wp-header-logo-636.png

پول بورس در حساب باشگاه است، اما ما نمی‌توانیم برداشت کنیم. سوال من این است که چرا این پول فقط برای ما قفل است و آن تیم دیگر مشکلی در این رابطه ندارد؟
به گزارش "ورزش سه"، یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس در حاشیه تمرین امروز سرخپوشان که با حضور اهالی رسانه و تماشاگران برگزار شد، گفت‌وگوی ایستاده نسبتا طولانی را انجام و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:
* شروع تمرینات؟
به نام خدا، خیلی خوش آمدید، سلام عرض می‌کنم خدمت تمام بینندگان و شنوندگان عزیز. ما هفته گذشته فاز اول تمرینات را شروع کردیم، با بازیکنان جدید و یک بازی تدارکاتی هم با تیم امید خودمان داشتیم. خداراشکر شرایط بچه‌ها از نظر آمادگی جسمانی شرایط خوبی بود در مجموع و همه با انگیزه و تلاش زیاد، کار را دنبال می‌کنند و آماده رقابت سخت در لیگ می‌شوند. امیدوارم با آمادگی کامل وارد مسابقات شوند.
* نقل و انتقالات؟
نقل و انتقالات را خوب شروع کردیم اما به شکل عجیبی متوقف شد. باید در 2-3 پست بازیکن بگیریم. روند یارگیری ما کند پیش می‌رود و هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است.
* توقف نقل و انتقالات با توصیه شخص خاص؟
نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد. ولی من گزینه پیشنهاد دادم اما هیچ تلاشی برای عقد قرارداد با این گزینه اصلا انجام نشد. در جلسه امروز هم ایشان خیلی گنگ و مبهم در این باره صحبت کرد. ولی متوقف شده و خبری نیست.
* پروسه طولانی جذب مهاجم؟
من امروز دو بازیکن به لیست اضافه کردم که بحث روی این دو بازیکن کار دارد که جواب قطعی به ما بدهند. مهاجمی که می‌شناسید و من دو سه هفته زنگ می‌زنم می‌گویند مشکل انتقال پول به پرتغال دارم. من نباید در این باره جواب بدهم و عجیب و غریب این جریان متوقف شده است.
*معرفی دستیار اول؟
من با دو نفر صحبت کردم و فکر می‌کنم در این دو سه روز با یک نفر به توافق نهایی خواهیم رسید.
* گزینه سرمربیگری تیم ملی؟
صحبتی با من نشده و هیچ پیشنهادی برای تیم ملی به من نشده. برای هر مربی، بزرگترین افتخار این است که مربی تیم ملی باشد. این برای همه مربیان اتفاق بزرگی است اما با من صحبتی نشده. در هر صورت اگر صحبتی بشود، من اینجا (پرسپولیس) تعهد دارم و افتخار کار با پرسپولیس را دارم.
* فشار فضای مجازی و کنار گذاشتن دستیاران سابق؟
خُب بی تاثیر نبود. متاسفانه جریانات و جو بدی راه افتاد و خیلی از این جریانات، کنترل شده توسط افراد غیرپرسپولیسی است. من خودم زیاد در فضای مجازی فعالیت آنچنانی ندارم ولی من وقتی کامنت‌ها را یک بررسی می‌کنم. می‌بینم 70-80 درصد پیج‌های فیک غیرپرسپولیسی هستند. باید هوشیارتر باشیم و دقت بیشتری داشته باشیم و روی نظرات افراد دنباله روی نداشته باشیم. اگر فکر بیشتری روی این فضا داشته باشیم، مشکلی نخواهد بود. فضای مجازی خیلی روی تصمیم‌گیری‌ها تاثیرگذار است و باید خیلی کنترل شده و با دید خوب نسبت به این مسئله نگاه کنیم.
* رضا اسدی؟
بحث توافق است که فکر می‌کنم بین باشگاه و بازیکن است.
* هاشمی نژاد؟
او گزینه ما نبود که جذب شود.
* صحبتها علیه فوتبالیست‌ها؟
من کسی که این حرف‌ها را زده را نمی‌شناسم.  متاسفانه بی ادبانه در این باره صحبت کردند. بالاخره فوتبال فضایی شده که بعضی‌ها با صحبت در این باره خودشان را بزرگ می‌کنند و سرزبان‌ها می‌آورند و چیز دیگری نیست.
* وضعیت مالی و پرداخت مطالبات؟
از تعهدات [مالی] عقب هستیم. شروع فصل جدید است و نمی‌خواهم درباره مشکلات مالی صحبت کنیم این تیم مشکلات زیادی دارد از کوچک تا بزرگ. اما امیدواریم خیلی سریع مشکل حل شود. من خودم در اولین جلسه با آقای درویش گفتم امسال مثل پارسال نباشد و قول گرفتم. پارسال خیلی اذیت شدیم سر این جریانات. 8-9 بار بحث اعتصاب بود که یک بار رسانه‌ای شد. امسال هم متاسفانه هنوز اتفاق خاصی نیفتاده و از ایشان می‌خواهیم نسبت به این مسائل توجه بیشتری داشته باشند. بازیکنان مشکلات زیادی در این فضای اقتصادی دارند و درگیر این مشکلات هستیم.
* گزینه‌های جدید؟
دو نفر هستند و خارجی. باید بررسی شود و ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد.
