به تازگی، فورد ساخت چهل میلیونمین دستگاه از پیکاپ‌ های سری F را جشن گرفته است.
چهارشنبه هفته پیش یک دستگاه پیکاپ سری F فورد با رنگ نقره ای مانند همه محصولات دیگر این شرکت از خط تولید خارج شد، اما این پیکاپ یک تفاوت عمده با بقیه داشت؛ این فورد سری F چهل میلیونمین سری F ساخته شده از بدو تولد این سری، از سال ۱۹۴۷، بود.
فورد سری F طی چهار دهه گذشته پرفروش‌ ترین خودروی بازار ایالات‌متحده آمریکا بوده است.
چهل میلیونمین سری F یک F150 ترمور نقره‌ ای‌ رنگ با تمام پکیج ها قابل سفارش است که قیمتی معادل با ۷۲ هزار دلار دارد و به خریداری در تگزاس تحویل داده خواهد شد.
اولین نسل از سری F با نام‌هایی از F1 تا F8 به بازار عرضه می‌شد که این اعداد وزن ناخالص پیکاپ را نشان می‌داد؛ از پیکاپ های سبک گرفته تا خودروهای تجاری سنگین و حمل مسافر.
هم اکنون نیز در سال ۲۰۲۲ شاهد تولید نسخه های مختلف سری F اعم از بنزینی، هیبریدی پاور بوست و تمام الکتریکی هستیم.
نسخه الکتریکی این پیکاپ لایتنینگ نام دارد. فورد F150 لایتنینگ جدید اما به دو موتور الکتریکی مجهز است و در دو نسخه ۴۲۶ اسب بخاری و یا ۵۶۳ اسب بخاری قابل سفارش گذاری است. حداکثر برد آن نیز با باتری های دور برد، ۴۸۰ کیلومتر اعلام شده است.
از رقبای اصلی سری F می توان به پیکاپ هایی همچون دوج رم و شورولت سیلورادو اشاره نمود.
رضا صفرآبادی فراهانی
پایگاه خبری اسب بخارتست و بررسی هایما S5 جدید با جعبه دنده ۶AT آیتم اصلی قسمت نهم فصل هفتم اسب بخار است که می توانید در این برنامه به تماشای آن بنشینید.
در قسمت هشتم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی کراس اوور KMC K7 کرمان موتور رفته ایم. همچنین در بخش تست موتورسیکلت ها، بررسی اسکوتر هیبریدی یاماها گرندفیلانو را انجام داده ایم و در آیتم خودروچی نیز، تویوتا یاریس و هیوندای i20 مونتاژ آپشنال را با هم مقایسه نموده ایم.
تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari