بازار خودرو در رفتاری غیرمنتظره افزایش قیمت را تجربه کرد. آن هم در شرایطی که انتظار بر آن بود که با اخبار مثبت وین این بازار عقب‌نشینی کند.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از اقتصاد آنلاین: سکوت خبری وین شکسته است و حالا اخبار امیدوارکننده از هتل کوبورگ به گوش می‌رسد. ریچارد نفیو، چهره سختگیر مذاکرات و معاون رابرت مالی، مسئول میز ایران در وزارت خارجه امریکا کناره‌گیری کرده است و زمزمه‌هایی از تبادل زندانی بین ایران و امریکا و مذاکره مستقیم دو کشور به گوش می‌رسد. 
انتشار این اخبار معاملات در بازار خودرو را متوقف کرده و بسیاری از خریداران به انتظار ریزش قیمت‌ها نشسته‌اند. سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو پیش از این به اقتصاد آنلاین گفته بود که مذاکرات وین باعث شده است که خرید و فروش خودرو تقریبا به صفر برسد و حالا در شرایطی که بسیاری از مشتریان بازار خودرو منتظر بودند اخبار برجام امروز دست فرمان بازار خودرو را تغییر دهد، در کمال شگفتی با افزایش قیمت‌ها مواجه شدند! 
گزارش میدانی اقتصاد آنلاین از بازار خودرو نشان می‌دهد که ۲۰۶ تیپ۲ که دیروز با قیمت ۲۶۸ میلیون تومان در بازار معامله شد، امروز با ۲ میلیون تومان دیگر افزایش با قیمت ۲۷۰ میلیون تومان در بازار در حال معامله شود. این در حالی است که این خودرو دیروز هم افزایش قیمت ۲ میلیون تومانی را تجربه کرده بود و ظرف ۲ روز ۴ میلیون تومان گران‌تر شده است. 
همچنین تیبا صندوقدار دیروز ۱۸۱ میلیون تومان قیمت داشت و امروز با ۱ میلیون تومان افزایش با قیمت ۱۸۲ میلیون تومان در بازار به فروش رسید و تیبا ۲ که دیروز ۱۸۶میلیون تومان قیمت داشت امروز با ۲ میلیون افزایش قیمت یعنی ۱۸۸ میلیون تومان معامله شد.
این در حالی است که خودروهای پر تیراژ سایپا مانند پراید، کوئیک و تیبا در روز گذشته هم افزایش یک تا ۳ میلیون تومانی قیمت را تجربه کرده‌اند. البته پراید امروز با قیمت ۱۷۵ میلیون تومان در بازار معامله شد و تفاوت قیمتی با روز گذشته نداشته است.
همچنین پرشیا معمولی با قیمت ۲۸۰ میلیون تومان بدون تغییر نسبت به روز گذشته در بازار معامله می‌شود. سمند ال ایکس هم بدون تفاوت قیمت با نرخ ۲۶۸ میلیون تومان در بازار معامله شد و ۲۰۷ سقف شیشه‌ای با قیمت۳۷۰ میلیون تومان به فروش رسید و ۲۰۷ سقف فلزی ۳۶۰ میلیون تومان قیمت دارد.
دنا هم بدون تغییر قیمت با نرخ ۳۶۷ میلیون تومان، دنا پلاس معمولی ۴۱۵ میلیون تومان و دنا اتومات با قیمت ۵۰۴ میلیون تومان معامله شد. پراید وانت هم امروز بدون تغییر با قیمت ۱۶۸ میلیون تومان به فروش رسید و ساینا از خانواده سایپا نیز امروز ۱۹۶ میلیون تومان بود. همچنین پژو اس ال ایکس بدون تغییر قیمت با ۳۰۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد.تست و بررسی هایما S5 جدید با جعبه دنده ۶AT آیتم اصلی قسمت نهم فصل هفتم اسب بخار است که می توانید در این برنامه به تماشای آن بنشینید.
در قسمت هشتم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی کراس اوور KMC K7 کرمان موتور رفته ایم. همچنین در بخش تست موتورسیکلت ها، بررسی اسکوتر هیبریدی یاماها گرندفیلانو را انجام داده ایم و در آیتم خودروچی نیز، تویوتا یاریس و هیوندای i20 مونتاژ آپشنال را با هم مقایسه نموده ایم.
تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari