جنرال موتورز تنها شرکتی نیست که روی خودروهای نظامی الکتریکی شده کار می‌کند زیرا اوشکوش دیفنس هم محصول جدید eJLTV را معرفی کرده است.

این محصول که اولین خودروی تاکتیکی سبک هیبرید-الکتریک ساکت یا eJLTV محسوب می‌شود قول ارائه همان عملکرد و حفاظت و امنیت مدل استاندارد JLTV را به ارتش آمریکا داده است. البته علاوه بر ویژگی‌های قبلی، وسیله نقلیه موردبحث دارای مزیت‌های جدیدی همچون افزایش ۲۰ درصدی راندمان است.

اوشکوش دیفنس خیلی وارد جزئیات نشده است اما به این نکته اشاره کرده است که eJLTV به باتری ۳۰ کیلووات ساعتی مجهز است. این باتری باعث ایجاد توانایی‌های حرکت بی‌صدا می‌شود. باتری لیتیوم-یونی خودروی موردبحث در زمان استفاده از پیشرانه دیزلی شارژ می‌شود و این امر نیاز به زیرساخت‌های شارژ را از بین می‌برد. اوشکوش دیفنس اظهار داشته است زیرساخت‌ها یکی از چالش‌برانگیزترین بحث‌ها در گسترش الکتریکی سازی خودروهای تاکتیکی است.

جدای از بهبود راندمان و مصرف سوخت، eJLTV به ‌عنوان یک ژنراتور متحرک عمل می‌کند و می‌تواند تا حداکثر ۱۱۵ کیلووات قدرت را در اختیار افراد و نظامی‌ها قرار دهد.

اگرچه این کمپانی گفته است ارتش سفارش تولید JLTV هیبرید-الکتریک را نداده است اما جان برایانت رئیس اوشکوش دیفنس اظهار داشته است eJLTV ثابت می‌کند این شرکت دارای توانایی‌های فنی و تیمی کافی برای تولید چنین محصول سطح بالایی است. او خاطرنشان ساخته است eJLTV یک راه ارزان را برای الکتریکی سازی محصولات تاکتیکی سبک مشتریان ارائه می‌کند و در این بین نیازی به قربانی کردن عملکرد آفرود یا امنیت ضروری در شرایط جنگی نیست.

اوشکوش دیفنس امیدوار است با تولید چنین محصول توجه مقامات دولتی و ارتش آمریکا را به خود جلب کند. ارتش آمریکا در نظر دارد برنامه HLTV را در سال جاری کامل کند. این قرارداد ارزش ۶.۵ میلیارد دلاری دارد و شامل ۱۵۴۶۸ دستگاه خودروی اضافی می‌شود.
اگرچه تنها برخی افراد تجربه سواری با eJLTV را خواهند داشت اما اوشکوش دیفنس می‌خواهد نسل بعدی خودروی تحویل اداره پست را هم تولید کند. احتمال تردد این خودروی نه چندان زیبا در خیابان‌ها تا پایان سال جاری میلادی وجود خواهد داشت.
$ᏗᏰᏖᎥᏁ$
(They never even heard us coming)
چه تیتر جالبی داشت! بدنم مورمور شد!
کافر مقدس
ساخته دست نظامی ها فقط *مستعان*
sorena330
اوشکوش در برابر امرپ طوفان مثل پشه له میشه!
حیف که قرارداد نیروهای مسلح با خودروسازی به نتیجه نرسید، وگرنه مثل صنایع نظامیمون، خودروسازیمون رقیب جنرال موتورز و استلانتیس بود.
B.A.E Systems
امرپ طوفان خوشم میاد خلاقیت ندارن حتی تو اسم گزاری
داداش امرپ ساخته ارتش آمریکا هست که امرپ طوفان رقیب اون هست
شما اول کلاس بندی خودرو های نظامی رو یاد بگیر بعد مقایسه کن
پویا
جدی گفتی یا مسخره کردی؟؟
Hamid
بلاخره اینم یک نوعشه
ali+a
این اشکول عجب ماشینیه..
امین
این دنیا دیگه به درد نمیخوره
B.A.E Systems
این خودرو در واقع جانشین هامر های مخصوص ارتش ایلات متحده آمریکا هست
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari