در مسابقات درگ معمولاً خودروهایی هم‌کلاس یا مدل‌هایی با پرفورمنس مشابه به مصاف هم می‌روند اما دیدن عملکرد دو خودرویی که رقیب مستقیم یکدیگر نیستند هم در ۴۰۰ متر می‌تواند جالب باشد. این درگ جنگ آلمانی‌ها است. از مونیخ، ب‌ام‌و M340i به میدان آمده و مرسدس A35 AMG سدان هم پرچم افلترباخ را در دست دارد. هرچند این‌ها هردو سدان‌های پرفورمنس بالایی هستند اما درواقع کاملاً باهم تفاوت دارند. این دو ماشین حتی از لحاظ اندازه هم در یک کلاس قرار نمی‌گیرند.

بیایید با مرسدس A35 AMG سدان آغاز کنیم. این ماشین در کلاس سدان‌های ساب‌کامپکت قرار می‌گیرد و از ب‌ام‌و کوچک‌تر است. بااین‌حال، اندازهٔ کوچک‌تر می‌تواند مزیتی برای A35 داشته باشد زیرا وزن کمتری را به همراه دارد. برای مقایسه، وزن این خودرو ۱۵۷۰ کیلوگرم است درحالی‌که ب‌ام‌و ۱۷۴۶ کیلوگرم وزن دارد. A35 به یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو مجهز است که ۳۰۲ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این نیرو از طریق یک گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه به هر چهارچرخ منتقل می‌شود.

از سوی دیگر هرچند M340i خودرویی بزرگ‌تر و سنگین‌تر است اما این اضافه‌وزن را با قدرت بیشتر زیر کاپوت جبران می‌کند. در اینجا یک پیشرانه ۳ لیتری شش سیلندر خطی توربو با ۳۸۲ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور قرار گرفته است. این یعنی ب‌ام‌و ۸۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۰ نیوتن متر گشتاور بیشتری نسبت به رقیب خود دارد. مثل مرسدس، این سدان باواریایی هم به سامانهٔ چهارچرخ محرک مجهز است اما در اینجا قدرت بیشتری به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

در این رقابت باید به چند نکته توجه کرد. اول اینکه هوا بارانی و مسیر خیس است که می‌تواند پرفورمنس خودروها را کاهش دهد. بااین‌حال، این آزمایش به‌خوبی نشان می‌دهد که کدام خودرو بهتر می‌تواند قدرت خود را به مسیر منتقل کند. در این ویدئو دو درگ برگزار می‌شود که در دومی M340i با سه سرنشین در برابر A35 قرار می‌گیرد که فقط راننده را در داخل کابین خود دارد. ما نمی‌خواهیم نتیجهٔ این درگ‌ها را لو بدهیم ولی مغلوب کردن پیشرانهٔ شش سیلندر خطی ب‌ام‌و خیلی سخت است.
مرسدس A35 AMG
ب‌ام‌و M340i
A … She just reminds Me of love … A
از ادیتش خوشم اومد.
امین اشرف پور
احیانا جای BMW و BENZ رو تو جدول مشخصات اشتباه ننوشتین؟؟
سامورایی | 武士
چه بگویم نگفته هم پیداست….بیمر برنده تمام نبرد هاست
سهیل
بدون شک
مردیم از خوشی
ظاهر بنز به دل نمی نشینه 😕
مهردادکمال
بهترین درگی تو ایران برگزار بشه جک اس فایو و سورن توربو هست این هندیا کجان و ما کجا!!!!
مردیم از خوشی
این پیام ۹۱۱ شما هست ، یاد پورشه افتادم 😂
Swedish Arrogant Tiger
چیزی که تو فیلم مشخص بود تو درگ آخر مرسدس زودتر از خط رد شد ولی تایم ب ام و کمتر بود!
طبق اطلاعات پایین فیلم هم تا ۲۰۰ متر جلو تر بود، با این حساب باید ۰-۱۰۰ کمتری هم ثبت می‌کرد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari