درباره علت داغ شدن موتور ماشین
آنچه در این مطلب خواهید خواند
امروزه یکی از متداول ترین مشکلاتی که برای بسیاری از رانندگان در جاده رخ می دهد، داغ شدن موتور ماشین می باشد، در نتیجه برای دانستن علت داغ شدن موتور ماشین با ما باشید. این اتفاق عموما در ماه های گرم تابستان به دلیل گرمای هوا و همچنین به درستی کار نکردن سیستم خنک کننده موتور رخ می دهد. یکی از واضح ترین روش های فهمیدن داغ شدن موتور ماشین، توجه به آمپر مربوط به آن می باشد. شما می توانید با شرکت در یک دوره آموزشی مکانیک خودرو، به سادگی خود به تنهایی بدون پرداخت هزینه های بسیار زیاد، اقدام به تعمیر ماشین خود کنید.
عوامل بسیار زیادی می توانند موجب داغ شدن موتور ماشین شما شود که شما باید تمامی آنها را بررسی کرده تا در نهایت علت اصلی داغ شدن موتور خودروی خود را متوجه شوید. تا در آخر بتوانید مشکل را برطرف نمایید. همانطور که میدانید موتور خودرو، قلب یک خودرو می باشد و باید مراقبت های لازم را برای حفظ سلامت آن انجام دهید. به همین علت یکی از شایع ترین مشکلاتی که برای یک موتور خودرو ممکن است پیش بیاید، داغ شدن موتور ماشین می باشد که چندین عوامل ممکن است موجب همچین اتفاقی شود. در ادامه با ما باشید تا شما را با این عوامل و همچنین با کار هایی که باید پس از داغ شدن موتور ماشینتان، انجام دهید، آشنا شوید.
یکی از ابتدایی ترین راه های تشخیص داغ شدن بیش از اندازه یک موتور ماشین، بررسی میزان داغ بودن کاپوت خودرو می باشد. شما باید بتوانید حداقل 10 ثانیه دست خود را به روی کاپوت قرار دهید. در غیر اینصورت خودروی شما بیش از اندازه داغ شده که باید برای رفع آن اقداماتی را انجام دهید که در ادامه آنها را توضیح می دهیم.
درباره داغ شدن غیرطبیعی کاپوت ماشین
همچنین کی دیگر از علائمی که شما به راحتی می توانید آن را مشاهده کنید، چراغ های پشت فرمون می باشند که در صورت روشن شدن چراغ آمپر، یعنی موتور خودروی شما بیش از اندازه داغ شده است. همچنین در همین زمان عقربه مربوطه به سمت قرمز رنگ و یا خطر تمایل پیدا کرده که به معنای داغ شدن موتور ماشین می باشد.
در زمانی که موتور ماشین شما به میزان بسیار زیادی داغ شود، سر و صداهایی ممکن است از داخل کاپوت به گوشتان بخورد. علت این صداها داغ شدن روغن موتور می باشد که به دلیل داغ شدن موتور ماشین رخ داده است.
یکی دیگر از روش های تشخیص داغ شدن موتور ماشین، تولید یک بوی سوختگی یک شیء لاستیکی می باشد. در زمانی که موتور ماشینتان بیش از اندازه داغ شود، احتمال دارد تا واشر های داخل موتور شروع به آب شدن کرده و بوی نا مناسبی ایجاد کنند.
زمانی که بیرون آمدن بخار از کاپوت خود را ماهده کردید، از داغ شدن موتور خودروی خود می توانید کاملا مطمئن باشید. در این زمان بهتر است سریعا خودروی خود را متوقف کنید.
درباره به وجود آمدن بخار
یکی از مهم ترین قطعات در خودرو که می تواند موتور خودروی شما را خنک نماید، رادیاتور می باشد. در صورتی که رادیاتور خودرویتان با رسوبات، حشرات، غبار و… جرم گرفته باد، موجب می شود تا مایع خنک کننده نتواند به خوبی در جریان باشد و در نتیجه موتور خودرو بسیار داغ خواهد شد.
این قطعه از موتور ماشین یکی از مهم ترین قطعات داخل ماشین می باش که در صورت خراب بودن حتی ممکن است در فصل زمستان دچار داغ شدن بیش از اندازه موتور خودرویتان شوید. چرا که مهمترین وظیفه ترموستات خودرو، تنظیم دمای مایعی که داخل موتور بوده و وظیفه خنک کردن را بر عهده دارد، می باشد.
درباره معیوب شدن ترموستات
زمانی که فن رادیاتور موتور خودروی شما به درستی کار نکند و یا دچار مشکل شود، موتور به درستی خنک نشده و در نهایت با داغ شدن موتور ماشین مواجه خواهید شد.
در حقیقت مهم ترین وظیفه این قطعه داخل موتور خودرو چرخاندن مایع خنک کننده برای خنک کردن موتور ماشین می باشد و در صورتی که این قطعه از لوازم خودرو به درستی کار نکند با جوش آوردن خودرو مواجه خواهید شد.
درباره معیوب بودن واتر پمپ
و همچنین عواملی دیگر که می توانند تاثیر بسیار زیادی در داغ شدن بیش از اندازه موتور خودروی شما داشته باشند، که عبارت است از:
همانطور که گفته شد موتور خودرو قلب تپنده یک خودرو می باش که برای مراقبت از آن باید توجه زیادی به آن داشته باشید. همچنین یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای موتور ماشین رخ می دهد داغ شدن بیش از اندازه ی موتور ماشین می باشد. که با مشاهده نشانه های ذکر شده در این مقاله متوجه این مسئله خواهید شد. همچنین باید دقت داشته باشید تا در صورت داغ شدن موتور ماشین، به سرعت خودرو را به گوشه ای منتقل کرده و سپس به هیچ عنوان خودرو را خاموش نکنید. درب کاپوت را باز کرده و تا سرد دن و همچنین پایین آمدن آمپر خودر صبر نمایید.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
carworks-logo e-namad-logo
آدرس 
تهران – بزرگراه شهید سردار سلیمانی – چهار راه دردشت ( مترو علم و صنعت ) – ابتدای خیابان شهید حیدرخانی – پلاک 48
 
021-77199569-70
09126381525 مدیریت (مهندس احمد زنجانی) 
09126381526 مشاوره (مهندس کامران زنجانی)
 کارت آزمون
کارنامه آزمون
آموزش برق خودرو
آموزشگاه برق خودرو
دوره آموزشی برق خودرو

source

source

توسط autokhabari