* اردوی خارجی؟
بعضی‌ها بحث خصوصی – دولتی مطرح می‌کنند. در هر حالت ارز از ایران خارج می‌شود. الان جلوی ما را گرفتند نرویم اردو و نتوانستیم یک اردوی 10 روزه برویم. خب لازم است و همه تیمهای دنیا این کار را می‌کنند. این یک تصمیم‌گیری بد است. ما اگر شرایط اردویی داخل ایران داشتیم و یک کمپ خوب که هم بازی کنیم و هم تمرین داشته باشیم و هم ریکاوری… اما خب این کمپ وجود ندارد. یک کمپ نزدیک تهران است که فرقی با تهران ندارد. اما این اردوهای پیش فصل لازمه تیم است و یک نیاز است. اینکه روی هوا می‌گویند ارز خارج نشود، به نظرم خیلی غیرحرفه‌ای و غیرکارشناسانه است.
* وزارت ورزش گفت توصیه‌ای در این باره نداشتیم
پس ما چرا نتوانستیم برویم؟
* گفتند باشگاه منابع مالی نداشته
باشگاه خصوصی شده که این مشکلات برطرف شود. الان پول بورس در حساب باشگاه است اما نمی‌توانیم برداشت کنیم. چرا برای ما قفل است و برای تیم دیگر قفل نیست؟ تیم دیگر حسابهای جدید و قدیم و 10 سال پیش را تسویه کرده اما ما نمی‌توانیم بدهی فصل گذشته را تسویه کنیم. یک سری تناقض و تفاوت بین دو تیم وجود دارد که عجیب است. بحث مالی می‌شود می‌گویند بحث مالی نکنید. شرایط باشگاه و تیم ما باید شرایط مشابه تیم حریف باشد. اگر می‌توانند از این منابع جفت تیمها درآمد داشته باشند، باید هر دو استفاده کنند. نمی‌دانم این تبعیض برای چیست و به چه مسئله‌ای برمی‌گردد. کسی هم نیست جواب بدهد.
* استقلال و نساجی در اردوی خارجی…؟
تیمهای دیگر چه‌جوری چهار بازیکن 500-600 هزار دلاری را راحت می‌خرند، از کجا می‌آورند؟ آنوقت به ما می‌رسد می‌گویند منبع مالی نیست… می‌خواهیم اردو برویم منبع مالی نیست… می‌خواهیم بدهی جاری بدهیم، منبع مالی نیست… پس کی برای باشگاه پرسپولیس این منابع باز خواهد شد؟ مگر پول در حساب باشگاه نیست؟ پول در حساب هست و یکی می‌تواند برداشت کند و یک نفر دیگر خیر.
* شرزود تمیروف؟
اینکه خیلی راحت در مورد بازیکن صحبت کنیم، درست نیست. شما هزینه‌ای که برای بازیکن خارجی کردیم‌؛ در بیاورید، ما سه بازیکن خریدیم زیر 340 هزار دلار شد. پنجره ما بسته شد و فقط هم توانستیم بازیکن آزاد بخریم و بر اساس نیاز تیم بازیکن گرفتیم. تا جایی که هم از خودش و کیفیتش برمی‌آمد برای ما بازیکن خرید. شرایط ما برای جذب بازیکن را خیلی‌ها نمی‌دانند. ما پنجره مان بسته بود و بودجه نداشتیم و الان هم شرزود با باشگاه قرارداد دارد. دنبال بازیکن باکیفیت خارجی هم هستیم اما متاسفانه این بحث انتقال پول، منابع مالی و… وجود دارد و دست و بال ما را بسته.
* مربیگری سیدجلال؟
پرافتخارترین بازیکن لیگ برتر ما سیدجلال [حسینی] است و من افتخار کار کردن با او را داشتم. فکر کنم تصمیم خوبی در زندگی گرفت برای ادامه کار در دنیای مربیگری. باتوجه به شخصیت و کاریزمایی که دارد، هم می‌تواند به ما کمک کند و هم می‌تواند مربی بزرگی باشد. هر چقدر از او تقدیر و تعریف کنیم، واقعا کم است. حضورش قوت قلب زیادی برای ماست.
* اولتیماتوم مهاجم خارجی؟
اولتیماتوم نمی‌دهم. ما روز به روز به شروع بازیها نزدیک می‌شویم. دو سه هفته است می‌گویند بحث انتقال پول است. ما در خط حمله نیاز داریم بازیکن کنار ما باشد و هماهنگ شود و هرچه به شروع بازیها نزدیک می‌شویم، سخت‌تر می‌شود.
* تیم ملی، اسکوچیچ و استوری بازیکنان؟
متاسفانه اتفاقات خیلی بدی برای فوتبال ما افتاد. این جریانات، جریاناتی نبود که زیبنده فوتبال ایران باشد و به این شکل سرمربی تیم ملی از کار برکنار شود. مدیریت خوبی در این بخش نشد و مسئولیت‌ها و وظایف جای خود را عوض کردند که این اتفاق افتاد. فقط می‌توانم متاسف باشم. برای تیم ملی ایران در نهایت آرزوی موفقیت دارم.
* علیرضا ابراهیمی؟
قرار شد به تیم دیگری ملحق شود و احتمالا قرضی خواهد بود. از او تشکر می‌کنیم بابت سالی که با ما بود.
* پیمان بابایی؟
او در لیست من نبود.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari