رپورتاژ: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که برای سفر باید انجام دهیم، رزرو هتل است. در سفر‌های خارجی رزرو اقامتگاه اهمیت بیشتری دارد و باید از قبل از سفر برای آن برنامه‌ریزی داشته باشید. امروزه با وجود سایت‌های فعال و معتبری مانند علی بابا امکان رزرو به‌صورت اینترنتی فراهم شده و دغدغه‌های مسافران بر‌طرف شده است.
یکی از سوالات اساسی برای سفر‌های خارجی، امکان رزرو هتل خارجی با کارت شتاب است. شما دوست دارید برای رزرو هتل در سفر خارجی از پرداخت ارزی استفاده کنید یا ریالی؟ احتمالا اغلب مسافران دوست دارند برای پرداخت‌ها از کارت اعتباری خود در ایران استفاده کنند و خود را با تبدیل و تهیه ارز درگیر نکنند.
در این‌مطلب می‌خواهیم درباره نحوه پرداخت مبلغ برای رزرو هتل‌های خارجی صحبت کنیم. اگر دوست دارید بدانید چطور می‌توان هتلی خارجی رزرو کرد و هزینه آن را با کارت شتاب پرداخت کرد، حتما این‌مقاله را تا پایان مطالعه کنید.
همان‌طور که گفته شد یکی از مهم‌ترین قسمت‌های سفر، رزرو هتل است. بر‌خلاف عقیده بعضی افراد، محل اقامت تاثیر مستقیمی در کیفیت سفر شما دارد. به همین دلیل برای انتخاب آن باید وقت بگذارید. برای رزرو هتل‌های خراجی را‌ه‌‎های زیادی دارید.
شما می‌توانید تلفنی یا با سایت‌های واسطه ایرانی یا خارجی، هتلی که می‌خواهید را رزرو کرده و در مقصد اقدام به پرداخت کنید. اگر بخواهید هتل‌ها را بعد از رسیدن نیز می‌‎توانید بررسی کرده و یکی را رزرو کنید. البته این‌راه توصیه نمی‌شود و بهتر است قبل از حرکت، کار‌های رزرو را انجام داده باشید. همچنین برخی سایت‌ها به شما این‌امکان را می‌دهند که پول خود را به ارزی که می‌خواهید تبدیل کرده و با استفاده از کارت‌هایی خاص از سایت‌های خارجی اقدام به رزرو هتل کنید. معمولا برای تبدیل ارز باید نرخی را بیشتر بپردازید و دردسر‌های خاصی را به همراه دارد.
در ادامه مقاله به شما توضیح دهیم که با استفاده از کارت شتاب و پرداخت ریال نیز می‌شود، هتلی که می‌خواهید را در کشور مقصد رزرو کنید.
در گذشته برای رزرو هتل در کشور‌های دیگر باید حتما از صرافی‌ها اقدام به تهیه ارز کشور مقصد می‌کردید و از آن‌ارز برای پرداخت استفاده می‌شد. اما امروزه رزرو هتل خارجی با کارت شتاب فراهم شده و بسیاری از مشکلاتی که مسافران قبلا داشتند، بر‌طرف شده است.
رزرو هتل خارجی با کارت شتاب
جالب است بدانید سیستم یک‌پارچه‌ای در دنیا برای رزرو هتل‌ها فراهم شده و سایت‌‌های مختلف نیز به این‌سیستم متصل شده‌اند. در ایران نیز تعدادی از سایت‌های داخلی این‌امکان را برای مسافران ایجاد کرده‌اند که بتوانند هتل‌های خارجی را مشاهده، بررسی و رزرو کنند. این‌موضوع نیاز به بسیاری از راه‌ها برای تبدیل ارز و کارت‌های بین‌المللی پرداخت را بر‌طرف کرده است. رزرو با کارت شتاب و با استفاده از اینترنت مزایای بسیاری برای ما داشته و در وقت، انرژی، زمان و هزینه ما صرفه‌جویی فوق‌العاده‌ای را فراهم کرده است.
با توضیحاتی که در بالا گفتیم شما نباید برای رزرو هتل خارجی نگرانی داشته باشید. کافی است با گوشی موبایل یا رایانه خود به اینترنت متصل شده و یکی از سایت‌های معتبر برای رزرو هتل را برای رزرو هتل، باز کنید.
با جستجویی ساده تعدادی از سایت‌ها را برای رزرو مشاهده خواهید کرد. یکی از سایت‌های معتبر برای رزرو انواع بلیط وسایل نقلیه و هتل‌های داخلی یا خارجی، سایت علی بابا است. علی بابا بسیاری از هتل‌ها را در اغلب شهر‌های جهان برای شما لیست کرده و امکان رزرو آن‌ها را برای مشتریان خود با بهترین قیمت‌ها فراهم می‌کند. با رزرو از سایت‌هایی مانند علی بابا، شما این‌امکان مهم را خواهید داشت که برای پرداخت هزینه هتل، از کارت‌های شتابی که دارید استفاده کنید.
نحوه رزرو هتل خارجی با کارت شتاب
رزرو از علی بابا بسیار ساده است. کافی است به سایت مراجعه کرده و بعد از انتخاب رزرو هتل‌های خارجی شهر مقصد و زمان سفر را وارد کنید. لیستی از انواع هتل‌های شهر مقصد به شما نمایش داده می‌شود. بعد از این‌که هتل‌ها را بررسی کردید و هتل مد‌نظر خود را انتخاب کردید، به صفحه رزرو وارد شوید. در صفحه رزرو همه جزئیات هتل به شما نمایش داده می‌شود. بعد از مطالعه کامل باید به صفحه پرداخت بروید. در صفحه پرداخت می‌توانید با کارت شتاب خود رزرو هتل را نهایی کرده و رسید دریافت کنید.
برای رزرو هتل‌های خارجی راه‌های مختلفی وجود دارد. اگر رزرو اینترنتی را انتخاب کرده باشید احتمالا به نحوه پرداخت و ارزی که باید بپردازید فکر کرده‌اید. امروزه با اتصال سایت‌ها به سیستمی یکپارچه که برای رزرو هتل‌ها فراهم شده، شما می‌توانید از سایت‌های داخلی معتبر مانند علی بابا اقدام به رزرو کنید. برای پرداخت هم نگران نباشید. پرداخت با استفاده از کارت شتاب فراهم شده و کافی است از رمز دوم یا رمز پویای کارت خود برای پرداخت هزینه هتل استفاده کنید. با این‌امکان شما می‌توانید قبل از سفر، هتلی که می‌خواهید را با پرداخت رزرو کنید و سفری آرام و مطمئن را تجربه کنید.
 
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari