اگر سایت شما هم با وردپرس ساخته شده است می توانید به راحتی آن را بهینه سازی کنید تا رتبه بهتری در سئو داشته باشید. اما برای این کار قطعا به یک افزونه سئو نیاز خواهید داشت. افرادی که سابقه کار طولانی با وردپرس را داشته اند، وقتی اسم از پلاگین برای سئو سایت وردپرس به میان می آید، اولین پلاگینی که به آن فکر خواهند کرد. پلاگین یاست قطعا یکی از بزرگترین پلاگین های سئو از زمان شروع وردپرس بوده است. اما به این معنی نیست که تنها پلاگین موجود، پلاگین یاست است. بلکه پلاگین های محبوب دیگر مانند رنک مث وجود دارند که می توانند به بهبود سئوی سایت شما کمک کند. به همین خاطر ما در این مقاله به مقایسه این دو پرداخته ایم تا شما بین رنک مث یا یاست یک کدام را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.
 
این پلاگین محبوب در سال ۲۰۱۰ برای استفاده عموم قرار گرفت و تاکنون به عنوان محبوب ترین پلاگین وردپرس به عنوان یک بهینه ساز سئو در رتبه اول مانده است. یک پلاگین توسط فردی به نام Joost de Valk راه اندازی شد که تا قبل از آن یک مشاور سئو بود. پلاگین یاست به عنوان یک افزونه عملی در وردپرس شناخته می شود. به همین خاطر است که اکثر آمورش ها در اینترنت برای سئوی سایت وردپرس، بر اساس پلاگین یاست هستند. علاوه بر این که این پلاگین محبوب ترین پلاگین وردپرس برای حوزه سئو است، جزو محبوب ترین پلاگین در بین تمامی پلاگین های موجود در وردپرس نیز است. این پلاگین تا به حال ۲۸۸ میلیون بار بارگیری شده است.
 
برای این که مشخص شود بین رنک مث یا یاست کدام یک برای شما بهتر است، نوبت به توضیح در مورد پلاگین رنک مث می رسد. این پلاگین در اواخر سال ۲۰۱۸ عرضه شد و تا سال های زیادی را در مرحله توسعه مانده بود. این پلاگین یکی از پلاگین های جدید وردپرس محسوب می شود که توسط تیم توسعه دهنده My Theme shop پشتیبانی می شود. از همان زمان که این افزونه معرفی شد، مورد استقبال بسیار بالای کاربران قرار گرفت و تا امروز نیز بسیار از کاربران از آن استفاده می کنند. شاید بتوان رنک مث را حتی دومین پلاگین محبوب در حوزه سئو سایت های وردپرسی دانست. برای انتخاب رنک مث یا هاست باید گفت که این پلاگین در کمتر از دو سال به چیزی حدود ۵۰۰۰۰۰ نصب فعال رسیده است که برای یک افزونه وردپرس در این بازه زمانی رقم قابل توحهی محسوب می شود. یکی از مواردی که باعث شده است این افزونه به شدت محبوب شود، قابلیت های بسیار زیاد است که به صورت رایگان در اختیار کابران قرار می گیرد.
 
حال می خواهیم کمی جزئی تر وارد ماجرا شویم. در این قسمت برای مقایسه رنک مث با یاست ویژگی های هرکدام را نام می بریم. اگر بخواهیم خلاصه بگوییم، تعداد ویژگی های موجود در رنک مث بیشتر از یاست سئو است. اما برای این که گفت رنک مث یا یاست کدام یک را انتخاب کرد، باز هم می گوییم که همه چیز به خود شما بستگی دارد. زیرا داشتن ویژگی های بیشتر در رنک مث صرفا به این معنی نیست که از یاست بهتر است. زیرا اصلا معلوم نیست که شما به ویژگی های اضافه موجود در آن نیاز خواهید داشت یا خیر. اگر به ویژگی های اضافه آن نیاز داشتید آن موقع است که می توان گفت رنک مث برای شما بهتر از پلاگین یاست است.
 
یاست به طور کلی در نسخه رایگان امکانات کمتری را نسبت به رنک مث ارائه می دهد. اما اگر نسخه پرمیوم آن را خریداری کنید پشیمان نخواهید شد.
جمع بندی
در این مقاله در مورد پلاگین های سئو وردپرس صحبت کردیم. متوجه شدیم بین رنک مث یا یاست می توانید یکی از این دو را انتخاب کنید. البته پلاگین های دیگری هم وجود دارد ولی همان طور که توضیح دادیم این دو از قدرتمند ترین پلاگین های موجود هستند. به همین خاطر به شرح برخی از ویژگی های هر کدام پرداختیم تا شما بتوانید یکی از این دو را انتخاب کنید.

document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
info@bizzone.ir آدرس ایمیل
02191004425
تیم تخصصی بیزون متشکل از افرادی است که دقیقا متناسب با اهداف شما دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را به عهده می گیرد. مهم نیست کجای مسیر قرار دارید، همیشه راهی برای پیشرفت هست.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه دیجیتال مارکتینگ بیزون می باشد.

source

source

توسط autokhabari