شرکت ایتالیایی TEKNE بیش از هر چیز با فعالیت خود در زمینهٔ الکترونیک و تجهیزات کشاورزی مدرن شناخته می‌شود. با این حال یکی از محصولات جدید این شرکت نیز خودروی زره‌پوش MLS Shield می‌باشد.

طراحی و ساخت این خودرو بر روی یک شاسی ارتقا یافتهٔ فورد، کاملاً توسط این سازندهٔ ایتالیایی انجام شده است و از یک موتور توربو ۶.۷ لیتری دیزل کامینز با ۳۶۰ اسب بخار در دور موتور ۲۸۰۰ rpm و ۱۱۰۰ نیوتن متر گشتاور در دور موتور ۱۴۰۰ rpm بهره می‌برد که در جلوی شاسی قرار گرفته است.

حداکثر وزن “ام ال اس شیلد” به ۱۵ تن می‌رسد و می‌توان ۳.۵ تن سلاح و پرسنل با آن حمل نمود. همچنین گنجایش حمل ۱۰ نفر سرباز را دارد.

شاسی خودرو به‌شدت تقویت شده است و حفاظت خوبی در برابر مین و بمب‌های کنار جاده‌ای ارائه می‌کند. بدنهٔ این زره‌پوش در برابر گلوله‌های ضد زره با کالیبر ۵.۵۶ و نیز ۷.۶۲ مقاوم است.

هم‌چنین یک جایگاه مخصوص در سقف خودرو تعبیه شده است که می‌توان از آن برای نصب تیربار با کنترل از راه دور استفاده نمود، یا با نصب یک نارنجک‌انداز از آن برای شلیک نارنجک استفاده کرد.

گیربکس خودرو اتوماتیک و از نوع Allison 3200SP است که این گیربکس ۶ سرعته توسط شرکت آمریکایی آلیسون طراحی و ساخته می‌شود.
طول ۶ متر و عرض و ارتفاع نیز ۲.۵ متر می‌باشد. سقف سرعت این زره‌پوش ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت است.
مدل پایه مجهز به دوربین دید عقب، سیستم تأمین‌کنندهٔ انرژی برای استارت زدن خودروهای دیگر، رادیو و جایگاه برجک و نیز سیستم شارژ کنندهٔ باتری است.
آپشن‌های متنوعی چون فیلترهای تصفیه‌کنندهٔ هوا برای مقابله با حملات میکروبی و اتمی و شیمیایی، وینچ برای بازیابی خودکار زره‌پوش، سیستم بادکنندهٔ تایرها و نیز چراغ‌های مخصوص غیرقابل‌شناسایی در شب (Blackout light) برای سفارش در اختیار خریدار قرار می‌گیرند.

از قیمت این زره‌پوش مدرن و زیبا اطلاع دقیقی در دست نیست. اما ۱۱ دستگاه از آن از طرف خریداران خصوصی برای ارتش اوکراین در جنگ اخیر این کشور خریداری شده است.
نویسنده: بابک سزاوار کلاتی
Aboalfazl demon
کادیلاک سلستیک رو بزارید
دکتر استاپ
با این حمله کنی نسل چاینا فن هارو منقرض کنی
mahdi-es17
معاوضه با۲۰۶ تیپ ۲؟چقدر سر میدین
عشق پدال
کف افتاب ندیده باشه یه لامبورگینی هم انشانتیون میدن.
مردم چه چیزایی میگنا. تف
مسعود
من ماشین زرهی که میبینم ناخودآگاه خودمو داخلش تصور میکنم که زدم به دل زامبی ها و با ماشین دارم از روشون رد میشم 😆
Reza Waffen SS
یهو وسط راه میبینی باک خالی شده
pedram7
یاد ماشین های کالاف افتادم 😐
Afg
سوار کردن ۹نفر تو این مثل گذاشتن تو تابوته
یوسف
زیبا…. فکر نکنم
اما با ابهت… تنومند…. بله
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari