wp-header-logo-1248.png

باشگاه پرسپولیس در آخرین روز کاری شدیدا به دنبال پیدا کردن منابعی برای پرداخت دستمزد کارکنان باشگاه بود.
به گزارش ورزش سه، در دفتر نو نوار و شیک رضا درویش پنج جام قهرمانی پشت سر جایگاه مدیرعامل قرار داده شده است؛ جالب اینکه این جام‌ها اندازه‌های یکسانی ندارند و دو جام اخیر چهارم و پنجم کوتاه‌تر و بلندتر از سه جامی هستند که در سه سال اول پرسپولیس آنها را با برانکو ایوانکوویچ به‌دست آورده است!
اما مدیرعامل پرسپولیس که امروز پذیرای افراد مختلفی در باشگاه بود، فعلا دل‌مشغولی مهم‌تری از فکر کردن به این جزئیات دارد؛ اینکه تکلیف سرمربی تیم در آینده رقابت‌های این فصل چه خواهد شد. یحیی گل‌محمدی، سرمربی سرخ‌پوشان بعد از اتفاقات دربی از سمت خود به‌صورت شفاهی استعفا داده و فعلا از سمت سرمربیگری پرسپولیس کناره گرفته است؛ اگرچه به نظر می‌رسد این موضوع یک تصمیم احساسی و آنی از وی بوده و ممکن است گل‌محمدی با چند روز استراحت دوباره در تمرین پرسپولیس آفتابی شود. کما اینکه بازیکنان نیز در تماس‌های مختلف به دنبال بازگشت او به تیم بوده‌اند.
در حال حاضر اجماع باشگاه روی حمید مطهری است؛ دستیار وفادار یحیی که در غیاب آقای سرمربی تمرینات را زیر نظر خواهد گرفت. تمرینات در غیاب هشت بازیکن ملی پرسپولیس که حداقل تا دهم فروردین درگیر دو بازی ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی و البته بازی‌های ازبکستان و تاجیکستان در فیفادی‌های پیش‌رو خواهند بود. تازه اگر پرسپولیس در این اردوها بدون هیچ‌گونه مصدومیت یا بیماری این بازیکنان را از اردوی تیم‌های ملی تحویل بگیرد اولین تمرین گرم پرسپولیس در روز جمعه، ۱۲ فروردین با حضور همه نفرات برگزار خواهد شد که تا آن زمان تکلیف یحیی گل‌محمدی نیز مشخص شده است.
قضاوت‌های مختلفی در مورد عصبانیت شدید یحیی از مهدی سیدعلی، داور دربی وجود دارد اما اگرچه درباره ناراحتی همه حق را به یحیی می‌دهند اما افراط او در اعتراض و عصبانیت بیش از اندازه‌اش چیزی نیست که قابل دفاع باشد. به خصوص که سرخ‌ها خیلی زود باید دوباره رقابت لیگ را مقابل تیم سرسخت هوادار آغاز کنند و این مسابقه‌ای است که سرخ‌ها گل‌محمدی را به‌طور قطع روی نیمکت نخواهند داشت. بعد از این نیز تیم وارد رقابت‌های جام حذفی می‌شود که نکته مهم، کسب اولین جام در دوره تعطیلاتی است که به‌خاطر لیگ قهرمانان آسیا به لیگ برتر ایران تحمیل شده، آنهم در فینالی که احتمالا دوباره مقابل استقلال خواهد بود؛ اگرچه پرسپولیس و استقلال نمی‌توانند از فینالیست شدن خود مطمئن هم باشند چرا که رقبای دشواری در مرحله یک‌چهارم و در صورت صعود در نیمه نهایی جام حذفی دارند.
تازه با پایان رقابت‌های حذفی 6 بازی سرنوشت‌ساز و پایانی لیگ برتر فوتبال ایران با حضور همه مدعیان برگزار خواهد شد و آنجاست که تکلیف قهرمانی روشن می‌شود. پرسپولیس هنوز کورسوی امیدی دارد که استقلال با توجه به قرعه‌های سخت و بازی با تیم‌هایی مثل سپاهان، فولاد و مس رفسنجان امتیاز از دست بدهد تا خود را به این قافله برساند. اما این تنها در شرایطی رخ خواهد داد که آنها از نظر فنی آسیب جدی‌ای نخورده باشند و اگر بنا به آنچه که علی خسروی، داور بازنشسته فوتبال ایران می‌گفت قرار باشد محرومیت سنگینی متوجه یحیی گل‌محمدی بشود آنها ضرر رفتار تند یحیی را در دومین ماه سال خواهند داد.
برخلاف پیامی که واکنش افراطی یحیی مخابره کرد لیگ به پایان نرسیده و هنوز استقلال هم نمی‌تواند از قهرمانی خود در مسابقات لیگ مطمئن باشد. وظیفه پرسپولیس هم پیروزی در بازی‌های باقی‌مانده و حفظ رقابت تا لحظه پایانی این فصل است. چه خوب بود که گل‌محمدی پیش از انجام آنچه که در دربی به نمایش گذاشت به این نکات بیشتر فکر می‌کرد که منافع تیم، در آرامش او و نگاهش به آینده است.
به هرصورت با آغاز سال جدید مهم‌ترین تصمیم مدیریت پرسپولیس البته اصلی‌ترین خبر در حوزه سرمربی است. اینکه او در چه شرایطی و با چه روحیه‌ای به تیم بازخواهد گشت و چگونه کار را پیش خواهد برد. بعد از چند روز استراحت گل‌محمدی بهتر خواهد توانست که در این مورد به صحبت بپردازد. او بعد از آن پیام کذایی دو، سه روزی است که سکوت پیشه کرده و قصد دارد تعطیلات را کنار خانواده‌اش باشد؛ بعد از آن دوباره وقت کار و فراموشی اتفاقاتی است که البته ممکن است مراجع انضباطی آن را فراموش نکرده باشند…
در نهایت روز آخر کاری در باشگاه پرسپولیس با این صحبت‌ها به پایان رسید. حقوق‌ها هم در آخرین ساعات پرداخت شده، مدیرعامل هنوز به سرمربی مورد علاقه هواداران امیدوار است و برخلاف گفته‌ها صحبتی از جایگزینی و حضور فرد دیگری نیست‌!
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari