مالکان خودروهای لوکس، تنها تا پایان بهمن‌ماه سال جاری فرصت دارند تا مالیات خود را بپردازند و یا نسبت به آن اعتراض کنند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از عصرایران؛ مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور درباره مالیات بر خودروهای لوکس بیان کرد که این طرح برای اولین بار اجرا می‌شود و طبق آن، اگر ارزش خودروهای فرد و افراد تحت تکفل زیر 18 سال او بیش از یک میلیارد تومان باشد، مشمول مالیات است. اما خودروهایی که یک میلیارد تومان قیمت دارند، از پرداخت آن معاف‌اند‌.
علی رستم‌پور تاکید کرد: مالکان خودروهای لوکس، تنها تا پایان بهمن‌ماه سال جاری فرصت دارند تا مالیات خود را بپردازند و یا نسبت به آن اعتراض کنند.
وی افزود: بیش از 18 هزار خودرو لوکس در کشور موجود است و افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه my.tax.gov.ir همه اقلام خودرو خود را مشاهده کنند.
برای خودروهای داخلی، ملاک قیمت کارخانه بوده، اما درباره خودروهای وارداتی، ارزش گمرکی خودرو است. مردم می‌توانند با مراجعه به درگاه ارتباطی سازمان امور مالیاتی و احراز هویت با کمک کد ملی و شماره موبایل، از ارزش خودروهای خود و میزان مالیات تعلق گرفته، باخبر شوند. پرداخت مالیات از طریق سامانه ذکر شده در دسترس است.
این طرح برای اولین بار اجرا می‌شود و اگر در لایحه بودجه 1401 نیز مصوب شود، سال آینده نیز دریافت خواهد شد.
با ما در شبکه های اجتماعی همراه شوید:
نقل مطالب، اخبار و تصاویر، حتی با ذکر منبع، ممنوع بوده و فقط با مجوز کتبی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» مجاز است.
طراحی و تولید: گروه مهندسی رادین سامانه
Copyright©2000-2018 khabarMachine.com

source

توسط autokhabari