارخانجات گروه فیات-کرایسلر در اروپاست، رنگلر نتوانسته امتیازات بیشتر از این به دست ‌آورد. رنگلر برای دومین سال متوالی است که در این فهرست آمده است. قیمت رنگلر از 23994 دلار شروع می‌شود و تا 42992 دلار در فول‌ترین مدل می‌رسد.
۴- لینکلن کانتینتال

دوباره به کمپانی فورد برمی‌گردیم، این بار برای لینکلن کانتینتال. لینکلن کانتینتال گل سرسبد سدان‌های آمریکایی با نامی نمادین است که توانسته بیشترین امتیاز آمریکایی بودن یعنی ۸۲.۵ را کسب کند. کانتینتال، سدانی بزرگ با دستگیره درب‌های شیک و زیبا و صندلی‌های قابل تنظیم در تمام جهات و بهترین دما و خلاصه بهترین شرایط قابل تصور است که از یک پیشرانه‌ی شش سیلندر خورجینی تویین توربو ۴۰۰ اسب‌بخاری است. آینده‌ی کانتینتال کمی نامعلوم است، ولی همین رویه را نگه دارد، می‌تواند به موفقیت نسبتا خوبی دست یابد.
۳- فورد F-150  مدل ۸ سیلندر ۵ لیتری

پرفروش‌ترین وانت سال آمریکا، با بیشترین میزان ساخت آمریکا بودن، فورد F-150 است. F-150 با امتیاز ساخت آمریکا بودن ۸۲.۵ درصد با لینکلن کانتینتال رقابت می‌کند. F-150 تنها پیکاب فهرست ده‌تایی مورد بررسی ماست. ما F-150 دوست داریم که با وجود فول سایز بودن، چابک و چالاک است. موتورهای قابل انتخاب برای F-150، دو موتور تویین توربو، یکی شش سیلندر ۳.۵ لیتری و دیگری ۸ سیلندر ۵ لیتری است. هرچند که هر دو موتور، امتیاز پایینی در ساخت آمریکا بودن دارند. موتور دیزلی جدید عرضه شده برای F-150 هم موتور خوبی است ولی متاسفانه این موتور ساخت انگلستان است.
۲- شورولت ولت

 
اگرچه بعد از معرفی شورولت ولت تا به حال شورولت چند باری تغییرات قابل توجهی داشته، ولی از سال ۲۰۱۶ تا به حال تغییری نکرده‌است. یکی از مزایای بزرگ ولت، بهره‌مندی از سیستم شارژ سریعی است که زمان را را به نصف کاهش می‌دهد.
۱- شورولت کوروت

 
کوروت با فهرست ما چندان غریبه نیست و در دو سال گذشته در جایگاه پنجم فهرست ۱۰ خودروی آمریکایی با بیشترین درصد ساخت آمریکا قرار داشته است. ولی امسال توانسته با کسب ۸۳.۵ درصد امتیاز، به جایگاه اول دست یابد. شورولت کوروت با گیربکس اتوماتیک توانسته است این امتیاز را به دست آورد، در صورتی که نسخه‌ی با گیربکس دستی تنها توانسته ۷۶.۵ درصد، امریکایی باشد. با این امتیاز، کوروت هنوز هم امتیاز بالایی دارد، ولی هوندا اودیسه و ریجلاین را در تعقیب خود می‌بیند.
عجیب ترین آپشن های اتومبیل ها در دنیا چیست؟
آشنایی با انواع خودرو هیبرید و بهترین خودرو هیبرید ایران
معرفی پورشه تایکان اسپرت توریسمو 2022
معرفی چری اکسید LX با موتور برقی + عکس
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


عیب یابی و تعمیر
دلایل متداول روشن نشدن خودرو چیست؟
چراغ دینام (باتری) چیست ؟
دنده مرده رفتن یا راه رفتن پیرمردی چیست؟
عیب یابی عدم عملکرد قفل مرکزی سمند معمولی
عدم عملکرد فن دور کند پژو 206 از چیست؟
قیمت
قیمت خودرو جدید دایون Y5 در ایران مشخص شد
قیمت کارخانه محصولات سایپا _ بهمن ۱۴۰۰
کمک فنر جلو کی دی اس مناسب برای پژو 206 چند؟ + جدول
قیمت امروز گوشی‌های اپل آیفون در بازار تهران – 26 دی…
قیمت امروز انواع سکه، طلا و دلار در بازار – 26 دی 1400
اقتصاد
در بازار چه خبر است؟
بررسی بازدهی ۱۰ ماهه بازارها
مردم چقدر پول در بانک ها دارند؟
جزئیات پرداخت وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان بدون ضامن
پست های اخیر
علائم خرابی وایر شمع + علت خرابی
نام برترین خودروهای آمریکایی چیست؟
عجیب ترین آپشن های اتومبیل ها در دنیا چیست؟
طرز تهیه خورشت ناردون چیست؟
سیب زمینی تنوری با سس خامه ای
بهترین رانندگان جهان چه کسانی هستند؟
طرز تهیه کیک وانیلی شکلاتی کاستلا چیست؟
چگونه روی شوفاژ یا بخاری میوه خشک کنیم؟
طرز تهیه کوفته کباب ترکی چیست ؟
طرز تهیه اسفناج پلو چیست ؟
طرز تهیه دسر لانه بلبلی چیست ؟
دلایل متداول روشن نشدن خودرو چیست؟
قیمت خودرو جدید دایون Y5 در ایران مشخص شد
طرح تبدیل حواله‌ های ایران خودرو به سایر محصولات
دمنوش برای درمان بیماری کرونا چیست؟
طرز تهیه کیک پرتقالی خونگی چیست؟
طرز تهیه سوهان خونگی با سه قلم مواد
طرز تهیه سوپ شیر مجلسی چیست؟
طرز تهیه کیک کشک بادمجان چیست؟
طرز تهیه تهچین مرغ مجلسی چیست؟
طرز تهیه شامی ترش گیلان چیست؟
آشنایی با انواع خودرو هیبرید و بهترین خودرو هیبرید ایران
بیوگرافی بهنام صفاریان داور مسابقه دست فرمون+عکس
واگذاری صنعت خودرو به رقبا کارخانه خودروسازی ایران به چین…
طرز تهیه لازانیا خوشمزه چیست+عکس
آشپزی
طرز تهیه خورشت ناردون چیست؟
سیب زمینی تنوری با سس خامه ای
طرز تهیه کیک وانیلی شکلاتی کاستلا چیست؟
چگونه روی شوفاژ یا بخاری میوه خشک کنیم؟
اخبار داغ
بهترین رانندگان جهان چه کسانی هستند؟
بیوگرافی بهنام صفاریان داور مسابقه دست فرمون+عکس
بیوگرافی محمد علیزاده و همسرش+عکس
بیوگرافی لاله اسکندری و همسرش+عکس
عکس
نام برترین خودروهای آمریکایی چیست؟
عجیب ترین آپشن های اتومبیل ها در دنیا چیست؟
آشنایی با انواع خودرو هیبرید و بهترین خودرو هیبرید ایران
معرفی پورشه تایکان اسپرت توریسمو 2022
مسابقات
اولین واکنش آئودی به حضور در مسابقات فرمول یک  
خلاقیت آرایشگر پرتغالی برای تبلیغ مهدی طارمی + عکس
عمارت جدید رونالدو برای روزهای بازنشستگی +عکس
بازی ایران و عراق با حضور تماشاگران برگزار می شود

source

توسط autokhabari