وزارت صمت اعلام کرد: برنامه افزایش عرضه خودرو به بازار به‌میزان ۲۶۰ هزار دستگاه طی ۳ ماه پایانی سال تدوین شده و در دست اجراست که این موضوع بخشی از تقاضای بازار را پاسخ خواهد داد.
به گزارش خودروتک، وزارت صنعت در واکنش به انتشار مطلبی تحت عنوان" سیاست غیرشفاف وزارت صمت برای صنعت خودرو/ تکلیف خودروهای ناقص چه شد؟"توسط خبرگزاری تسنیم در این رسانه به ارائه توضیحاتی پرداخت.
در متن توضیحات وزارت صنعت آمده است:
افزایش حدود 18درصدی قیمت محصولات تولیدی هرچند متناسب با افزایش هزینه‌های تولید بنگاه‌ها نبوده است، با این حال منابعی را جهت پرداخت مطالبات معوق قطعه‌سازان و سفارش‌گذاری قطعات کلیدی مورد نیاز خطوط تولید ایجاد کرده است.
در این خصوص و با توجه به انگیزه ایجادشده در شبکه تأمین، برنامه افزایش عرضه خودرو به بازار به‌میزان 260 هزار دستگاه طی 3 ماه پایانی سال تدوین شده و در دست اجراست که این موضوع بخشی از تقاضای بازار را پاسخ خواهد داد.
لازم به توضیح است بازار خودرو همانند سایر بازارها از نوسانات ایجادشده در بازارهای پیشرو به‌شدت تأثیر پذیرفته و بخش قابل‌توجهی از نوسانات قیمت خودروها مربوط به این مسائل می‌باشد، در این راستا وزارت صمت از کلیه ابزارهای تحت اختیار خود برای مدیریت بازار و کاهش قیمت تولیدکننده استفاده خواهد کرد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari